Skocz do zawartości

1.6 hdi dziwne zachowanie.


Mobil1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w C4 1.6 hdi z 100 tys pewnego przebiegu, przy redukcji z 3ego biegu na 2gi czuć delikatne drżenie przy puszczaniu sprzęgła, tak samo zdarza się przy ruszaniu. Nie jest to nagminne, ale występuje tylko w tych dwóch przypadkach.

Dwumas ze sprzęgłem się poddaje czy może ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym w aucie z tym silnikiem?

Auto z 2007 roku.

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, w C4 1.6 hdi z 100 tys pewnego przebiegu, przy redukcji z 3ego biegu na 2gi czuć delikatne

> drżenie przy puszczaniu sprzęgła, tak samo zdarza się przy ruszaniu. Nie jest to nagminne, ale

> występuje tylko w tych dwóch przypadkach.

> Dwumas ze sprzęgłem się poddaje czy może ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym w aucie z tym

> silnikiem?

> Auto z 2007 roku.

> Pozdrawiam i dziękuję.

Bardziej bym obstawiał którąś poduchę pod silnikiem, dwumas zazwyczaj słychać jest na ciepłym na jałowym biegu i przy gaszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej bym obstawiał którąś poduchę pod silnikiem, dwumas zazwyczaj słychać jest na ciepłym na

> jałowym biegu i przy gaszeniu.

Właśnie nie odnotowalem hałasu w tych dwóch przypadkach, a tym bardziej wszyscy użytkownicy aktualni i poprzedni, dbali. To już jest przebieg, przy którym poduchy mogą klekac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wozie wymieniłem dwie i widzę, że fabrycznie zbyt miękkie gumy zastosowali. Wymieniłem i poprawa niewielka a szarpał mi tylko w lato praktycznie jak było gorąco. Pójdę za ciosem i wymienię ostatnią choć zerwana nie jest, bo dokładnie się jek przyjrzałem, ale teraz to poliuretan wskoczy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą chowałem auto do garażu i próbowałem się wsłuchać w to co się dzieje po wciśnięciu sprzęgła, odkryłem, że na luzie słuchać grzechotanie, które cichnie po wciśnięciu sprzęgła. Tak więc chyba jednak dwumas czy łożysko oporowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed chwilą chowałem auto do garażu i próbowałem się wsłuchać w to co się dzieje po wciśnięciu

> sprzęgła, odkryłem, że na luzie słuchać grzechotanie, które cichnie po wciśnięciu sprzęgła.

> Tak więc chyba jednak dwumas czy łożysko oporowe?

jeśli masz sprzęgło z kołem dwumasowym. To ono daje o sobie znać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, w C4 1.6 hdi z 100 tys pewnego przebiegu, przy redukcji z 3ego biegu na 2gi czuć delikatne

> drżenie przy puszczaniu sprzęgła, tak samo zdarza się przy ruszaniu. Nie jest to nagminne, ale

> występuje tylko w tych dwóch przypadkach.

> Dwumas ze sprzęgłem się poddaje czy może ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym w aucie z tym

> silnikiem?

> Auto z 2007 roku.

> Pozdrawiam i dziękuję.

Możesz wydać 2 klocki na naprawę, albo jeździć dalej do powiększenia awarii, co będzie kosztowało też 2 klocki, ale może w ogóle nie nastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, w C4 1.6 hdi z 100 tys pewnego przebiegu, przy redukcji z 3ego biegu na 2gi czuć delikatne

> drżenie przy puszczaniu sprzęgła, tak samo zdarza się przy ruszaniu. Nie jest to nagminne, ale

> występuje tylko w tych dwóch przypadkach.

> Dwumas ze sprzęgłem się poddaje czy może ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym w aucie z tym

> silnikiem?

> Auto z 2007 roku.

> Pozdrawiam i dziękuję.

Ile KM masz? Ja w swoim 1,6 HDi 90KM mam to samo. Znaczy mam i nie mam ale faktycznie nasila się to latem i przy rozgrzanym silniku/sprzęgle. niewiem.gif ale ja tak mam od ponad 70tys km. Nie potrafia zdiagnozować a nie mam ochoty dotykać sprzęgła bo bierze normalnie tylko czasem ta dolegliwość. AAA ja dwumasy nie mam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile KM masz? Ja w swoim 1,6 HDi 90KM mam to samo. Znaczy mam i nie mam ale faktycznie nasila się to

> latem i przy rozgrzanym silniku/sprzęgle. ale ja tak mam od ponad 70tys km. Nie potrafia

> zdiagnozować a nie mam ochoty dotykać sprzęgła bo bierze normalnie tylko czasem ta

> dolegliwość. AAA ja dwumasy nie mam

110 z dwumasa, rzeczywiście na zimnym silniku nie ma tych objawów, dopiero po rozgrzaniu. Sprzęgło się nie uslizguje, bierze normalnie, a dzieje się dopiero od raptem 3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 110 z dwumasa, rzeczywiście na zimnym silniku nie ma tych objawów, dopiero po rozgrzaniu. Sprzęgło

> się nie uslizguje, bierze normalnie, a dzieje się dopiero od raptem 3 tygodni.

Mimo tego raczej bym nie wiązał z dwumasą. Zastanawiam się czy nie jest to wina docisku niewiem.gif Powiem Ci że nie przejmuj się i śmigaj. Miałem tak często a teraz jakoś nie kojarzę tego zachowania. Jeśli sprzęgło bierze normalnie to poczekaj z wymianą czegokolwiek. Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimo tego raczej bym nie wiązał z dwumasą. Zastanawiam się czy nie jest to wina docisku Powiem Ci

> że nie przejmuj się i śmigaj. Miałem tak często a teraz jakoś nie kojarzę tego zachowania.

> Jeśli sprzęgło bierze normalnie to poczekaj z wymianą czegokolwiek. Takie moje zdanie

W serwisie stwierdzili jakoś rok temu, że docisk juz daje o sobie znać, więc pewnie poglebilo się jego uszkodzenie. Poczekam, aż przestanie jeździć 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W serwisie stwierdzili jakoś rok temu, że docisk juz daje o sobie znać, więc pewnie poglebilo się

> jego uszkodzenie. Poczekam, aż przestanie jeździć

Tak jak pisałem u mnie objawy pojawiły sie 70 tyś km temu i do tej pory nie chce się rozwalić, ba nawet coraz rzadziej to się pojawia ok.gif

Jeżdżę i mam to w pompce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile KM masz? Ja w swoim 1,6 HDi 90KM mam to samo. Znaczy mam i nie mam ale faktycznie nasila się to

> latem i przy rozgrzanym silniku/sprzęgle. ale ja tak mam od ponad 70tys km. Nie potrafia

> zdiagnozować a nie mam ochoty dotykać sprzęgła bo bierze normalnie tylko czasem ta

> dolegliwość. AAA ja dwumasy nie mam

Tłumik drgań skrętnych w tarczy ma dość czyli sprężynki w tarczy nie spełniają swojej funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.