Skocz do zawartości

HID - przetwornica analogowa czy cyfrowa


technix

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odnosiłem się do jakości lamp, ale z moich obserwacji wynika, że zależnie od auta zamienniki Depo potrafią znacznie różnić się jakością. Te do AG były niczego sobie, dobrze spasowane, dobrze świeciły i co ważne - miały homologację na ksenon. Przez cały okres eksploatacji nie było z nimi problemów, nie zmatowiały, nie parowały, nie pojawiły się mikropęknięcia etc. Używane orygianały kosztowały ponad dwukrotnie więcej, w większości po przejściach, z lutowanymi uchwytami, po domowej polerce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat reflektory firmy Depo to chyba najgorsze zamienniki jakie moga byc, jakos wykonania mizerna

> i do tego krotka trwalosc produktu. Spotkalem sie z takimi w kilku samochodach, bardzo szybko

> matowialy i wypalaly sie. W jednym aucie 2-letnia lampa Depo wygladala i swiecila gorzej niz

> druga stara, oryginalna 8-letnia

No patrz a na forum Bravo chwalą reflektory p.mgielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No patrz a na forum Bravo chwalą reflektory p.mgielne.

Tylko ile uzywa sie przeciwgielnych, rownie dobrze mozna chwalic cofania wink.gif.

Ciekawe czy beda chwalic reflektory glowne jak po roku czy dwoch sie wypala tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z włączonym kierunkowskazem? A fabryczne to i tak padaki są więc co za różnica.

Jak stoisz albo wolno jedziesz to sie zapali z kierunkowskazem. Tylko ile czasu masz wlaczony kierunek, chyba nie stoisz z wlaczonym po kilka minut. Jaka sytuacja by nie byla, to nie zagrzeje sie tak jak mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są inne rozwiązania poza fabrycznym systemem poziomowania, np. uniwersalny układ automatycznego

> poziomowania Hella. Łatwy w montażu, robi co trzeba. Kilka lat temu doposażyłem swoją AG w

> zamienniki lamp ksenonowych Depo, palniki D2S, przetwornice HID i właśnie ów układ.

> Przeszedłem kilka przeglądów okresowych i kontroli policyjnych (akurat w tym okresie były

> nasilone kontrole związane z HID-ami) - bezproblemowo.

Z tego co wyczytałem to kolega zamierza bawić się w partyzanta.Czyli xenon do reflektora i heya.Zestawu helli nie widziałem ,więc nie będę sugerował iż nie istnieje(może pamiętasz jaki koszt)?Czyli zrobiłeś wszystko co trzeba ,samopoziomowanie?spryskiwacze,lampy etc?

Pisze tak dlatego ,że swego czasu na rynku(Allegro) był zestaw Boscha do montażu xenonów.Ludzie o to pytali ,nie było tego po hurtowniach importer Boscha sprawdził taki zestaw nigdy nie był produkowany.Symbol cześci z pudełka okazał się numerem przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wyczytałem to kolega zamierza bawić się w partyzanta.Czyli xenon do reflektora i

> heya.Zestawu helli nie widziałem ,więc nie będę sugerował iż nie istnieje(może pamiętasz jaki

> Z tego co wyczytałem to kolega zamierza bawić się w partyzanta.Czyli xenon do reflektora i

> heya.Zestawu helli nie widziałem ,więc nie będę sugerował iż nie istnieje(może pamiętasz jaki

> koszt)?Czyli zrobiłeś wszystko co trzeba ,samopoziomowanie?spryskiwacze,lampy etc?

Chodziło mi jedynie o to, że można (do wielu aut) założyć ksenon w pełnej zgodzie z przepisami. Zapominałem napisać wcześniej o montażu ori spryskiwaczy, ale takowy był założony (większy zbiornik na płyn z dodatkową pompką wyskociśnieniową, spryskiwacze w fabrycznych miejscach - w zderzaku były zaznaczone miejsca do wycięcia). Generalnie poza przetwornicami i poziomowaniem całość była zrobiona na oryginalnych częściach plus zamienniki lamp. Zestaw samopoziomowania Helli kosztował wówczas około 170-200 euro, udało mi się takowy kupić za pół ceny w Inter Cars - była jedna sztuka przeceniona, jakiś leżak magazynowy i to było widać po pudełku. Od jego zakupu się zaczęło kompletowanie gratów.

Tutaj jest przykładowa aukcja.

Koszt całkowity montażu zamknął się wówczas w 2 tys. zł, wszystkie części były nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.