Skocz do zawartości

Jak wyciszyć wydech?


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Z nowym moto mam wolny wydech (Vance and Hines 4w1 SS2R). Jest masakrycznie głośny. Po zakupie wiozłem moto przez 100km i we łbie mi już szumiało...

Jak zdecyduje się co zrobie z zadupkiem na 99% wyleci ten komin i wejdzie coś "krótszego pewnie". ale tymczasem chcialbym to jakos wyciszyć.

Dorobi mi jakas fachura od wydechów jakiegoś db killera do tego? robi sie takie rzeczy? jaki koszt? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorobi mi jakas fachura od wydechów jakiegoś db killera do tego? robi sie takie rzeczy? jaki koszt?

Poszukaj może są dedykowane, ja kiedyś kupowałem do niefabrycznego wydechu do quada TRXa i nawet pomogło, ale później siatka się przepaliła i było znowu głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukaj może są dedykowane, ja kiedyś kupowałem do niefabrycznego wydechu do quada TRXa i nawet

> pomogło, ale później siatka się przepaliła i było znowu głośniej.

ano. musze znaleźć jakies oznaczenie modelu tłumika, rozebrać - sprawdzić wkład (pewnie zobaczę na wylot;) i napiszę do dystrybutora.

z tego co czytałem, są fajne zwężki do kolektora (boje sie ze moj za ubogo ma, to chce go troche przytkać na wylocie) i wymienne wkłady dostępne w ludzkich pieniądzach tez są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na dłuższe traski korki w uszy za 1,5pln

ja dziękuję smile.gif wolę przechodzić przeglądy legalnie i nie mieć na plecach misiaków z decybelomierzem.

a obrazek to bzdura smile.gif ja jestem z tych motocyklistów, co szanują ludzi w koło i centralnie wstyd mi zamykać gaz, jak zaczyna strzelać wydech:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja dziękuję wolę przechodzić przeglądy legalnie i nie mieć na plecach misiaków z decybelomierzem.

> a obrazek to bzdura ja jestem z tych motocyklistów, co szanują ludzi w koło i centralnie wstyd mi

> zamykać gaz, jak zaczyna strzelać wydech:)

Cool-Story-Bro-.jpg

Baju -baj, baju-baj.

images--3m_stopery.jpg

Polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja dziękuję wolę przechodzić przeglądy legalnie i nie mieć na plecach misiaków z decybelomierzem.

Nie mam problemu z przeglądem, miśki mnie zatrzymywały i też bez problemu.

Wycie i darcie ryja a piękny głośny rasowy gang to dwie różne historie.

> a obrazek to bzdura ja jestem z tych motocyklistów, co szanują ludzi w koło i centralnie wstyd mi

> zamykać gaz, jak zaczyna strzelać wydech:)

287994161-pobrane.jpg

A w wydech wali jak jest silnik źle wystrojony i to jest dopiero bez sensu, rozwalać sprzęt.

post-33468-14352526489259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam problemu z przeglądem, miśki mnie zatrzymywały i też bez problemu.

masz homologację? ile DB?

> Wycie i darcie ryja a piękny głośny rasowy gang to dwie różne historie.

gang moze byc piękny i rasowy - ale nie głośny. a tak: darcie ryja i przelotowy wydech - ta sama kategoria - siara.

> A w wydech wali jak jest silnik źle wystrojony i to jest dopiero bez sensu, rozwalać sprzęt.

i tak i nie. niby da się z tym walczyć ,ale to jest nieszkodliwe - nic nie rozwalasz, co innego jak strzela przy otartych przepustnicach... jak przepustnica i tak zamknięta. do tego dorzuć do tego PAIR od Suzuki np i masz problem co z tym zrobić. powodzenia smile.gif

tym bardziej zamiast stroic silnik pod wydech, który robi tylko siarę na osiedlu, to lepiej przywrócić seryjną przepustowość na zdrowie silnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ano. musze znaleźć jakies oznaczenie modelu tłumika, rozebrać - sprawdzić wkład (pewnie zobaczę na

> wylot;) i napiszę do dystrybutora.

> z tego co czytałem, są fajne zwężki do kolektora (boje sie ze moj za ubogo ma, to chce go troche

> przytkać na wylocie) i wymienne wkłady dostępne w ludzkich pieniądzach tez są dostępne.

Ja miałem wytłumienie dokładane na koniec wydechu.Taka rura stalowa z 15 cm + siatka w kształcie pół piłeczki do pingponga wkładane do środka od tyłu oink.gif. Odkręcałem trzy imbusy na końcu, wkładałem silencera i po całym montażu.

Możesz też poszukać wełnę i coś ala czyściki stalowe do tłumików crossowych.

To widziałeś:

wyciszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z nowym moto mam wolny wydech (Vance and Hines 4w1 SS2R). Jest masakrycznie głośny. Po zakupie

> wiozłem moto przez 100km i we łbie mi już szumiało...

> Jak zdecyduje się co zrobie z zadupkiem na 99% wyleci ten komin i wejdzie coś "krótszego pewnie".

> ale tymczasem chcialbym to jakos wyciszyć.

> Dorobi mi jakas fachura od wydechów jakiegoś db killera do tego? robi sie takie rzeczy? jaki koszt?

KLIK

pogadaj z Edziem, obejrzyj też jego kanał na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz homologację? ile DB?

Tak. Nie wiem, mierzyli i było w normie.

> gang moze byc piękny i rasowy - ale nie głośny. a tak: darcie ryja i przelotowy wydech - ta sama

> kategoria - siara.

Dobrze że są skutery, będziesz miał czym cichaczem przemieszczać się z A do B. zlosnik.gif

> i tak i nie. niby da się z tym walczyć ,ale to jest nieszkodliwe - nic nie rozwalasz, co innego jak

> strzela przy otartych przepustnicach... jak przepustnica i tak zamknięta. do tego dorzuć do

> tego PAIR od Suzuki np i masz problem co z tym zrobić. powodzenia

> tym bardziej zamiast stroic silnik pod wydech, który robi tylko siarę na osiedlu, to lepiej

> przywrócić seryjną przepustowość na zdrowie silnikowi.

Nie wiem, u mnie działa, grzmi, jest w normie i nie wali marchew... w motocyklu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. Nie wiem, mierzyli i było w normie.

tzn ze masz ciszej niż ja wink.gif

> Dobrze że są skutery, będziesz miał czym cichaczem przemieszczać się z A do B.

sedesów nie lubie smile.gif

> Nie wiem, u mnie działa, grzmi, jest w normie i nie wali marchew... w motocyklu

smile.gif "w motocyklu" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.