Skocz do zawartości

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu z OC sprawcy wypadku.


lemon19711

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

19.II miałem wypadek (poszkodowany) link

Przez pierwsze dni po wypadku moja żona bombardowana była kilkunastoma telefonami z kancelarii prawniczych chcących poprowadzić sprawę o uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy wypadku z jego OC.

Przejrzałem ich strony. Piszą niemal to samo. Rozmawiałem z 2 przedstawicielami, mówią takimi samymi ogólnikami. Oczywiście nie oczekiwałem konkretnych deklaracji kwot itp.

Moje pytanie do Was jest takie. Zwłaszcza do tych, którzy to przerabiali.

Wiem, że każda sprawa jest inna i dla tego nie pytam, kto wyrwie konkretną kwotę.

Którą firmę moglibyście polecić?

Pozdrawiam Lemon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z usług firmy Votum S.A. i byłem zadowolony, choć biorą dla siebie 25 lub 27% z wysądzonej kwoty. Podpisuje się z nimi umowę, ale agent przyjechał do mnie do domu. No i potem czekasz. Uprzedzam, że będzie to trwało trochę czasu. Zagadaj z joshim z UKP on mi podpowiedział kilka rzeczy. Gra warta świeczki, szczególnie, że takie formy się nie patyczkują i jeśli powiesz że odszkodowanie zaproponowane przez drugą stronę Cię nie satysfakcjonuje bez wahania idą w Twojej sprawie do sądu i sądzą się z firmą sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Którą firmę moglibyście polecić?

Poszukaj jakiegoś młodego, rozgarniętego adwokata.

Taka "firma" (polska odmiana "ambulance chaser") może zrobić dwie rzeczy:

- zawrzeć z TU szybką ugodę - bo nie ma uprawnień, żeby Cię reprezentować w sądzie, a chce szarpnąć prowizję,

- być pośrednikiem w kontakcie pomiędzy Tobą a adwokatem/radcą prawnym - tylko dlatego, że adwokaci/radcy prawni nie mogą się reklamować i namawiać na korzystanie ze swoich usług.

Czyli w opcji nr 1 - dostaniesz kasę szybko, ale całkiem możliwe, że w sądzie dostałbyś więcej, w opcji nr 2 - zapłacisz "firmie" i adwokatowi/radcy - zapłacenie tylko adwokatowi/radcy może wyjść taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich.

> 19.II miałem wypadek (poszkodowany) link

> Przez pierwsze dni po wypadku moja żona bombardowana była kilkunastoma telefonami z kancelarii

> prawniczych chcących poprowadzić sprawę o uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy

> wypadku z jego OC.

> Przejrzałem ich strony. Piszą niemal to samo. Rozmawiałem z 2 przedstawicielami, mówią takimi

> samymi ogólnikami. Oczywiście nie oczekiwałem konkretnych deklaracji kwot itp.

> Moje pytanie do Was jest takie. Zwłaszcza do tych, którzy to przerabiali.

> Wiem, że każda sprawa jest inna i dla tego nie pytam, kto wyrwie konkretną kwotę.

> Którą firmę moglibyście polecić?

> Pozdrawiam Lemon

Podpisuję się "obiema recyma" pod tym co napisał kolega noras... Temat nie wymaga jakiejś większej filozofii, w zależności od rejonu kraju sądy zasądzają od 2 tys za procent uszczerbku w górę + jakaś kasa za zespół stresu pourazowego (totalnym maksem w mojej okolicy było 7 tys za procent). Rozgarnięty adwokat/radca będzie znał praktykę swoim miejscowym sądzie i z pewnością wyjdzie Ci to korzystniej, niż działalność firmy odszkodowawczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> filozofii, w zależności od rejonu kraju sądy zasądzają od 2 tys za procent uszczerbku w górę

To też będzie zależało od poszkodowanego - inną kwotę za % uszczerbku w postaci złamania nogi dostanie wybitny sportowiec a inną urzędnik najniższego szczebla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To też będzie zależało od poszkodowanego - inną kwotę za % uszczerbku w postaci złamania nogi

> dostanie wybitny sportowiec a inną urzędnik najniższego szczebla.

Jasne, moze zbytnio uproscilem temat.... ale chcialem zobrazowac, ze lokalny kauzyperda sobie z tym poradzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Jestem na etapie sprawy , mam podpisaną umowę z firmą Votum ale wydaje mi się że słabo działają jak na razie , napisz sam dobre pismo do TU i zobaczysz co bedzie dalej , ja teraz już walczyłbym sam , nie podpisywałbym umowy z żadną firmą , bo ja i tak atakuje sam Ergo Hestie w sprawie mojego odszkodowania , ja im mam zapłacic 30 % od uzyskanej kwoty frown.gif dużo ale zobaczymy co bedzie dalej frown.gif , pozdrawiam i życzę powodzenie grunt to walczyć i się nie poddawać smile.gif

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka

> Jestem na etapie sprawy , mam podpisaną umowę z firmą Votum ale wydaje mi się że słabo działają jak

> na razie , napisz sam dobre pismo do TU i zobaczysz co bedzie dalej , ja teraz już walczyłbym

> sam , nie podpisywałbym umowy z żadną firmą , bo ja i tak atakuje sam Ergo Hestie w sprawie

> mojego odszkodowania , ja im mam zapłacic 30 % od uzyskanej kwoty dużo ale zobaczymy co

> bedzie dalej , pozdrawiam i życzę powodzenie grunt to walczyć i się nie poddawać

> pozdrawiam

> Fatal

Na etapie przedsadowym to ich mozesz atakowac smile.gif Skutek bedzie taki sam, jakbys nie napisal zadnego pisma smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - zawrzeć z TU szybką ugodę - bo nie ma uprawnień, żeby Cię reprezentować w sądzie, a chce szarpnąć prowizję,

chyba nie do końca. podpisuje się umowę na reprezentowanie

ja nigdzie nie musiałem dzwonić, pisać, ani kompletnie się tym interesować. sami dzwonili i informowali, na jakim etapie jest sprawa. i wcale nie dążyli do podpisania ugody, tylko mówili, ze sprawa jest do wygrania. a byli na tyle sprytni, ze bez sądu wywalczyli więcej, niż się spodziewałem. prowizji miałem 17%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba nie do końca. podpisuje się umowę na reprezentowanie

> ja nigdzie nie musiałem dzwonić, pisać, ani kompletnie się tym interesować. sami dzwonili i

> informowali, na jakim etapie jest sprawa. i wcale nie dążyli do podpisania ugody, tylko

> mówili, ze sprawa jest do wygrania. a byli na tyle sprytni, ze bez sądu wywalczyli więcej, niż

> się spodziewałem. prowizji miałem 17%

to znaczy, ze mozna bylo wyrwac wiecej.... praktyka wskazuje, ze zadne T.U. na etapie przedsadowym nie wyplaca tyle ile powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie wiem. jak byłem podpytać w innej firmie, pokazałem wszystkie papiery, ze szpitala, rachunki

> za leki, z kasacji auta, to ''na oko'' wycenili na połowę mniej, niż dostałem

to wytlumacz mi jaki interes T.U. mialo w zawieraniu ugody przedsadowej ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym piszesz? ja nie podpisałem, żadnej ugody. zaproponowali kwotę, odmówiłem. firma reprezentująca moją osobę wynegocjowała większą kwotę którą, jak napisali, już nie można negocjować, no chyba, ze w sądzie. więc przyjąłem, ale nadal miałem możliwość odwołania, lub podpisania własnie ugody, dzięki której można dostać więcej, ale już po raz ostatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem o czym piszesz? ja nie podpisałem, żadnej ugody. zaproponowali kwotę, odmówiłem. firma

> reprezentująca moją osobę wynegocjowała większą kwotę którą, jak napisali, już nie można

> negocjować, no chyba, ze w sądzie. więc przyjąłem, ale nadal miałem możliwość odwołania, lub

> podpisania własnie ugody, dzięki której można dostać więcej, ale już po raz ostatni

Podpisując ugodę wyczerpujesz przyszłe roszczenia nawet te w ciągu 20 lat, Tak mi tłuaczył prawnik. Jak błacha sprawa i pewność, że lekki uszczerbek to pewnie jest sens. Co się stanie jeśli np przy poważniejszym wypadku za 12 lat będziemy przez to niezdolni do pracy? Dla ubezpieczycieli to coś w rodzaju szkody całkowitej, wypłata i sprawa pozamiatana. Pamiętaj, że większość firm bieże prowizję nawet od leków, kołnierży, kwoty wyrównania chorobowego do pełnej kwoty, które Ci się należą obligatoryjnie.

Pzdr

Słoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem o czym piszesz? ja nie podpisałem, żadnej ugody. zaproponowali kwotę, odmówiłem. firma

> reprezentująca moją osobę wynegocjowała większą kwotę którą, jak napisali, już nie można

> negocjować, no chyba, ze w sądzie. więc przyjąłem, ale nadal miałem możliwość odwołania, lub

> podpisania własnie ugody, dzięki której można dostać więcej, ale już po raz ostatni

i czego tu nie rozumiesz ? smile.gif dlaczego T.U. dalo Ci na etapie przedsadowym okreslone pieniadze ? - zebys nie pchnal sprawy do sadu ... jak myslisz, sa one wieksze czy mniejsze od kwoty, ktora moglbys wywalczyc w sadzie ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i czego tu nie rozumiesz ? dlaczego T.U. dalo Ci na etapie przedsadowym okreslone pieniadze ? -

> zebys nie pchnal sprawy do sadu ... jak myslisz, sa one wieksze czy mniejsze od kwoty, ktora

> moglbys wywalczyc w sadzie ?

I myślisz że to tylko jest tak zero jedynkowo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak myslisz, sa one wieksze czy mniejsze od kwoty, ktora moglbys wywalczyc w sadzie ?

ja mysle, ze większe. adwokat dał mi do zrozumienia, ze w sądzie dostanę o wiele mniej. bo z biegiem czasu stan zdrowia poprawiał się błyskawicznie i nie było podstaw do jakichś większych kwot, ale że adwokat kumaty, to od TU wywalczył sporo

aha, pewnie chodziło też o to, ze sprawca wypadku był adwokatem i w sądzie mogłoby się skończyć na jego korzyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Którą firmę moglibyście polecić?

Żadną, zwykli naciągacze. Znam ludzi którzy po kontakcie z takimi tworami dziś próbują się wymiksować z tych umów "na całe życie" za 27 % plus vat i dodatkowe koszty, które rosną lawinowo.

Oczywiście przedstawiciele handlowi nie mówią, że jeśli jest sprawa karna, a jest zawsze gdy obrażenia trwają ponad 7 dni, to oni nie mogą reprezentować pokrzywdzonego w procesie karnym, w którym sąd może go uniewinnić i kasa robi papa.

Nie informują też, że zadośćuczynienie można łatwo i szybko dostać już na sprawie karnej, bo oni nie mogą tego zrobić hahaha.gif

tylko pokornie czekają aby zainkasować co TU zaoferuje a potem i tak trzeba im dać zaliczkę na prawnika, który będzie reprezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.