Skocz do zawartości

Przebita opona po 10.000km - kupować tylko jedną nową czy 2?


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - przebita (z boku) opona zimowa po 10.000km przebiegu - czy taki przebieg już kwalifikuje do wymiany parę czy wystarczy tylko jedną wymienić?

ps. zmieniłem dopiero co z łysych letnich, które idą do kosza, na zimówki, żeby na miesiąc nie kupować nowych letnich i bawić się w przekładanie, a w głupi sposób przebiłem dziś zimówkę - najeżdżając na kant krawężnika. beksa.gif

Głupi głupek ze mnie. facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto przed szereg wychodzi ten sam sobie szkodzi.

Jeśli nie jest bardzo stara to śmiało jedną. Rok czy dwa różnicy nawet najwięksi puryści oponiarscy przeoczyliby w odczuciach z jazdy.

Jeśli ma już kilka lat to sam kupiłbym używaną w takim samym stanie i z tego samego rocznika. Tyle, że nie każdemu takie rozwiązanie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto przed szereg wychodzi ten sam sobie szkodzi.

> Jeśli nie jest bardzo stara to śmiało jedną. Rok czy dwa różnicy nawet najwięksi puryści oponiarscy

> przeoczyliby w odczuciach z jazdy.

> Jeśli ma już kilka lat to sam kupiłbym używaną w takim samym stanie i z tego samego rocznika. Tyle,

> że nie każdemu takie rozwiązanie pasuje.

Ledwo ma rok, mniej więcej z trzeciego kwartału 2013, tyle co tamtą zimę na nich przejeździłem. Bardziej mi chodzi o różnicę w zużyciu bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ledwo ma rok, mniej więcej z trzeciego kwartału 2013, tyle co tamtą zimę na nich przejeździłem.

> Bardziej mi chodzi o zużycie bieżnika.

Brałbym nową i się nie zastanawiał. Niewykluczone, że też będzie z tamtej produkcji.

Tylko trzeba uważać na indeks i nośność, żeby były identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez problemu jedną - NIC nie poczujesz jeśli chodzi o własciwości jezdne. Nawet jeśli założysz

> oponę z innym bieżnikiem ...

W sumie racja z tym bieżnikiem ok.gif

Mam u siebie pełnowymiarowy 15" zapas i wracając do domu zapomniałem o nim, a niby napisane Vmax 80km/h wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie

Kup jedną identyczną, ale z zastrzeżeniem dokupienia drugiej. Zamontuj i przejedź się! Opony z różnych okresów produkcji, nie mówiąc o takich samych z różnych fabryk old.gif potrafią się różnić na tyle, że jest to wyraźnie odczuwalne przez ściąganie samochodu w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.