Skocz do zawartości

ogrzewanie podlogowe - problem ze programatorem


Mielon

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

Sprawa nastepujaca. W lipcu zalozylem sobie ogrzewanie podlogowe elekt. Mata grzewcza + programator tpcontrol st300. Pierwsze uruchomienie przed polozeniem plytek bylo ok. Teraz po odczekaniu ok 8 tygodni (takie zalecenia) przyszedl czas na uruchomienie - i tutaj mamy zonk. Programator nie uruchamia grzania poniewaz czujnik temp w podlodze daje odczyt 55 st C !!! Cos padlo tylko co? Czujnik w podlodze (gorzej) czy programator (lepiej) czy moze przyczyna moze byc cos jeszcze ? jest mozliwe ze czujnik w podlodze padl np przez wilgoc?? Moze ktos przerabial podobna przypadlosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy

> Sprawa nastepujaca. W lipcu zalozylem sobie ogrzewanie podlogowe elekt. Mata grzewcza + programator

> tpcontrol st300. Pierwsze uruchomienie przed polozeniem plytek bylo ok. Teraz po odczekaniu ok

> 8 tygodni (takie zalecenia) przyszedl czas na uruchomienie - i tutaj mamy zonk. Programator

> nie uruchamia grzania poniewaz czujnik temp w podlodze daje odczyt 55 st C !!! Cos padlo tylko

> co? Czujnik w podlodze (gorzej) czy programator (lepiej) czy moze przyczyna moze byc cos

> jeszcze ? jest mozliwe ze czujnik w podlodze padl np przez wilgoc?? Moze ktos przerabial

> podobna przypadlosc

zmierz czy czujnik jest sprawny (nie powinien pokazywac zwarcia ani przerwy tylko jakis opor).

Mozesz tez olac czujnik podlogowy i przelaczyc programator w tryb IN - czyli odczyt tylko z czujnika powietrza.

PS. mam nadzieje ze wlozyles czujnik go w rure (u mnie byla dolaczona), bo jak nie, a jest uszkodzony to czeka cie prucie plytek frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odizolowałeś czujnik od betonu? Czy bezpośrednio na niego mokry beton?

a to tak nie wolno confused.gif

Jak narazie wiem jedno - programator działa poprawnie - zamiast czujnika podpiołem rezystor 10 kO i pokazuje katalogowe 25 st C, więc problemem jest czujnik w podłodze. Co się z nim stało (skoro po 1 uruchomieniu działał ok) dopiero się okaże jak się do niego dobiorę po otrzymaniu nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.