Skocz do zawartości

Tarcza hamulcowa luzy - tak ma byc?


Rekomendowane odpowiedzi

> dobrze jest, widocznie niema śrubki co dokręca tarcze,ale to nic nie szkodzi, jak dokręcasz kolo to

> i dociskasz tarcze, obij tą korozje

Wymieniałem tarcze i klocki 10kkm temu - tarcza dociskana jest tylko felgą, "śrubki" nie występują, jest tak jak być powinno. Do wymiany w przyszłości to idealna sytuacja, u mnie tarcze pozapiekały się na piastach - musiałem używać czujnika optycznego i opalarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz się trafi na takie dziadostwo, że momentalnie rdzewieją, w służbowym też takie mam po roku, a do Volvo mi się udało trafić dobry stop, że po paru latach nadal nie ma rdzy ok.gif

W Volvo nie było oryginalnie śrubki przytrzymującej tarczę tylko taka blaszka nakładana na jedną szpilkę od koła. W oryginalnych felgach się sprawdzało, ale np. w moich dokupionych powodowała ta blaszka, że koło nie było równo przykręcone i były lekkie bicia. Tak jak masz to nie przeszkadza, wystarczy że koło dociska ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie raz się trafi na takie dziadostwo, że momentalnie rdzewieją, w służbowym też takie mam po roku,

> a do Volvo mi się udało trafić dobry stop, że po paru latach nadal nie ma rdzy

> W Volvo nie było oryginalnie śrubki przytrzymującej tarczę tylko taka blaszka nakładana na jedną

> szpilkę od koła. W oryginalnych felgach się sprawdzało, ale np. w moich dokupionych powodowała

> ta blaszka, że koło nie było równo przykręcone i były lekkie bicia. Tak jak masz to nie

> przeszkadza, wystarczy że koło dociska

dokładnie tak jak piszesz... ja juz zapomniałem że faktycznie były blaszki smile.gif Generalnie to że te tarcze nie są przykręcane to nic..Problem sie pojawia po zdjęciu uzywanej jakiś czas tarczy i ponownym założeniu w innym położeniu. Jeśli się nie wczyści styku piasty z tarcza i tarczy od środka- może potem bić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Dzis przy wymianie opon sprawdzilem tarcze, czy taki luz za nich jest ok?

> Widze ze tarcze nie trzymaja sie na niczym, sa przytrzymywane jak jest kolo, ale wole sie upewnic..

> Tarcza chodzi lekko na boki i po lini obrotu kola..

> lekko zglupialem:)

W moim nie-Volvo mam identycznie na jednym z tylnych kół (też nie występuje śrubka dokręcająca/pozycjonująca tarczę).

Na prawym kole tarcza lata , a na lewym nie.

Odkryłem to przypadkiem podczas wymiany opon.

Podejrzewam, że u mnie jest to przyczyną tajemniczego (nie zidentyfikowanego przez ASO na gwarancji) charakterystycznego "puknięcia" po całonocnym postoju samochodu podczas wyjazdu z parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim nie-Volvo mam identycznie na jednym z tylnych kół (też nie występuje śrubka

> dokręcająca/pozycjonująca tarczę).

> Na prawym kole tarcza lata , a na lewym nie.

> Odkryłem to przypadkiem podczas wymiany opon.

> Podejrzewam, że u mnie jest to przyczyną tajemniczego (nie zidentyfikowanego przez ASO na

> gwarancji) charakterystycznego "puknięcia" po całonocnym postoju samochodu podczas wyjazdu z

> parkingu.

tajemnicze puknięcie to albo pompa ABS robi test- to normalne u kazdego to jest po odpaleniu jak sie rozpedzisz do 15 czy 20 km / h wtedy robi puk......u mnie tajemniczym puknięciem jest czasem odpalenie kompresora- nawet jak klima nie jest włączona- kompresor po odpaleniu na chwile sie załacza..ale to występuje tez bez ruszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> Ok gdzie kupujecie tarcze na przód?

> Chetnie zakupie, juz czas...

Ja ta sprawę zostawiłem mechanikowi a tarcze były w v50 ATE ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba sam wymienię...cena w Volvo Tech trochę za duza, za przednia os + klocki chcą 700zl...

> Chyba lekkie przegięcie?

A co zakładają ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby Ate...ale za 550 zl na necie sa ata pd (ceramiczne)...wraz z klockami.

> Cena z kosmosu trochę...ile to odkrecic śrubę...przeciez tarcze na niczym sie nie trzymają.

Powiem tak, w necie jest niestety dużo podróbek ok.gif

Ja się zdałem na mechaniora i towar był oryginalny ok.gif

Ale oczywista masz wybór ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.