Skocz do zawartości

mały domek i ogrzewanie


aLLien

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja myślałem żeby założył sobie Turbokminek z płaszczem wodnym i podłączyć zasobnik wody Ariston

> 3070257 tylko czy są takie tubo kominki z małą mocą i dość małe do takiego pomieszczenia

Coś takiego jest na tym schemacie. Ten pellet to coś extra, co pozwala nie przejmować się tym, że wygaśnie palenisko.

Abstrahując od kwestii bezpieczeństwa, stabilności koniecznego zasilania itp, bardzo fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co kominek z podajnikiem na pellet odpada.

Do tak małego domku wystarczy zwykły kominek + grzejniki elektryczne.

Kilka szczap drewna i będzie miał ciepło.

Można ewentualnie położyć rury pod przyszłą instalację c.o.

Ja ogrzewam kominkiem dom 110m. Do tego mam grzejniki el. w łazienkach, kuchni i w pokoju na dole.

Gazu ziemnego nie ma u mnie, a gaz z butli, czy olej są drogie.

Może kiedyś dobuduję kotłownię. Rury mam położone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej gazu nie ma i nie wiadomo kiedy będzie miał.

Mieszka przy samym lesie wiec myślę ze z drewnem nie będzie miał problemu jak pogada z leśniczym.

Ale on uparł się na kominek na pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Ale on uparł się na kominek na pellet

Przecież on jest normalnie na drewno a jeśli komuś się nie chce albo nie ma czasu palić drewnem to włącza pellet i się nie przejmuje podkładaniem.

Bardzo fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Znajomy chce zbudować dla siebie mały ( bardzo mały ) domek piętrowy wymiary 5x5 na parterze.

> 1, Czy w taki domu warto inwestować w wodne ogrzewanie podłogowe.

> 2, Czy kominek ogrzeje taki dom czy lepiej żeby była mała kotłownia plus kominek.

> 3, lepiej ogrzewać drewnem czy gazem

> Pozdrawiam

Witaj

tak mały domek to tylko podłogówka z kotłem kondensatem z zamkniętą komorą dwufunkcyjnym;

bo: mały domek =małe pomieszczenia - jak powiesisz grzejnik robi się mniej ustawnie

: kotłownia zabiera miejsce, kominek zabiera miejsce a taki kociołek to powiesisz w łazience

a jeżeli to domek letniskowy to kominek + ogrzewanie elektryczne w 2 taryfie.

pozdrawiam

doczytałem nie ma gazu no to butla zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem projekt tego domku

http://domekidom.com/domek-pszczolka-50m2-2/

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie taki kominek ulokować.

przed domkiem ma być podobno dodatkowo wybudowane pomieszczenie 2x5m ( wiatrołap i pom.techniczne-spiżarnia)

schody mają być zlikwidowane i zamontowane wysuwane bo na górze tylko sypialnie maja być.

Kolega powiedział mi że z przodu ma być kuchnia z tyłu salonik i zamontowane drzwi na taras.

Jeżeli ma być wodne ogrzewanie podłogi to gdzie te wszystkie przyłącza ulokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie taki kominek ulokować.

Na samym środku jest idealne miejsce.

Tyle, że komin trzeba wybudować i fundament pod niego.

Skoro schodów nie będzie (chociaż uważam, że to głupi pomysł z wysuwanymi) to w ich miejscu na ścianie ulokujesz całą armaturę. Nawet jakby były to by się zmiesciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś dostałem projekt tego domku

> http://domekidom.com/domek-pszczolka-50m2-2/

> Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie taki kominek ulokować.

> przed domkiem ma być podobno dodatkowo wybudowane pomieszczenie 2x5m ( wiatrołap i

> pom.techniczne-spiżarnia)

> schody mają być zlikwidowane i zamontowane wysuwane bo na górze tylko sypialnie maja być.

> Kolega powiedział mi że z przodu ma być kuchnia z tyłu salonik i zamontowane drzwi na taras.

> Jeżeli ma być wodne ogrzewanie podłogi to gdzie te wszystkie przyłącza ulokować.

Ja bym dał na środku przy schodach.

Wystarczy coś w stylu "koza". "ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Na samym środku jest idealne miejsce.

> Tyle, że komin trzeba wybudować i fundament pod niego.

Ja mu proponowałem komin przy wejściu do łazienki a kominek zeny stał albo na wysokości jak się kończą na planie schody na parterze albo komin i kominek w rogu ja zaczynają się schody na parterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mu proponowałem komin przy wejściu do łazienki a kominek zeny stał albo na wysokości jak się

> kończą na planie schody na parterze albo komin i kominek w rogu ja zaczynają się schody na

> parterze

W narożniku nie jest zalecane, bo ciepło od pieca lepiej aby rozchodziło się równo, dookoła.

Koniec schodów jest na górze, więc na dole spokojnie mieści się kominek a komin na końcu ściany przy schodach, czyli bezpośrednio za kominkiem. DGP na górę tez wyjdzie proste jak drut, bez żadnych wspomagaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo do kominka trzeba podkładać małe ilości drewna - po 1-2 kawałki.

> Po rozpaleniu należy pozamykać szybry.

Skadwiesz, ze laduje tam 10 polan po rozpaleniu?

Jesli dobrze rozumeim, szyber jest jeden, na gorze - jego otwarcie spowoduje szybsza ucieczke ciepla kominem, zamkniecie - na odwort, wiec spoteguje "dogrzewania". Myle sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skadwiesz, ze laduje tam 10 polan po rozpaleniu?

Ja tam nie wiem.

Ale kiedyś lądowałem dużo, może i 10, a teraz 2-3 i tak jest lepiej ... wężykiem Jasiu zlosnik.gif

> Jesli dobrze rozumeim, szyber jest jeden, na gorze - jego otwarcie spowoduje szybsza ucieczke

> ciepla kominem, zamkniecie - na odwort, wiec spoteguje "dogrzewania". Myle sie?

Ja mam dwa szybry - w kominie i w dopływie pod popielnikiem ksiadz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie, że tak, ale priorytety ma inne.

Ja patrze na to z innej strony:

gaz - co roku przegląd kotła, komina, dużo papirologi przy podłączaniu instalacji- odbiory. Klopot z doborem odpowiedniej mocy kotła do TAK małej powierzchni domku ( do tego dobrze ocieplonego).

Przy paliwie stałym też nie skorzysta się z pełnej mocy kominka/kotła - a duszenie takich ustrojstw przymykaniem powietrza (zupełnym) też niesie za soba konsekwencje - zaszlamiony komin wtedy bedzie na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja patrze na to z innej strony:

> gaz - co roku przegląd kotła, komina, dużo papirologi przy podłączaniu instalacji- odbiory.

Przesadzasz. Zdecydowanie.

Klopot

> z doborem odpowiedniej mocy kotła do TAK małej powierzchni domku ( do tego dobrze

> ocieplonego).

Im nizsz temp. CO kondensata, tym wieksza wydajnosc. Dziwny problem.

> Przy paliwie stałym też nie skorzysta się z pełnej mocy kominka/kotła - a duszenie takich

> ustrojstw przymykaniem powietrza (zupełnym) też niesie za soba konsekwencje - zaszlamiony

> komin wtedy bedzie na bank.

Kominek mam pomocniczo i dekoracyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja patrze na to z innej strony:

> gaz - co roku przegląd kotła, komina, dużo papirologi przy podłączaniu instalacji- odbiory. Klopot

> z doborem odpowiedniej mocy kotła do TAK małej powierzchni domku ( do tego dobrze

> ocieplonego).

> Przy paliwie stałym też nie skorzysta się z pełnej mocy kominka/kotła - a duszenie takich

> ustrojstw przymykaniem powietrza (zupełnym) też niesie za soba konsekwencje - zaszlamiony

> komin wtedy bedzie na bank.

Problem jest taki - że do grzania wystarczy przez większość sezonu 2 KW a do CWU przepływowego- potrzeba by ze 20-24 KW.

Odpowiezią jest albo Termet EcoCondens Gold - modulacja od 2 do 24 KW lub prąd i kominek lub pellety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem jest taki - że do grzania wystarczy przez większość sezonu 2 KW a do CWU przepływowego-

> potrzeba by ze 20-24 KW.

> Odpowiezią jest albo Termet EcoCondens Gold - modulacja od 2 do 24 KW lub prąd i kominek lub

> pellety.

O....nie widzialem jeszcze takiego kotla. Fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.