Skocz do zawartości

Akumulator do diesla


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

> Potrzebuję siostrze do pełnoletniego diesla kupić przed zimą nowy akumulator. Co poza Centrą,

> Boschem, Vartą itp. warto aktualnie brać z tych tańszych, tak żeby nie było niemiłych

> niespodzianek za niedługo po kupnie?

Najtanszy i najwiekszy jaki wejdzie (i z duzym pradem rozruchowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję siostrze do pełnoletniego diesla kupić przed zimą nowy akumulator. Co poza Centrą,

> Boschem, Vartą itp. warto aktualnie brać z tych tańszych, tak żeby nie było niemiłych

> niespodzianek za niedługo po kupnie?

Napisz na PW co potrzebujesz(pojemność) ,zrobię Ci ofertę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie podzielam tych zachwytów nad autocraftem ale wiem co złośliwi powiedzą hehe.gif Natomiast z mojego doświadczenia to sporo ludzi te stare aku przynosi i ich zachwyt nad żywotnością jakby mija.No ale wiadomo ile ludzi tyle opinii.Co do Topli ,niezły akumulator ale w ,,topowej'' wersji bardzo drogi i IMHO niewart tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Topli ,niezły akumulator ale w ,,topowej''

> wersji bardzo drogi i IMHO niewart tych pieniędzy.

U mnie wytrzymał tylko 3 lata, ale może trafił się jakiś pechowy (uszkodzenie/zwarcie jednej celi) grinser006.gif

Co do ceny to była sporo niższa niż centry futury, ale to było w roku 2008 albo 2009...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiedzmy do tzw. normalnej jazdy czyli:

- nie: taksówka

- nie: służbówka

- nie: długie, dalekie podróże

- nie: raz w tygodniu do meczetu

to ile ten akumulator ma wytrzymać w dizlu a ile w benzynie?

bo w moim dizlu (2005 rok) jest akumulator z 06/2008 czyli raz już był zmieniany i aktualnie od wyprodukowania ma ponad 6 lat. marka PEUGEOT L3D - 12V itd.

to "już" czy "jeszcze"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to powiedzmy do tzw. normalnej jazdy czyli:

> - nie: taksówka

> - nie: służbówka

> - nie: długie, dalekie podróże

> - nie: raz w tygodniu do meczetu

> to ile ten akumulator ma wytrzymać w dizlu a ile w benzynie?

> bo w moim dizlu (2005 rok) jest akumulator z 06/2008 czyli raz już był zmieniany i aktualnie od

> wyprodukowania ma ponad 6 lat. marka PEUGEOT L3D - 12V itd.

> to "już" czy "jeszcze"?

Nie da się tego niestety tak określić na odległość.Wiesz biorąc pod uwagę iż ma 6 lat ,jest duża szansa iż będą z nim problemy.Żeby być pewnym natomiast trzeba podjechać ,sprawdzić go miernikiem -obciążyć i zobaczyć co testy pokażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie spotkałem się z samymi pozytywnymi opiniami na ich temat i pod ich wpływem kupiłem taki

> akumulator do 2.0 sdi i dotychczas jestem w pełni zadowolony.

Tylko wiesz jak jest z tymi opiniami hehe.gif Dobry bo tani ,tani bo dobry.Jak ktoś przejeździ 5-6 lat i powie ,że nie miał problemów to można uznać że jest naprawdę dobry(jak na dzisiejsze standardy).Powiem tak -bardzo często użytkownicy tych najtańszych kupuje je do aut którymi nie chca długo jeździć(lub nie będą w stanie smirk.gif)co skutkuje tym iż z akumulatorem mają tak naprawdę do czynienia niedługi okres czasu.Inna grupa kupuje bo auto sprzedaje etc,etc.Zrobię fotkę w sezonie złomowiska ,to będziecie mieli skalę porównawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być pewnym natomiast trzeba podjechać ,sprawdzić go

> miernikiem -obciążyć i zobaczyć co testy pokażą.

1,5 roku temu "obciążyli go" w takim zakładzie co to się elektryką zajmuje (i przy okazji sprzedają nowe akumulatory). pojechałem do nich, bo szukałem przyczyny trochę długiego odpalania, a kolega mówił, że są profesjonalni.

oczywiście diagnoza, której się spodziewałem - akumulator do wymiany, bo ma 60% pojemności.

pojechałem jeszcze do innego szpeca - zregenerował rozrusznik i auto pali jak nowe.

staram się więc omijać tych z przyrządami, ale bez mózgu palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby być pewnym natomiast trzeba podjechać ,sprawdzić go

> 1,5 roku temu "obciążyli go" w takim zakładzie co to się elektryką zajmuje (i przy okazji sprzedają

> nowe akumulatory). pojechałem do nich, bo szukałem przyczyny trochę długiego odpalania, a

> kolega mówił, że są profesjonalni.

> oczywiście diagnoza, której się spodziewałem - akumulator do wymiany, bo ma 60% pojemności.

> pojechałem jeszcze do innego szpeca - zregenerował rozrusznik i auto pali jak nowe.

> staram się więc omijać tych z przyrządami, ale bez mózgu

Pierwsze pytanie które zadaje miernik -Czy akumulator jest naładowany.Nie jest sztuką aby miernik pokazał że aku do wymiany.Natomiast trzeba zdać sobie sprawę iż wszystkiego też nie pokaże i mogą być pewne zakłamania.Ja mam Magnetti Marelli który jest dość intuicyjny i w miarę wiarygodny.Co do przyczyn rozładowania może być ich wiele-miałem raz klienta któremu nie odbijał wyłącznik drzwiowy w bagażniku i żaróweczka potrafiła w ciągu 3-7 dni rozładować nowy aku.Miałem kiedyś Rovera 416 ,i następujący problem.Auto staneło na światłach ,po prostu zgasło zero.Do sklepu po miernik i nowy aku.Sprawdziłem ładowanie ,katalogowe założyłem nowy aku -myślę sobie może opad celi i dlatego tak nagła przyczyna.Po tygodniu sytuacja się powtarza ,auto staneło.Co ciekawe ,,stary'' aku naładowałem i trzymał.No to do elektryka posprawdzał wszystko mówi ,nie ma się do czego przyczepić.Zaczełem jeździć z miernikiem i stawać co 5-10 minut aby sprawdzić i to było to.Alternator raz ładował,raz nie.Lampa od ładowania nie zaświeciła się (migneła tak na 0,5 sekundy).Także sytuacje są baaardzo różne.Teoretycznie większość mierników powinna sprawdzić także rozrusznik diody etc.Ale wiadomo nigdy nie ma 100% pewności.Najpewniej jest naładować aku ,sprawdzić go starą ,,obciążnicą''typu np Lewanda A-600 plus do tego miernikiem elektronicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.