Skocz do zawartości

remont pokoju "po taniości"


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

> mam się wstydzić?

> ~10m^2, mieszkanie 38m^2 i dobrze mi z tym

To jest spoko, mam dokladnie tak samo - 10m2 i 15m2 plus slepa kuchnia i lazienka. Czy aby za tym oknem nie ma balkonu przez cala szerokosc mieszkania, a Twoj blok nie wyglada tak? grinser006.gif

e01h1v.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest spoko, mam dokladnie tak samo - 10m2 i 15m2 plus slepa kuchnia i lazienka. Czy aby za tym

> oknem nie ma balkonu przez cala szerokosc mieszkania, a Twoj blok nie wyglada tak?

niet, mam brzydszy budynek, a balkon mam trochę szerszy niż szerokość drzwi hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięx

> wczoraj 3/4 pokoju wytapetowane. Było późno, klej się skończył i nie rozrabiałem następnego.

Bez obrazy, ale mogłeś trochę wcześniej zapytać się o poradę w sprawie wzoru tapet. Te pionowe pasy, to niezbyt szczególny pomysł w takim pomieszczeniu, bo zaczyna wyglądać jak to:

156602507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pokoj identyczny, nawet ksztaltem

To popatrz sobie jeszcze raz na niego hehe.gifbiglaugh.gif

Tapety też już skończone i wszystko całkiem ładnie wyszło z nimi smile.gif

Z sufitem troszkę gorzej, jest tak tragicznie krzywy, że będzie widać lekkie nierówności kasetonów. Całość położona, dzisiaj muszę tylko porobić z boku mały pasek, podocinać na ok 7cm i przykleić zlosnik.gif

Później listwy przy podłodze i pod kasetonami i finito zlosnik.gif

288005878-2014-10-1915.19.07.jpg

288005878-2014-10-1915.19.14.jpg

288005878-2014-10-1915.19.28.jpg

post-23678-14352526603076_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To popatrz sobie jeszcze raz na niego

No identyko, tylko odbicie lustrzane.

> Tapety też już skończone i wszystko całkiem ładnie wyszło z nimi

> Z sufitem troszkę gorzej, jest tak tragicznie krzywy, że będzie widać lekkie nierówności kasetonów.

Proponowalbym wyrownac sufit aby aby i pomalowac maksymalnie matowa biala farba - nierownosci sie zgubia. Poszukaj sobie mojego watku o tynkach, znajdziesz tam takie zdjecia:

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

%255BUNSET%255D.jpg

Takie cos zafundowala mi pierwsza ekipa. Druga minimalnie to podrownala, ale przede wszystkim ladnie wygladzila, choc przy rownoleglym swietle do sufitu wciaz widac pagurki, jak na tapecie Windows. Po pomalowaniu bialym matem i oddaleniu zrodla swiatla o 20cm od powierzchni sufitu - jest cud malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No identyko, tylko odbicie lustrzane.

> Proponowalbym wyrownac sufit aby aby i pomalowac maksymalnie matowa biala farba - nierownosci sie

> zgubia. Poszukaj sobie mojego watku o tynkach, znajdziesz tam takie zdjecia:

> Takie cos zafundowala mi pierwsza ekipa. Druga minimalnie to podrownala, ale przede wszystkim

> ladnie wygladzila, choc przy rownoleglym swietle do sufitu wciaz widac pagurki, jak na tapecie

> Windows. Po pomalowaniu bialym matem i oddaleniu zrodla swiatla o 20cm od powierzchni sufitu -

> jest cud malina.

już u mnie kasetony leżą, więc nie będę nic kombinował. Może jak dokończę i dojdą listwy to nie będzie źle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nie mieli drabiny i z podskoku tynkowali i zacierali

Wyszłoby lepiej skromny.gif

edit:

Poza tym ja tynku nigdy nie zacieram.

Jesli pod płytki, to może być.

Jeśli pod gładź, to lecę i tak 2, max 3 warstwy gładzi i jest ok.

Pod tapetę na zero gipsem szpachlowym.

Ale takich gór i dolin, to w życiu nie widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie koniec zlosnik.gif

Kasetony i listwy przy nich... średnio. Zbyt często nie będę na sufi patrzył hehe.gifzlosnik.gif

Dzisiaj prawie skończyłem listwy przypodłogowe. Z nimi idzie idealnie waytogo.gif Tylko moja wiertarka dała radę tylko ze ścianką działową zlosnik.gif Jutro pożyczę konkretniejszy sprzęt. Listwy już przycięte, tylko powiercić otwory i powbijać kołki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawie koniec

> Kasetony i listwy przy nich... średnio. Zbyt często nie będę na sufi patrzył

> Dzisiaj prawie skończyłem listwy przypodłogowe. Z nimi idzie idealnie Tylko moja wiertarka dała

> radę tylko ze ścianką działową Jutro pożyczę konkretniejszy sprzęt. Listwy już przycięte,

> tylko powiercić otwory i powbijać kołki

Szczerze mówiąc - nie ma w sumie zbytniego sensu przykręcania listew kołkami. U siebie w dwóch pomieszczeniach zrobiłem już na kleju montażowym i trzymają się super. Są to listwy dwuczęściowe - ze zdejmowaną całą górną częścią - kilkukrotnie już je zdejmowałem (dokładałem kable) i trzymają się elegancko. Do malowania wystarczy zdjąć górę, domalować do górnej krawędzi dolnej części listwy i po założeniu górnej będzie wszystko ładnie pokryte, wymiana podłogi to nie problem - można klej odciąć i potem listwy ponownie przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc - nie ma w sumie zbytniego sensu przykręcania listew kołkami. U siebie w dwóch

> pomieszczeniach zrobiłem już na kleju montażowym i trzymają się super. Są to listwy

> dwuczęściowe - ze zdejmowaną całą górną częścią - kilkukrotnie już je zdejmowałem (dokładałem

> kable) i trzymają się elegancko.

Moglbys podac jakiegos linka do tej listwy? Musze jakies tymczasowo zamontowac (na maks pare lat), a nie chce mi sie krecic do sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moglbys podac jakiegos linka do tej listwy? Musze jakies tymczasowo zamontowac (na maks pare lat),

> a nie chce mi sie krecic do sciany.

ja kupiłem tradycyjne listwy i potraktowałem je kołkami szybkiego montażu (wbijane znaczy), wolę chwilę pomachać wiertarką niż bawić się w klej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupiłem tradycyjne listwy i potraktowałem je kołkami szybkiego montażu (wbijane znaczy), wolę chwilę pomachać wiertarką niż bawić się w klej

Wiesz - ja mam wielką płytę... Wiercenie w tym nie jest chwilą (chociaż mam fajną młotowiertarkę), do tego miałem wszystko gotowe, pomalowane, meble w pomieszczeniu... Poza tym ta zabawa to nałożenie kleju pistoletem i przyciśnięcie do ściany - po kilku minutach można upychać kable, zapinać maskownice i gotowe smile.gif Praktycznie wyglądało to tak, że przycinałem i przyklejałem listwy po kolei a po zrobieniu "kółeczka" wracałem i już można było układać kable i zamykać je po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy nierównościach ścian kołkami jednak lepiej dopasuje listwę - przy równych zgoda klejem łatwiej i szybciej.

Nie mam ekstremalnie równych ścian. Listwy mają miękką (silikonową chyba) krawędź, która przy nierównościach do 3-4mm nawet te nierówności niwelują. Do tego listwa sama w sobie też jest na tyle elastyczna, że dociśnięta do ściany i przyklejona trzyma ten kształt - nie odrywa się sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam ekstremalnie równych ścian. Listwy mają miękką (silikonową chyba) krawędź, która przy

> nierównościach do 3-4mm nawet te nierówności niwelują. Do tego listwa sama w sobie też jest na

> tyle elastyczna, że dociśnięta do ściany i przyklejona trzyma ten kształt - nie odrywa się

> sama.

Za to zaślepki i narożniki zewnętrzne wypadają od samego patrzenia się na nie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za to zaślepki i narożniki zewnętrzne wypadają od samego patrzenia się na nie

Nie jest tak źle smile.gif Zewnętrznych narożników nie mam, reszta dobrze siedzi (są montowane do tej zdejmowanej części listwy). W sumie w tym systemie trzymają się lepiej, niż w innym (chyba VOX), który montowałem kilka lat temu (na kołkach wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wczoraj wieczorem prace zostały zakończone zlosnik.gif

Praca wyłącznie po godzinach, od 16-17 w górę. Tydzień czasu minus 2 dni wolnego zlosnik.gif W piątek impreza, w sobotę leczenie się i leniuchowanie hehe.gifzlosnik.gif

Dzisiaj przyjeżdżają meble i z braku czasu pewnie będą ze 3 dni składane wink.gif Ale karnisz i półki już 'so' zlosnik.gif

288011980-2014-10-2220.58.38.jpg

post-23678-14352526661281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś bohaterem w swoim domu

tak też się trochę czuję wink.gif

jestem zadowolony, w weekend skończone skręcanie mebli, wczoraj pierwsza noc w sypialni waytogo.gifsmile.gif

288019872-20141026_174232.jpg

288019872-20141026_174254.jpg

288019872-20141026_174325.jpg

Tak wiem, suszarka w rogu nie pasuje. Chwilowo stoi do czasu ogarnięcia reszty mieszkania po burdelu remontowym zlosnik.gif

post-23678-14352526696388_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.