Skocz do zawartości

Jest na sali jakiś znawca BMW? Pytanie mam o nierząd...


Astroman

Rekomendowane odpowiedzi

tfu... rozrząd wink.gif w dwulitrowych dieslach N47.

Dalej sie wyciągają i zrywają łańcuchy? niewiem.gif

Czy może jednak wróg coś poprawił. hmm.gif

Naszła mnie chęć powrotu do korzeni i rozglądam się za tylnym napędem.

Pasowało by mi jakieś X1 lub E90 z lat 2010 - 2011 bez xdrive.

Niestety znam człowieka któremu sie w E90 przy ok 150 tyś km łańcuch urwał i zmieliło pół silnika.

Dlatego szukam kogoś kto ma jakąś wiedzę czy coś w temacie sie zmieniło i od kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj użytkownika KvM i zapytaj go. On Ci wszystko dokładnie wytłumaczy, że silniki N47 są w zasadzie bezawaryjne i absolutnie nic się z nimi nie dzieje. Są oczywiście lepsze od wszystkich innych silników, które stworzylo BMW (bo on w końcu takie wybiera). A przy okazji jakby coś Ci się przydarzyło to ma wszystko rozpracowane, gdzie jaki zestaw rozrządu zamówić i gdzie wymienić, oczywiście w bezawaryjnym generalnie silniku, tak na wszelki wypadek.

Sam mam kolegę z X3 N47 2008 i rozrząd musiał być wymieniony bo mocno hałasował, koszt całości razem z wymianą 5 kPLN.

Czuwaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj użytkownika KvM i zapytaj go. On Ci wszystko dokładnie wytłumaczy, że silniki N47 są w

> zasadzie bezawaryjne i absolutnie nic się z nimi nie dzieje. Są oczywiście lepsze od

> wszystkich innych silników, które stworzylo BMW (bo on w końcu takie wybiera). A przy okazji

> jakby coś Ci się przydarzyło to ma wszystko rozpracowane, gdzie jaki zestaw rozrządu zamówić i

> gdzie wymienić, oczywiście w bezawaryjnym generalnie silniku, tak na wszelki wypadek.

> Sam mam kolegę z X3 N47 2008 i rozrząd musiał być wymieniony bo mocno hałasował, koszt całości

> razem z wymianą 5 kPLN.

> Czuwaj

ulik87 zweryfikował i potwierdził że wcale nie musi być tak drogo ( jak pisał KvM. )

http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=287996002&page=0&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ulik87 zweryfikował i potwierdził że wcale nie musi być tak drogo ( jak pisał KvM. )

> http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=287996002&page=0&vc=1

hmm ... 3 tysie..... to jeszcze sensownie brzmi.

Ale mimo wszystko wygląda to jak leczenie syfa pudrem skoro BMW nie rozwiązało definitywnie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko mechanika. Znajomi specjalizują się w BMW i twierdzą że już silniki na ComonRailu są mniej awaryjne i niema się specjalnie czego obawiać.

Znam człowieka co mu łańcuch rozrządu strzelił (bez wcześniejszych objawów) tak więc niema co generalizować bo zdarzają się różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm ... 3 tysie..... to jeszcze sensownie brzmi.

> Ale mimo wszystko wygląda to jak leczenie syfa pudrem skoro BMW nie rozwiązało definitywnie

> problemu

rozrządy to ostatnio plaga. i jesli o tym pamiętasz to traktujesz jako eksploatacja (coprawda dość droga), w zestawie z fajnym autem, to do przełknięcia IMHO.

sam mam krowę z felernym silnikiem, wiedziałem w co się pakuję... wziąłem, bo dobry deal był... i jakoś jezdze. ale oczywiście nie twierdzę, że to miód malina silnik smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tfu... rozrząd w dwulitrowych dieslach N47.

> Dalej sie wyciągają i zrywają łańcuchy?

Słychać ze coś sie dzieje i można zareagować zanim sie zerwie old.gif

> Czy może jednak wróg coś poprawił.

> Naszła mnie chęć powrotu do korzeni i rozglądam się za tylnym napędem.

> Pasowało by mi jakieś X1 lub E90 z lat 2010 - 2011 bez xdrive.

e90 2010 rok bez xdrive, nowy rozrząd przy przebiegu 60 tys km

nowe wtryski przy przebiegu 62 tys spineyes.gif auto tankowane na karte flotowa orlen, jeden uzytkownik grinser006.gif

poza tym autko jest super i jak przejechalem sie f30 z tym samym silnikiem to szalu nie bylo, moze dlatego ze byl z xdrive niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.