-
Nowy Stellantis 1.2 wybijanie z głowy czyli europejski samochód dla biedaka z AK
Ja się wyleczyłem ze Stellantisa. Mam 40 Peugeotów 308 z 1.2 PureTech 130 KM na paskach. Kontrakty kończą się w tym roku od lipca do listopada i już wiem, że kilka sztuk nie wytrzyma do końca kontraktu bo ze względu na koszty wymiany katalizatora leasingi robią z tego techniczne szkody całkowite. Bardzo ogólnie mówiąc od 90.000 km zaczynają się problemy ze zużyciem oleju a od 120.000 km z katalizatorami. Przy poszukiwaniu następcy Peugeot proponował hybrydy 1.2. Podziękowałem i zmieniam markę. No i sieć serwisowa - mam wrażenie, że dealerzy uciekają do Stellantisa bo ilość serwisów w ciągu ostatnich 2-3 lat bardzo zmalała.
-
Naped bramy
To daj mi namiar na kogoś, kto za 400 zł zrobi wykop 100 m na leśnej działce, położy kabel, podepnie się do rozdzielni w domu, i jeszcze naprawi otwór w elewacji i bruzdy w ścianach...
-
Naped bramy
A czy możecie polecić jakiś napęd do bramy przesuwnej, ale solarny ? Od bramy do domu mam około 100 m - ciągnięcie kabla zasilającego jest trochę bez sensu a sama brama nie będzie otwierana zbyt często.
-
Jakosc nowych AKU
- Gniazdko smart - do czego może służyć ?
Ja korzystam z Tapo- Gniazdko smart - do czego może służyć ?
Zrób to analogowo. Jak masz zdalny dostęp do kamer to nie kombinuj - raz na jakiś zerknij czy pada. Jeżeli pada to wyłącz smart gniazdko i po kłopocie- Gniazdko smart - do czego może służyć ?
Nie wiem.. Do rzeczki mam wrzuconą pompę, od niej rurę półtora cala do rozdzielacza , potem węże 3/4 cala na szybkozłączkach do 4 zraszaczy i kilku metrów linii kroplującej. Nie bawię się w elektrozawory - wszystko działa jednocześnie a warzywa i tak są wdzięczne. Mam tylko problem ze zraszaczami bijakowymi bo teraz sprzedają g.., które wytrzymuje dwa tygodnie i się zaciera. Najlepsze są takie po 16 zł ;-)- Gniazdko smart - do czego może służyć ?
Pewnie na czujnik deszczu podłączony do internetu + sparowane z tym czujnikiem smart gniazdko :-)- Gniazdko smart - do czego może służyć ?
Same wtyczki nie mają większego sensu - bez pozostałych czujników miałem do nich podłączoną pływającą w rzece pompę do podlewania warzywnika i pastucha elektrycznego do pilnowania w nocy tego samego warzywnika przed sarnami i dzikami. Do pompy taka wtyczka jest pożyteczna bo jeżeli pada deszcz to podlewanie można zdalnie wyłączyć. Ale już pastuch wcześniej był podłączony do zwykłego programatora czasowego za 20 zł i to doskonale się sprawdzało.- Gniazdko smart - do czego może służyć ?
Możesz łatwo rozbudować sobie cały system - u mnie czujniki temperatury uruchamiają gniazda do których podłączone są grzałki tak, aby utrzymać zadaną temperaturę (na przykład w nieogrzewanym garażu w ten sposób zapobiegam zamarznięciu kompotów i dżemów stojących na regale - podgrzewam tylko ten regał a nie całe pomieszczenie). Kamery po wykryciu ruchu na chwilę uruchamiają oświetlenie (chociaż u mnie sterują żarówkami smart, ale nie ma problemu żeby sterowały gniazdkami). Dodatkowo, w zależności od typu gniazdek smart, możesz monitorować zużycie energii podłączonych urządzeń. Możesz wykorzystać również czujniki ruchu, otwarcia, zalania i zbudować cały system smart - to jest całkiem proste i przydatne.- Pierwsze legalne retrofity LED - jest certyfikat UNECE
W poszukiwaniu większej ilości światła przez wiele lat przerobiłem naprawdę dużo modeli firmowych żarówek H4 i H7 z gatunku "+150%" itp. Wiele z nich miało niebieskawe bańki. Ale jeździłem również na żółtawych Osram All Weather (czy ktoś jeszcze pamięta taką żarówkę, która miała być panaceum na mgłę i deszcz ?). Niewielka różnica...- Pierwsze legalne retrofity LED - jest certyfikat UNECE
Gdybyś musiał dwa razy w roku rozbierać pół przodu - zdejmować cały zderzak + wymontować reflektory żeby wymienić żarówki H7 to też byś założył ;-) Od ponad 4,5 roku i 107.000 km jeżdżę na retrofitach LED Osram z homologacją do moich lamp i nie narzekam. Samochód przeglądy przechodzi bez problemów.- Toyo Snowprox
Czy macie jakieś doświadczenie z oponami Toyo Snowprox S954 SUV ? Do moich flotowych Nissanów firma leasingowa montuje te opony a użytkownicy zaczynają się skarżyć, że na mokrym asfalcie trzymają bardzo słabo. Toyo to marka premium czy średnia ?- VWFS lease - warto czy jednak szukać gdzieś indziej
Nie, ale jakości obsługi, elementarnego otwarcia na klienta, troski i zainteresowania jego potrzebami oraz na przykład cen opon nie zawrzesz w umowie... Może chcę za dużo ;-), ale inne firmy mi to zapewniają.- VWFS lease - warto czy jednak szukać gdzieś indziej
To wszytko wiem - w CFMach mam samochody od 20 lat i wiele rzeczy już widziałem. Teraz, oprócz VWFS, mam jeszcze kontrakty w dwóch innych firmach leasingowych - nie robią takich numerów, ich oferty nie są znacząco wyższe od VWFS a jakość obsługi jest nieporównywalna. To był mój pierwszy, testowy kontrakt z VWFS i nie zdali egzaminu. - Gniazdko smart - do czego może służyć ?
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.