Skocz do zawartości

Ostrzałka do wierteł czy ktoś taka posiada ??


lumo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam do was pytanie czy ktoś posiada taką ostrzałke do wierteł ?? Ostrzałka allegro Wiem że już padlo pare pytań tutaj o ostrzałki ale chyba tematu tej konkretnej nikt nie poruszał. Widziałem że jest raczej od niedawna na allegro góra pół roku hmm.gif moze ktos sie z nią spotkał ?? Chodzi mi dokładnie o opinie, nadają prawidłową geometrie ostrza ?? Wiercą czy się palą ?? Domyślam sie że silnik o zabójczej mocy 150 chińskich Watt nie umozliwia uzyskania zbyt wysokiej wydajnosci no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> Mam do was pytanie czy ktoś posiada taką ostrzałke do wierteł ?? Ostrzałka allegro Wiem że już

> padlo pare pytań tutaj o ostrzałki ale chyba tematu tej konkretnej nikt nie poruszał.

> Widziałem że jest raczej od niedawna na allegro góra pół roku moze ktos sie z nią spotkał ??

> Chodzi mi dokładnie o opinie, nadają prawidłową geometrie ostrza ?? Wiercą czy się palą ??

> Domyślam sie że silnik o zabójczej mocy 150 chińskich Watt nie umozliwia uzyskania zbyt

> wysokiej wydajnosci no ale...

ja sporadycznie u ojca otrze sobie wiertła na czym takim smile.gif

Po prostu zakładasz na wiertarkę wkładasz wiertło w odpowiednia dziurkę i wychodzi naostrzone pod dobrym kątem smile.gif

42%2003-000620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sporadycznie u ojca otrze sobie wiertła na czym takim

> Po prostu zakładasz na wiertarkę wkładasz wiertło w odpowiednia dziurkę i wychodzi naostrzone pod

> dobrym kątem

mój też taką ma do celmy ok.gif o ile stare wiertła faktycznie można tym zrobić, o tyle nowsze, utwardzane już nie ruszysz.

Przy obecnej cenie dobrych wierteł nie warto się IMHO bawić. No i widii tym też nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moj ojciec uzywa tego typu i zawsze wiertla sa pierwyj sort zaostrzone

aj jak każdy watek na temat ostrząłek schodzi na to że jak ktoś umie naostrzyć to naostrzy lepiej z reki niż ostrzałka zlosnik.gif ale Panowie wierzcie mi że nigdy z ręki nie naostrzycie tak jak na maszynie to raz a dwa czasami są wiertła tylu 6,8 i przydało by się żeby robiło otwór o takiej właśnie średnicy a nie w okolicach wink.gif ja tam nie jestem żadnym ślusarzem ale majsterkowiczem i czasami używam takich własnie wierteł. Niby fakt kosztują niewiele ale czasam jak jeno w warsztacie się stepi to zakup drugiego to nie lada przedsięwzięcie i wtedy cena wiertła z 5-10 zł rośnie 5 krotnie jak trzeba po nie specjalnie jechać hehe.gif

Podsumowując po to własnie przydala by mi się ostrzałka do wierteł ok.gif

A jeszcze co do ostrzenia, mam kumpla co twierdził ze on sobie łańcuch w pile lepiej ostrzy pilnikiem niż ostrzałką elektryczną... zmienił zdanie kiedy pokazałem mu jak sieostrzy i jak kąty były rozjechane. IMO z wiertłem jest taka sama sytuacja grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aj jak każdy watek na temat ostrząłek schodzi na to że jak ktoś umie naostrzyć to naostrzy lepiej z

> reki niż ostrzałka ale Panowie wierzcie mi że nigdy z ręki nie naostrzycie tak jak na

> maszynie to raz a dwa czasami są wiertła tylu 6,8 i przydało by się żeby robiło otwór o takiej

> właśnie średnicy a nie w okolicach ja tam nie jestem żadnym ślusarzem ale majsterkowiczem i

> czasami używam takich własnie wierteł. Niby fakt kosztują niewiele ale czasam jak jeno w

> warsztacie się stepi to zakup drugiego to nie lada przedsięwzięcie i wtedy cena wiertła z 5-10

> zł rośnie 5 krotnie jak trzeba po nie specjalnie jechać

> Podsumowując po to własnie przydala by mi się ostrzałka do wierteł

Do amatroskiego zastosowania wystarczy nawet taka ze sklepu na L.

Sam używam zwykłej szlifierki.

> A jeszcze co do ostrzenia, mam kumpla co twierdził ze on sobie łańcuch w pile lepiej ostrzy

> pilnikiem niż ostrzałką elektryczną... zmienił zdanie kiedy pokazałem mu jak sieostrzy i jak

> kąty były rozjechane. IMO z wiertłem jest taka sama sytuacja

Jeśli idzie o ostrzenie łańcucha to do pilnika przykręca się specjalny przymiar, który ma zaznaczone własciwe kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to jest tak:

jak sie umie to i lancuch i pily i wiertla i pare innych rzeczy naostrzysz lepiej reka niz maszynka

glupi noz kuchenny ojzulek mi zaostrzy tak ze dluugo nie musze pamietac o ostrzeniu - maszynkowo gdzies zona ze 3 razy poszla naostrzyc... szkoda gadac - ostrze zrobione tak ze sie wywyjalo na byle czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.