Skocz do zawartości

odszkodowanie z OC sprawcy przez posrednika


bydluck

Rekomendowane odpowiedzi

> Wczoraj kobita wymusila pierwszenstwo i bylo male bum. Oc ma w MTU i zastanawiam sie czy szkode

> zglaszac bezposrednio czy przez posrednika ktory poprowadzi cala sprawe? Jesli to drugie to

> macie jakies doswiadczenia i firmy ktore sa godne uwagi?

Zgłosić szkodę u ubezpieczyciela sprawcy. Wybrać formę bezgotówkową z naprawą najlepiej w ASO i domagać się zastępczaka na czas naprawy. Szkody na osobach jeśli były możesz zgłaszać później.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświezam temat.

Udzieliłem pełnomocnictwa ASO które przedstawiło kosztorys w TU. Pojazd nie przeszedl żadnych oględzin w ASO a kosztorys został opracowany na podstawie protokołu szkody który przygotował rzeczoznawca. Czy to normalna kolej rzeczy?

Pytam ponieważ w protokole nie byly ujete wszystkie czesci i podzespoly ktore wymagaja wymiany.

Kolejna kwestia to taka ze na protokole stwierdzono rozszczelnienie ukladu chlodzenia co mialo zostac jeszcze sprawdzone w warunkach warsztatowych. Tak sie jednak nie stalo. TU zaakceptowalo kosztorys natomiast odrzucilo naprawe/wymiane chlodnicy pomimo braku ogledzin. WTF?

Czy przysluguje mi wglad to dokumentacji np. kosztorysu, pomimo udzielonego pelnomocnictwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświezam temat.

> Udzieliłem pełnomocnictwa ASO które przedstawiło kosztorys w TU. Pojazd nie przeszedl żadnych

> oględzin w ASO a kosztorys został opracowany na podstawie protokołu szkody który przygotował

> rzeczoznawca. Czy to normalna kolej rzeczy?

> Pytam ponieważ w protokole nie byly ujete wszystkie czesci i podzespoly ktore wymagaja wymiany.

> Kolejna kwestia to taka ze na protokole stwierdzono rozszczelnienie ukladu chlodzenia co mialo

> zostac jeszcze sprawdzone w warunkach warsztatowych. Tak sie jednak nie stalo. TU

> zaakceptowalo kosztorys natomiast odrzucilo naprawe/wymiane chlodnicy pomimo braku ogledzin.

> WTF?

> Czy przysluguje mi wglad to dokumentacji np. kosztorysu, pomimo udzielonego pelnomocnictwa?

Zawsze masz prawo do wgladu do papierow. Jesli ktos Ci kosztorysu nie pokaze to znaczy, ze kombinuja:)

Co do pierwssego pytania - jedz zawsze do aso gdzie chcesz robic auto. Wiekszosc ma swoj dzial likwidacji szkod:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy przysluguje mi wglad to dokumentacji np. kosztorysu, pomimo udzielonego pelnomocnictwa?

Tak, art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 22 maja 2003r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz.U. Nr 124 poz. 1151):

Quote:

4. Zakład ubezpieczeń ma obowiązek udostępniać osobom, o których mowa w ust. 1, oraz poszkodowanemu lub uprawnionemu, informacje i dokumenty gromadzone w celu ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń lub wysokości świadczenia. (...)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświezam temat.

> Udzieliłem pełnomocnictwa ASO które przedstawiło kosztorys w TU. Pojazd nie przeszedl żadnych

> oględzin w ASO a kosztorys został opracowany na podstawie protokołu szkody który przygotował

> rzeczoznawca. Czy to normalna kolej rzeczy?

> Pytam ponieważ w protokole nie byly ujete wszystkie czesci i podzespoly ktore wymagaja wymiany.

> Kolejna kwestia to taka ze na protokole stwierdzono rozszczelnienie ukladu chlodzenia co mialo

> zostac jeszcze sprawdzone w warunkach warsztatowych. Tak sie jednak nie stalo. TU

> zaakceptowalo kosztorys natomiast odrzucilo naprawe/wymiane chlodnicy pomimo braku ogledzin.

> WTF?

> Czy przysluguje mi wglad to dokumentacji np. kosztorysu, pomimo udzielonego pelnomocnictwa?

samochód zastępczy dostałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.