Skocz do zawartości

zmniejszenie otworu bramy - czy jest tu jakis monter ??


_luk_

Rekomendowane odpowiedzi

hej ho

musze wstawic brame segmentowa do garazu

wymiar jaki mialem w projekcie to 2400x2350 - efekt brama na zamówienie 4-5k

bramy nie uważam za naistotniejszą w całej budowie.

czy ma sens zmniejszenie wysokości otworu styropianem i wsadzenie bramy typowej 2500x2150 lub 2500x2250 ?

tą pierwszą w casto widziałem za 1,5-2k.

da sie tak czy straszny drut ?? biglaugh.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ma sens zmniejszenie wysokości otworu styropianem i wsadzenie bramy typowej 2500x2150 lub

> 2500x2250 ?

> tą pierwszą w casto widziałem za 1,5-2k.

> da sie tak czy straszny drut ??

Da się bez problemu. Ale z bramami z Casto to lepiej uważaj Ta za 1,5k jest wysokiego prowadzenia i trzeba mieć odpowiednio wysokie nadproże, chyba minimum to 40-45 cm jeżeli dobrze pamiętam.

Wykonanie też nie najlepsze sama brama jeszcze ujdzie ale prowadnice to tragedia , niedokładnie zwalcowane a otwory montażowe to jak się Chińczykowi trafiło tak zrobił. Przygotuj się na żmudny i ciężki montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej ho

> musze wstawic brame segmentowa do garazu

> wymiar jaki mialem w projekcie to 2400x2350 - efekt brama na zamówienie 4-5k

> bramy nie uważam za naistotniejszą w całej budowie.

> czy ma sens zmniejszenie wysokości otworu styropianem i wsadzenie bramy typowej 2500x2150 lub

> 2500x2250 ?

> tą pierwszą w casto widziałem za 1,5-2k.

> da sie tak czy straszny drut ??

Wysokość zmniejszysz ale szerokość to spory problem. Prowadnice są przykręcane akieś 5 cm od krawędzi otworu wink.gif A do styropianu to ich nie przykręcisz.

Za segmentową w bardzo niestandardowym rozmiarze gdzie nadproża mam 10cm z napędem dałem 3k może warto poszukać jednak pod wymiar otworu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się bez problemu. Ale z bramami z Casto to lepiej uważaj Ta za 1,5k jest wysokiego prowadzenia

spokojnie bede mial te 40-45 cm także z tym nie ma problemu

a z casto chodzilo mi o hormanna ecostar czy cos takiego - to chinskie ?

w casto mowia ze sa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysokość zmniejszysz ale szerokość to spory problem. Prowadnice są przykręcane akieś 5 cm od

> krawędzi otworu A do styropianu to ich nie przykręcisz.

> Za segmentową w bardzo niestandardowym rozmiarze gdzie nadproża mam 10cm z napędem dałem 3k może

> warto poszukać jednak pod wymiar otworu

hmmm

popraw mnie jesli zle rozumiem

ale wydaje mi sie ze szerokosc bramy to zaden problem - przeciez ona i tak nachodzi na mur a ja mam wegarki spokojnie po 30-40 cm po bokach

gdzie taka brama w takiej cenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm

> popraw mnie jesli zle rozumiem

> ale wydaje mi sie ze szerokosc bramy to zaden problem - przeciez ona i tak nachodzi na mur a ja mam

> wegarki spokojnie po 30-40 cm po bokach

> gdzie taka brama w takiej cenie ??

http://www.aftykabramy.pl/

Szybko, cena była ok, montaż szybki i sprawny, brama działa rok więc o trwałości się nie wypowiem ale wygląda to solidnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj zlosnik.gif

Styro z klejem zupełnie wystarcza. Brama jest zakończona miękką, szeroką uszczelką i dolega dość delikatnie zlosnik.gif

Górną szpaletę kleiłem już po zamontowaniu bramy mogłem w ten sposób wyregulować docisk uszczelki grinser006.gif

Ale to przez to że tym co ten dom murowali ktoś poziomnice ukradł a w gs nie było grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj

> Styro z klejem zupełnie wystarcza. Brama jest zakończona miękką, szeroką uszczelką i dolega dość

> delikatnie

> Górną szpaletę kleiłem już po zamontowaniu bramy mogłem w ten sposób wyregulować docisk uszczelki

> Ale to przez to że tym co ten dom murowali ktoś poziomnice ukradł a w gs nie było

Lucek ma rację, dobrze jest tą górną listwę z uszczelką do czegoś pewnego przykręcić. No chyba ze ktoś w kasku lubi chodzić. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lucek ma rację, dobrze jest tą górną listwę z uszczelką do czegoś pewnego przykręcić. No chyba ze

> ktoś w kasku lubi chodzić.

Jaką górną listwę zlosnik.gif Uszczelka jest na bramie na górze otworu nie ma nic. Po bokach to i owszem prowadnice ale górą brama segmentowa dolega do nadproża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką górną listwę Uszczelka jest na bramie na górze otworu nie ma nic. Po bokach to i owszem

> prowadnice ale górą brama segmentowa dolega do nadproża.

co firma to inne rozwiązanie u mnie listwa z uszczelką mocowana jest do nadproża a panel bramy tylko do niej dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej ho

> musze wstawic brame segmentowa do garazu

> wymiar jaki mialem w projekcie to 2400x2350 - efekt brama na zamówienie 4-5k

> bramy nie uważam za naistotniejszą w całej budowie.

> czy ma sens zmniejszenie wysokości otworu styropianem i wsadzenie bramy typowej 2500x2150 lub

> 2500x2250 ?

> tą pierwszą w casto widziałem za 1,5-2k.

> da sie tak czy straszny drut ??

Wstaw pół nadproza pod tym co masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budujesz dom i robi Ci różnicę 2 czy 3 tysiące na bramę? Widziałeś jak ta z castoramy jest

> wykonana? Jakie ma ocieplenie? To wydatek na najbliższe 30 lat więc zastanów sie czy nie

> dołożyć i chociażby mniej płacić za ogrzewanie.

Dobra gadka, jak wiekszosc na AK ok.gif

Skoro wymiar z projektu nie jest mu potrzebny i ma doplacac do niestandardowego rozmiaru i da sie to bez problemu rozwiazac to nie wiem w czym widzisz problem.

Tu dolozy do bramy 2 kola, do kilku innych rzeczy po 2 kola i uzbiera sie sumka.

Za niewymiarowa brame zabuli wszedzie wiecej niz standardowa, niewazne czy to Casto czy inny pies. Z ogrzewaniem tez trzebaby sie upewnic czy ten garaz bedzie ogrzewany wogole.

Owszem nie wolno rezygnowac ze wszystkiego co sie chce/podoba (zeby nie wyszlo, ze sie mieszka w chlewiku, ktorego sie nie lubi), bo jest drozsze przez swoja nietypowosc, ale na pewnych rzeczach spokojnie da sie zejsc z cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.