Skocz do zawartości

szukamy projektu domu


COffin

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie ... bo już mi się głowa gotuje i wychodzi na to NI MA gotowego

chodzi mi o projekt bliźniaka w konfiguracji takiej że

garaż jest na - 1 i do tego dwa piętra mieszkalne ( dom o małej powierzchni zabudowy )

może coś komuś padło na oczy przypadkiem ? bo indywidualnie to mi sie nie kce crazy.gif

generalnie chodzi mi o coś takiego

linka ale nieco " mniej minimalistycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Ci się nie chce indywidualnie?Pieniądze wyjdą podobne bo kupisz gotowca i tak trzeba adaptację projektu zrobić. A wtedy masz to co chcesz. Ja zrobiłem tak, że znalazłem projekt, pojechałem do architekta, pokazałem mu, przedyskutowałem, zwrócił uwagę na kilka minusów, np mała łazienka na dole, wystające 2 schodki do salonu, wąski garaż, zbyt mała kotłownia i tak oto wyszedł dom szerszy o 1 pustak, wtedy schowały się te 2 schodki z salonu, garaż poszerzony, trochę wydłużony, łazienka powiększona o spiżarnię, która była w poprzednim projekcje, a spiżarnia w moim zrobiona pomiędzy 1 a 2 drzwiami do garażu z domu i pod klatką schodową. Na górze też przeorganizowałem sobie pokoje by zmniejszyć ilość korytarza na górze. Podniesiona została ścianka kolankowa by głowy nie rozbijać sobie o niskie skosy itp. Nie znając się na pewne sprawy i niedogodności nawet nie zwróciłem uwagi wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że ktoś takie rzeczy pisze i to nie jestem ja.

hehe.gif

A poważnie: wystarczy że architekt przez mądre gospodarowanie przestrzenia zaoszczedzi 3m2 i już jesteś do przodu na kosztach. O rozwiązaniach technicznych nie wspomne bo tyle co kosztuje projekt wydaje się na budowie w jeden dzień.

Czy ktoś z tutaj obecnych kupilby samochód zaprojektowany przez studenta zarabiającego10zl/h?

rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wierzę że ktoś takie rzeczy pisze i to nie jestem ja.

> A poważnie: wystarczy że architekt przez mądre gospodarowanie przestrzenia zaoszczedzi 3m2 i już

> jesteś do przodu na kosztach. O rozwiązaniach technicznych nie wspomne bo tyle co kosztuje

> projekt wydaje się na budowie w jeden dzień.

> Czy ktoś z tutaj obecnych kupilby samochód zaprojektowany przez studenta zarabiającego10zl/h?

Nie wiem ile extra musialbym wydac na budowie jesli mialbym projekt 'z Muratora', ale wiem ile wydalem extra przez niedopatrzenia i udziwnienia architektow robiacych moj projekt indywidualny 270751858-jezyk.gif

Zeby nie bylo nie wzialem studentow, tylko ludzi polecanych, z wlasnym biurem i siedzacych juz nieco w branzy ok.gif

Takze nie generalizujmy, bo bledy zdarzaja sie wszedzie i wcale nie jest powiedziane, ze projekt na zamowienie bedzie taki och i ach wink.gif

btw. drugi raz tez bym wybral projekt indywidualny, bo tego co chcielem nie moglem znalezc w gotowcach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie ... bo już mi się głowa gotuje i wychodzi na to NI MA gotowego

> chodzi mi o projekt bliźniaka w konfiguracji takiej że

> garaż jest na - 1 i do tego dwa piętra mieszkalne ( dom o małej powierzchni zabudowy )

> może coś komuś padło na oczy przypadkiem ? bo indywidualnie to mi sie nie kce

> generalnie chodzi mi o coś takiego

> linka ale nieco " mniej minimalistycznego

może tu coś znajdziesz http://www.projektyzwizja.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie ... bo już mi się głowa gotuje i wychodzi na to NI MA gotowego

> chodzi mi o projekt bliźniaka w konfiguracji takiej że

> garaż jest na - 1 i do tego dwa piętra mieszkalne ( dom o małej powierzchni zabudowy )

> może coś komuś padło na oczy przypadkiem ? bo indywidualnie to mi sie nie kce

> generalnie chodzi mi o coś takiego

> linka ale nieco " mniej minimalistycznego

A Ty przypadkiem już czegoś nie budowałeś? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.