Skocz do zawartości

[H] podłączenie czujnika deszczu


major_601

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, konkretnie o sam kabelek sygnałowy skąd go podłączyć i czy dużo z tym pracy? (brak dostępu demontaż pół deski rozdzielczej itp zlosnik.gif Bo plus i minus to nie problem dlatego pytam o trzeci przewód. W OP-COM mam funkcję występuje/nie występuję więc tą kwestię również pomijam.

I jeszcze jedna rzecz: czy to prawda że musi być by działał czujnik deszczu przełącznik świateł z funkcją AUTO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zeby dzialal czujnik deszczu powinna byc na manetce wycieraczek funkcja AUTO.

tylko nadal nie rozumiem po co ma być taki wyłącznik i czy na pewno nie będzie działać w wersji bez fabrycznego czujnika deszczu? Bo sama manetka to przecież tylko kawałek plastiku który wchodzi do CIMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko nadal nie rozumiem po co ma być taki wyłącznik i czy na pewno nie będzie działać w wersji bez

> fabrycznego czujnika deszczu? Bo sama manetka to przecież tylko kawałek plastiku który wchodzi

> do CIMa

też uważam, że różnica jest jedynie w zależności czy jest spryskiwacz i wycieraczka tylnej szyby czy nie, bo wyłączniki będą takie same,

otwarte pozostaje pytanie o funkcję auto przełącznika świateł, ale wydaje się, że jeżeli go nie ma, to po prostu światła nie będą włączać się automatycznie - ale to już tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przypuszczenia też takie są. Światła i tak aktywowałem sobie OP-COMem w tryb dzienny więc nie jest mi potrzebna ta funkcja AUTO. Chodzi o sam czujnik deszczu, żeby nie okazało się po wymianie szyby zabudowany będzie tylko atrapą zlosnik.gif Mój przełącznik świateł jest nietypowy bo mam fabrycznie ksenonowe światła i brak regulacji położenia świateł w zależności od obciążenia a takich wyłączników jest bardzo mało na rynku wtórnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje przypuszczenia też takie są. Światła i tak aktywowałem sobie OP-COMem w tryb dzienny więc nie

> jest mi potrzebna ta funkcja AUTO. Chodzi o sam czujnik deszczu, żeby nie okazało się po

> wymianie szyby zabudowany będzie tylko atrapą Mój przełącznik świateł jest nietypowy bo mam

> fabrycznie ksenonowe światła i brak regulacji położenia świateł w zależności od obciążenia a

> takich wyłączników jest bardzo mało na rynku wtórnym

I nie masz auto? Który rok samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie ma znaczenie rok produkcji samochodu, skoro przełącznik z AUTO występował z czujnikiem

> światła/deszczu którego jego auto nie posiada?

A takie - że u mnie wraz z ksenonami się dostał czujnik deszczu i czujnik światła. Dlatego pytam który rok bo może miało to znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje przypuszczenia też takie są. Światła i tak aktywowałem sobie OP-COMem w tryb dzienny więc nie

> jest mi potrzebna ta funkcja AUTO. Chodzi o sam czujnik deszczu, żeby nie okazało się po

> wymianie szyby zabudowany będzie tylko atrapą

tego Ci niestety nie odpowiem,

> Mój przełącznik świateł jest nietypowy bo mam

> fabrycznie ksenonowe światła i brak regulacji położenia świateł w zależności od obciążenia a

> takich wyłączników jest bardzo mało na rynku wtórnym

fakt, chyba wszystkie? ksenony nie miały regulacji położenia, (u mnie też nie ma regulacji ale mam auto - i czujnik deszczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego Ci niestety nie odpowiem,

> fakt, chyba wszystkie? ksenony nie miały regulacji położenia, (u mnie też nie ma regulacji ale mam

> auto - i czujnik deszczu)

po to własnie jest czujnik poziomowania aby nie trzeba było samemu ustawiać

poza tym jest to "zabezpieczenie" przed nieprawidłowym ustawieniem xenonów i oślepianiem jadacych z naprzeciwka

ja tez mam auto i czujniki deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez mam auto i czujniki deszczu

Musisz mieć czujnik deszczu/światła bo jak inaczej miałby działać tryb AUTO?

Oświetlenie zewnętrzne sterowane automatycznie przez czujnik światła było tylko razem z czujnikiem deszczu a to dlatego, że wspólny czujnik steruje obydwoma systemami.

Wydaje mi się, że sam system wkrywania deszczu powinien działać niezależnie od obecności przełącznika świateł z pozycją AUTO, gdyż tryb AUTO wycieraczek włącza się za każdym razem popchnięciem manetki wycieraczek w górę, niezależnie od pozycji przełącznika świateł. Manetki wycieraczek dla i bez systemu AUTO są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mógł mieć znaczenie rok produkcji bo mogli zmieniać w wyposażenie w danej wersji wyposażenia w

> zależności od roku produkcji. Teraz rozumiesz?

Rozumiem, ale nie ma to znaczenia.

Ksenon to zupełnie odmienna sprawa, niepowiązana pakietowo z układem wykrywania zmierzchu i deszczu.

Standardowo i niezależnie od roku produkcji jeśli jest przełącznik świateł AUTO, to jest również czujnik deszczu i lusterko fotochrom.

Jeśli nie ma lusterka fotochrom to nie ma również czujnika deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że sam system wkrywania deszczu powinien działać niezależnie od obecności

> przełącznika świateł z pozycją AUTO, gdyż tryb AUTO wycieraczek włącza się za każdym razem

> popchnięciem manetki wycieraczek w górę, niezależnie od pozycji przełącznika świateł. Manetki

> wycieraczek dla i bez systemu AUTO są takie same.

Dobrze Ci się wydaje

Jakby zależało to od pozycji przełącznika świateł, nie miałoby to sensu bo nie w każdej sytuacji działały by wycieraczki w funkcji AUTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze Ci się wydaje

> Jakby zależało to od pozycji przełącznika świateł, nie miałoby to sensu bo nie w każdej sytuacji

> działały by wycieraczki w funkcji AUTO

Ja wiem, że nie zależy to od pozycji włącznika świateł, ale ciekawe czy w związku z tym nie ma pułapki zastawionej przez inżynierów GM w postaci wykrywania _rodzaju_ przełącznika do prawidłowego działania całego układu.

Chodzi mi o sytuację podobną do manetki tempomatu - włączenie obsługi tempomatu w CIM a brak odpowiedniej manetki wali od razu błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nie masz auto? Który rok samochodu?

rok produkcji listopad 2009.

Pamiętam jak zamówiłem samochód to po 1 dniu dzwonił do mnie konsultant sprzedaży, że muszę zamówić do ksenonów pakiet dobrej widoczności, powiedziałem że jeśli nie ma innego wyjścia to ok, choć to był dodatkowy 1000zł ale okazało się później że jednak nie potrzeba (czego teraz żałuję i doposażam samodzielnie w takowe bajerki).

Z drugiej beczki - czy zamieniając wyłącznik świateł na ten z funkcją AUTO - trzeba wykonywać dodatkowe czynności (mam na myśli logowanie ect?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rok produkcji listopad 2009.

> Pamiętam jak zamówiłem samochód to po 1 dniu dzwonił do mnie konsultant sprzedaży, że muszę zamówić

> do ksenonów pakiet dobrej widoczności, powiedziałem że jeśli nie ma innego wyjścia to ok, choć

> to był dodatkowy 1000zł ale okazało się później że jednak nie potrzeba (czego teraz żałuję i

> doposażam samodzielnie w takowe bajerki).

To ciekawe - ja tego pakietu nie zamawiałem, ani nie dopłacałem a miałem - Cosmo + ksenony + pakiet Cosmo Plus. Też listopad 2009. zlosnik.gif

> Z drugiej beczki - czy zamieniając wyłącznik świateł na ten z funkcją AUTO - trzeba wykonywać

> dodatkowe czynności (mam na myśli logowanie ect?)

Raczej nie, ale funkcja auto bez dodatkowych świateł dziennych i tak w Polsce jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to mi już wiele wyjaśniło

ojj sorry spineyes.gif

chodzi o to, że przekaźniki mają styki, które są normalnie (bez napięcia) zwarte NC i/lub otwarte NO, gdy podajesz napięcie na cewkę (np z ECU) styk NC się otwiera, a styk NO zamyka. Jeżeli przekaźnik ma takie styki oba (lub styk przełączny) to wystarczy zmienić kabelki na odpowiednich stykach miejscami i już masz odwróconą logikę działania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.