Skocz do zawartości

Co zamiast kufra centralnego?


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę obecną potrzebuję wozić ze sobą jedynie plandekę, ale gdyby wlazło tam jeszcze żarcie do pracy lub sprzęt na trening byłoby miło - obecnie kulam się z plecakiem, ale nie jest to zbyt wygodne (ściąganie/zakładanie).

Jako, że nie wożę nikogo myślałem o jakiejś niewielkiej torbie na siodło.

Raczej w konfiguracji, która pozwala w miarę sensowne ją wypinać - plastikowe klamry zatrzaskowe/zamek. Zdaję sobie sprawę, ze w przypadku takiej funkcji torba może być łatwo przywłaszczona przez wszystkie lepkie ręce, choć jakby nie było przecięcie pasków mocujących też nie należy do zbytnio wymagających.

Czy ktoś używa coś podobnego, może doradzić ewentualnie odradzić?

Nie chciałbym zbytnio psuć wyglądu moto przez montaż kufra centralnego - u mnie niestety będzie znacznie wystawać poza obrys moto, ale jeśli jest to jedyna droga będę musiał się nad nią poważnie zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jakie to ma znaczenia jak kufer masz za plecami? przecież go nawet nie będziesz widział

Wiem, wiem próbuje wyważyc otwarte drzwi.

Mam jednak wątpliwości czy nawet mając kufer uda mi się wpakować do niego rzeczy na trening - obecnie noszę to w plecaku a ten jest całkiem wypchany.

Wiem, można wziać większy kufer lub obwiesić moto jak woła roboczego, ale nie o to tutaj chodzi. Moto musi dalej mi się podobać. A obwieszony torbami/kuframi turystyk niezbyt mi podchodzi i do miasta raczej też się nie specjalnie nadaje smirk.gif

A skoro jest zagrożenie, że mając kufer i tak będę jeździł z plecakiem to wolę coś takiego:

287938700-torbanaty%B3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> torby są, ale czy są łatwo wypinane to raczej nie...

np. taka jest wypinana na zamek. Podstawę montuje się paskami do moto/pod siedzisko, natomiast górę można wypiąć zamkiem, który leci po obwodzie torby.

> chyba że tankbag ci styknie, ale też zaburzy linie

to już chyba wolę kufer hehe.gif

> ja bym brał kufer na tył

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, wiem próbuje wyważyc otwarte drzwi.

> Mam jednak wątpliwości czy nawet mając kufer uda mi się wpakować do niego rzeczy na trening -

> obecnie noszę to w plecaku a ten jest całkiem wypchany.

> Wiem, można wziać większy kufer lub obwiesić moto jak woła roboczego, ale nie o to tutaj chodzi.

> Moto musi dalej mi się podobać. A obwieszony torbami/kuframi turystyk niezbyt mi podchodzi i

> do miasta raczej też się nie specjalnie nadaje

> A skoro jest zagrożenie, że mając kufer i tak będę jeździł z plecakiem to wolę coś takiego:

i ty nam chcesz powiedzieć, że ciuchy na trening nie zmieszczą się do np. 40 litrowego kufra, ale na pewno wejdą do tej saszetki na podpaski..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np. taka jest wypinana na zamek. Podstawę montuje się paskami do moto/pod siedzisko, natomiast

> górę można wypiąć zamkiem, który leci po obwodzie torby.

Ja używam czegoś takiego tylko inny model i sobie chwalę ok.gif tylko podstawke trzeba zamontować na czymś sztywnym bo inaczej torba sie przechyla w lewo lub prawo. Ale jak się to delikatnie stuninguje to jest cacy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i ty nam chcesz powiedzieć, że ciuchy na trening nie zmieszczą się do np. 40 litrowego kufra, ale

> na pewno wejdą do tej saszetki na podpaski..?

Nie, chodzi raczej o to, że jeśli nawet zdecyduje się na kufer to nie będę wybierał największego, czyli istnieje zagrożenie, że toboły na trening mogą tam nie wejść, czyli że nadal będę musiał latać z plecakiem. A jeśli mam nadal latać z plecakiem, to zamiast sporego kufra wolę taką torebkę na podpaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, wiem próbuje wyważyc otwarte drzwi.

> Mam jednak wątpliwości czy nawet mając kufer uda mi się wpakować do niego rzeczy na trening -

> obecnie noszę to w plecaku a ten jest całkiem wypchany.

> Wiem, można wziać większy kufer lub obwiesić moto jak woła roboczego, ale nie o to tutaj chodzi.

> Moto musi dalej mi się podobać. A obwieszony torbami/kuframi turystyk niezbyt mi podchodzi i

> do miasta raczej też się nie specjalnie nadaje

> A skoro jest zagrożenie, że mając kufer i tak będę jeździł z plecakiem to wolę coś takiego:

ja w 46l kufrze mam torbę na trening i wchodzi luzik ok.gif

ostatecznie możesz wypakować rzeczy i luzem je w kufrze wozić tylko upierdliwie będzie to później w recąch na trening nieść zlosnik.gif

np kawasaki ma w ofercie torbę do kufra linka może takie coś Ci się nada hmm.gif z kufrem oczywiscie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w 46l kufrze mam torbę na trening i wchodzi luzik

kufer, który ja ewentualnie biorę pod uwagę ma 30L, więc może być mało

> ostatecznie możesz wypakować rzeczy i luzem je w kufrze wozić tylko upierdliwie będzie to później w

> recąch na trening nieść

lipa

> np kawasaki ma w ofercie torbę do kufra linka może takie coś Ci się nada z kufrem oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.