Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Dakota

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Ja się wyleczyłem ze Stellantisa. Mam 40 Peugeotów 308 z 1.2 PureTech 130 KM na paskach. Kontrakty kończą się w tym roku od lipca do listopada i już wiem, że kilka sztuk nie wytrzyma do końca kontraktu bo ze względu na koszty wymiany katalizatora leasingi robią z tego techniczne szkody całkowite. Bardzo ogólnie mówiąc od 90.000 km zaczynają się problemy ze zużyciem oleju a od 120.000 km z katalizatorami. Przy poszukiwaniu następcy Peugeot proponował hybrydy 1.2. Podziękowałem i zmieniam markę. No i sieć serwisowa - mam wrażenie, że dealerzy uciekają do Stellantisa bo ilość serwisów w ciągu ostatnich 2-3 lat bardzo zmalała.
  2. Dakota odpowiedział deszczowyRoman na temat - Zrób to sam
    To daj mi namiar na kogoś, kto za 400 zł zrobi wykop 100 m na leśnej działce, położy kabel, podepnie się do rozdzielni w domu, i jeszcze naprawi otwór w elewacji i bruzdy w ścianach...
  3. Dakota odpowiedział deszczowyRoman na temat - Zrób to sam
    A czy możecie polecić jakiś napęd do bramy przesuwnej, ale solarny ? Od bramy do domu mam około 100 m - ciągnięcie kabla zasilającego jest trochę bez sensu a sama brama nie będzie otwierana zbyt często.
  4. Dakota odpowiedział PawelWaw na temat - Motokącik
  5. Ja korzystam z Tapo
  6. Zrób to analogowo. Jak masz zdalny dostęp do kamer to nie kombinuj - raz na jakiś zerknij czy pada. Jeżeli pada to wyłącz smart gniazdko i po kłopocie
  7. Nie wiem.. Do rzeczki mam wrzuconą pompę, od niej rurę półtora cala do rozdzielacza , potem węże 3/4 cala na szybkozłączkach do 4 zraszaczy i kilku metrów linii kroplującej. Nie bawię się w elektrozawory - wszystko działa jednocześnie a warzywa i tak są wdzięczne. Mam tylko problem ze zraszaczami bijakowymi bo teraz sprzedają g.., które wytrzymuje dwa tygodnie i się zaciera. Najlepsze są takie po 16 zł ;-)
  8. Pewnie na czujnik deszczu podłączony do internetu + sparowane z tym czujnikiem smart gniazdko :-)
  9. Same wtyczki nie mają większego sensu - bez pozostałych czujników miałem do nich podłączoną pływającą w rzece pompę do podlewania warzywnika i pastucha elektrycznego do pilnowania w nocy tego samego warzywnika przed sarnami i dzikami. Do pompy taka wtyczka jest pożyteczna bo jeżeli pada deszcz to podlewanie można zdalnie wyłączyć. Ale już pastuch wcześniej był podłączony do zwykłego programatora czasowego za 20 zł i to doskonale się sprawdzało.
  10. Możesz łatwo rozbudować sobie cały system - u mnie czujniki temperatury uruchamiają gniazda do których podłączone są grzałki tak, aby utrzymać zadaną temperaturę (na przykład w nieogrzewanym garażu w ten sposób zapobiegam zamarznięciu kompotów i dżemów stojących na regale - podgrzewam tylko ten regał a nie całe pomieszczenie). Kamery po wykryciu ruchu na chwilę uruchamiają oświetlenie (chociaż u mnie sterują żarówkami smart, ale nie ma problemu żeby sterowały gniazdkami). Dodatkowo, w zależności od typu gniazdek smart, możesz monitorować zużycie energii podłączonych urządzeń. Możesz wykorzystać również czujniki ruchu, otwarcia, zalania i zbudować cały system smart - to jest całkiem proste i przydatne.
  11. W poszukiwaniu większej ilości światła przez wiele lat przerobiłem naprawdę dużo modeli firmowych żarówek H4 i H7 z gatunku "+150%" itp. Wiele z nich miało niebieskawe bańki. Ale jeździłem również na żółtawych Osram All Weather (czy ktoś jeszcze pamięta taką żarówkę, która miała być panaceum na mgłę i deszcz ?). Niewielka różnica...
  12. Gdybyś musiał dwa razy w roku rozbierać pół przodu - zdejmować cały zderzak + wymontować reflektory żeby wymienić żarówki H7 to też byś założył ;-) Od ponad 4,5 roku i 107.000 km jeżdżę na retrofitach LED Osram z homologacją do moich lamp i nie narzekam. Samochód przeglądy przechodzi bez problemów.
  13. Czy macie jakieś doświadczenie z oponami Toyo Snowprox S954 SUV ? Do moich flotowych Nissanów firma leasingowa montuje te opony a użytkownicy zaczynają się skarżyć, że na mokrym asfalcie trzymają bardzo słabo. Toyo to marka premium czy średnia ?
  14. Nie, ale jakości obsługi, elementarnego otwarcia na klienta, troski i zainteresowania jego potrzebami oraz na przykład cen opon nie zawrzesz w umowie... Może chcę za dużo ;-), ale inne firmy mi to zapewniają.
  15. To wszytko wiem - w CFMach mam samochody od 20 lat i wiele rzeczy już widziałem. Teraz, oprócz VWFS, mam jeszcze kontrakty w dwóch innych firmach leasingowych - nie robią takich numerów, ich oferty nie są znacząco wyższe od VWFS a jakość obsługi jest nieporównywalna. To był mój pierwszy, testowy kontrakt z VWFS i nie zdali egzaminu.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.