Skocz do zawartości

[F] pytań początek - bądźcie cierpliwi....


lowcamarasu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak żem sie już przywitał gdzie trza,to kilka pytań mam,może mnie kto oświeci grinser006.gif

Uprzedzając pytania,czy korzystałem,czy zajrzałem....tak,tak,tak.Korzystam z forum

już jakiś czas,wiem ,jak zajrzec do faq i korzystać z szukajki.Zanabyłem również drogą

kupna knigę WKŁ,skarbnicę wiedzy wszelakiej wink.gif .Mimo to,moja wiedza n/t posiadanego

pojazdu jest w pewnych kwestiach ograniczona - z powodu niedokładności knigi,opieszałości

szukajki/niedokładnego tytułowania wątków,braku czasu na analizowanie wszystkich pierdół,

które chętnie naprawię,ale samo dojście do wiedzy zajmuje zbyt wiele czasu drogą dedukcji smile.gif Bądźcie wyrozumiali,

nie oczekuje podania wszystkiego na talerzu(weź kolo przyjedź,zrobimy ci to przy grilu grinser006.gif ....

choć miło by było).ale nie spuszczajcie ze wszystkim do wyszukiwarki,bo "już było".Prosiłbym

o w miare merytoryczne wypowiedzi,ja również,w miare swojej wiedzy i umiejętności będę starał

się dorzucić swe trzy grosze n/t usprawnienia/naprawienia/obsługi jeździdła smile.gif

Moja lista zapytań na dzień dzisiejszy wygląda tak(nie jest posegregowana wg 'ważności',po prostu

chciałbym z Waszą pomocą rozwiązać kilka problemów i bliżej zapoznać się z niemiecką technologią smile.gif :

1.Co to za wtyczka pod lampką ośw. wnętrza? dwupinowa?

2.Wajcha zm biegów - jakiś polecony zestaw naprawczy?trzeba to to na pewno,wg knigi od spodu wyciągać?

biegi wchodzą precyzyjnie,luz jest na pierścieniu drążka....można jeździc ale mnie to wq.. smile.gif

3.Opadnięte drzwi - co z tym zrobić?Buda prosta,zamki ok.Chce,żeby się zamykały jak w nowym smile.gif

Te takie wbijane kołki/sworznie da się kupić/wymienić....czy całą astre trza mieniać?

4.Szyby boczne,korbki - opadanie - ktoś przerabiał cfaniaczek.gif ? Chodzi o przód - przednia część się domyka(łuk szyby),tył też(ta część przy słupku b),ale nie na zawsze.

Jak się odwrócę to spier..la.Bardzo denerwujące,woda nie leje się do srodka,lecz imho szpary 3-4 mm

nie powinno być.

5.Co to to za diwajs pod przykrywką przed lampą pt?wyłącznik pompy,airbagów czy co?Aha,gdzie(o ile jest,

wyłącznik bezwładnościowy pompy paliwa - taki od zderzenia,czasem niepotrzebnie działa też na dziurach wink.gif )

6.Przeciek w okolicy mocowania pt relingu - to typowe?Joke,wiem,że nie.Tylko przy gigantycznych opadach,kilka/

kilkanaście kropli na rolecie,ale w....wia.Nie powinno tak być.Co trzeba rozebrać,kaj szukać?(może samo

przejdzie i nie trzeba ściągać podsufitki oraz miliona innych badziewi,pliiisssss.......)

7.Pompa paliwa w kombi jest dostępna od spodu,poprzez przeszkadzadzającą belkę tylnego zawiesznia,czujnik

poziomu paliwa osobno,też od dołu...kniga tego nie precyzuje - podany jest dostęp spod kanapy....

8.Wywoływanie błędów - w knidze jest kostka 10 pin,do wywołania zwarcie pin a,b,u mnie kostka chyba z 14 pin,

pin b pusty....kostka po prostu inna...wtf?

Jakby komuś się chciało te epopeje przeczytać i udzielić wskazówki dot któregkolwiek z punktów,będę wdzięczny smile.gif

Aha,profil to uzupełnie na dniach,sił ni więcej chęci/czasu dziś nie mam.Zebyśta wiedzieli w czym grzebiemy,to

x16xel kombi 95'....pytania jeszcze będą,na razie chciałbym ogarnąć mniej więcej to com popisał powyżej,to już duzo

madrzejszy będę,a o pierdoły waści tyłków zawracać nie bendem smile.gif pozdrawiam,lowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Co do luzu na samym drazku kupujesz gumowy oring w ASO i zakladasz. Manual znajdziesz na necie.

3. Tez mam opadniete, wymienilem wszystkie kliny zawiasow ale nic nie pomoglo, te 14 letnie byly prawie takie same. Poprostu zawiasy sie powycieraly i trzeba by je jakos delikatnie mlotkiem prostowac? bo nie ma regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.Wajcha zm biegów - jakiś polecony zestaw naprawczy?trzeba to to na pewno,wg knigi od spodu

> wyciągać?

> biegi wchodzą precyzyjnie,luz jest na pierścieniu drążka....można jeździc ale mnie to wq..

proponuję wyciągnąć drążek, założyć odpowiedniej wielkości koszulkę termokurczliwą i podgrzać - zrobiłem tak w A-G i miałem spokój,

> 3.Opadnięte drzwi - co z tym zrobić?Buda prosta,zamki ok.Chce,żeby się zamykały jak w nowym

> Te takie wbijane kołki/sworznie da się kupić/wymienić....czy całą astre trza mieniać?

sworznie zawiasów drzwi są dostępne w ASO za kilka złotych/szt. możesz spróbować wymienić

> 5.Aha,gdzie(o ile

> jest,

> wyłącznik bezwładnościowy pompy paliwa -

OIDK to w A-F taki nie występuje

> 7.Pompa paliwa w kombi jest dostępna od spodu,poprzez przeszkadzadzającą belkę tylnego

> zawiesznia,czujnik

> poziomu paliwa osobno,też od dołu...kniga tego nie precyzuje - podany jest dostęp spod kanapy....

a pod kanapą nie ma takiej plastikowo-gumowej zaślepki o słusznej wielkości po otwarciu której jest dostęp do całego smoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.biegi wchodzą precyzyjnie,luz jest na pierścieniu drążka....można jeździc ale mnie to wq..

Kupujesz oring w ASO (za małe dolary). Zdejmujesz/zrywasz stary, pod oring montujesz opaskę zaciskową bez zamka, smarujesz suchym smarem i spokojnie na wiele lat wystarczy.

> 3.Opadnięte drzwi - co z tym zrobić?Buda prosta,zamki ok.Chce,żeby się zamykały jak w nowym

> Te takie wbijane kołki/sworznie da się kupić/wymienić....czy całą astre trza mieniać?

Problem wszech spotykany. Winą nie są sworznie a wyrobione otwory w karoserii i drzwiach.

Pomysł jest taki aby otwory rozwiercić do przykładowo zadanej wielkości i pod tą wielkość u jakiegoś tokarza dorobić z dobrego materiału sworznie, nasmarować suchym smarem i powinno działać jak powinno.

> 4.Szyby boczne,korbki - opadanie - ktoś przerabiał ? Chodzi o przód - przednia część się

> domyka(łuk szyby),tył też(ta część przy słupku b),ale nie na zawsze.

Miałem to samo u siebie. Niestety nie wgryzałem się w temat, auto poszło do innego właściciela.

> 6.Przeciek w okolicy mocowania pt relingu - to typowe?Joke,wiem,że nie.Tylko przy gigantycznych

> opadach,kilka/

Nie wiem czy to na tym forum czy gdzie indziej, ale tam na zgrzewach powinien być klej, z wiekiem utwardza się i kruszy, oczyszczenie i zapaćkanie jakimś specyfikiem do uszczelniania karoserii pomaga.

> 7.Pompa paliwa w kombi jest dostępna od spodu,poprzez przeszkadzadzającą belkę tylnego

> zawiesznia,czujnik

Niestety pompa w kombi jest dostępna jedynie od spodu. W sedanie i w hatchbacku dostęp jest pod tylną kanapą.

> 8.Wywoływanie błędów - w knidze jest kostka 10 pin,do wywołania zwarcie pin a,b,u mnie kostka chyba

> z 14 pin,

> pin b pusty....kostka po prostu inna...wtf?

Jest taka fajna strona, na której jest kompendium wiedzy o astrze.

Wszystko jasno i przejrzyście i bez owijania w bawełnę:

KLIK

Na pewno się przyda.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4.Szyby boczne,korbki - opadanie - ktoś przerabiał ? Chodzi o przód - przednia część się

> domyka(łuk szyby),tył też(ta część przy słupku b),ale nie na zawsze.

> Jak się odwrócę to spier..la.Bardzo denerwujące,woda nie leje się do srodka,lecz imho szpary 3-4

> mm

> nie powinno być.

Sprawdziłbym stan mechanizmu podnoszenia szyby. To co piszesz może świadczyć o wyrobieniu zębatki lub opadnięciu całości. Jak mi ścięło nity to szyba pod koniec lekko krzywo się zamykała. Rozwiercenie i ponowne zanitowanie na nieco większych rozwiązało sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6.Przeciek w okolicy mocowania pt relingu - to typowe Joke,wiem,że nie.Tylko przy gigantycznych opadach,kilka kilkanaście kropli na rolecie,ale w....wia.Nie powinno tak być.Co trzeba rozebrać,kaj szukać?(może samo przejdzie i nie trzeba ściągać podsufitki oraz miliona innych badziewi,pliiisssss.......)

Wszystko i dokładnie w tym temacie ... TUTEK

Ale dodam od siebie Sprawdź stan masy uszczelniającej miejsca połączeń blach dachu - sprawdzisz to zdejmując plastikowe maskownice pod relingami. Sprawdź uszczelnienie mocowań relingów do dachu - to sprawdzisz odkręcając relingi. Można je zdjąć bez zdejmowania podsufitki. Nie stosuj silikonu, lecz masę uszczelniającą, taką jak w załączniku. Problem przerabiałem w samochodzie w Astrze mojej siostry.

post-141464-1435252669228_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.