Zawartość dodana przez jqr
-
idealne odcięcie w światłach
LED rzeczywiście daje wyraźniejsze odcięcie, wg mnie sporo rozproszenia wnoszą porysowane/zniszczone/matowiejące szkła reflektora
-
Czerwony nalot na świecach zapłonowych
świeca wygląda normalnie, na oko przerwa między elektrodami wydaje się wyraźnie >1mm
-
przyczepa specjalizowana vs przyczepa lekka
ale czy musze zmienić przeznaczenie ? czy wystarczy że zdemontuję agregat i przerobię sobie komorę agregatu na skrzynię sam ?
-
przyczepa specjalizowana vs przyczepa lekka
czy taką przyczepę mogę ciągnąć jako przyczepę lekką na katB. ? Czy mogę ją przerobić demontując agregat prądotwórczy ? stan dobry, cena atrakcyjna, potrzebuję osobno przyczepę i agregat
-
Nowy Superb Scout 2.0 TSI za ~95kPLN
miałem taką z 2014 od nowości i zaczęła rdzewieć w losowych miejscach, więc do dokładnego sprawdzenia opony pewnie kwadratowe i 10 letnie do wymiany (225/40/18 - przynajmniej tani rozmiar), do ogarnięcia klima - pewnie pusta i coś jest na bank nieszczelne, silnik to ea888gen2, czyli "ten średni" To auto powinno pójść jako dawca części
-
Megane wymiana rozrządu.
nie sądzę ja wymieniałem u ojca w Megane3 1.2tce i łańcuch, napinacz, 2 ślizgi w oryginale to 550zł opcjonalne KZFR + 700zł Robota jest dość standardowa
-
Płyn zimowy do spryskiwaczy
metanol jest bardziej agresywny w stosunku do metali w porównaniu do etanolu, więc ...
-
VW Jetta MK5 - Amator robi remont
true @Belgus "Ostrzegam że jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o samochody." jetta klasykiem nie będzie, więc w nią nie inwestuj, bo jeśli jest tak jak piszesz, to niedługo będziesz szukał kupca na swój "projekt"
-
Historiapojazdu gov nie znajduje
Karta pojazdu powinna być, więc to załatwia sprawę Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
-
Używane okazje rynku polskiego
Wuja, który jeździ ciężarówką po Europie, przytargał przed świętami astrę 2015 i insignię 2014, oba w dieslu, nieuszkodzone, 3000€ za każde od prywatnych ludzi Podobno to najtańsze fury z tych roczników w DE Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
-
zima jednak zaskoczyła drogowców na A1
Dziś w nocy ~godziny pierwszej na A1 koło Kutna był tak gładki lód, że w paru łukach z uwagi na wyprofilowanie zakrętu auta osobowe ześlizgiwały się do wewnętrznej zdziwiło mnie to, że na A2 Wwa-Łódź widziałem parę wozów utrzymania z solą/chemią drogową, na A1 do Torunia nic. widziałem 2 akcje ratowania się od prawej do lewej, jedna udana, w drugiej poleciał zderzak i lampy, do tego 5 aut przytulonych do barierek, a utrzymanie autostrady tylko obstawiało je pachołkami ciężkie wozy chyba mają łatwiej w tych warunkach, może z uwagi na nacisk jednostkowy na powierzchnię, bo kulały się równo wszystkie ~60kmh, a ja musiałem miejscami szukać śniegu, żeby nie jechać po lodzie
-
Tani dziwni ubezpieczyciele OC?
oc samochodu na rok można kupić gdziekolwiek, a balcia, to jakaś łotewska firma - miałem, poszkodowany korzystał, bez uwag chyba bym się zastanawiał nad ubezpieczycielem jakbym kupował ubezpieczenie za życie z perspektywą długiego życia
-
Boks dachowy
ja odradzam InterPack Stella 481 - kupiłem 4 lata temu za 800 zł i oddałem ojcu, bo był cały jakiś wiotki, bałem się wrzucić więcej niż 30kg za to polecam MontBlanc Altitude 450 - od 3 lat wozi raz w miesiącu graty służbowe i torby wakacyjne/snowboard, kosztował coś bliżej 2k
-
Opony wielosezonowe, fakap po niecalych 4 latach
wg mnie wiele zależy jak opony dostają w kość w wyniku użytkowania w lato - subiektywnie moje Navigatory2 stwardniały po powrocie z 3miesięcznego wyjazdu do Włoch, gdzie bywało 40+ i już nie trzymały tak samo nawet na zimnym asfalcie mając 5mm bieżnika Ale zdaję sobie sprawę, że to były budżetowe wielosezony
-
Szybkie pytanie o sprężyny zawieszenia
mi w stilo przerdzewiała na 1/3 przekroju i pękła a w 307 pękła tak jakby ktoś rozłupał stalowy pręt na proszek - (wada materiału ?)
-
Benelli Leoncino 125
no właśnie - ktoś potrafi coś powiedzieć o tej marce QJ motor ? niby produkują jakieś miliony szt. na Azję byłem w salonie, przejechałem się SRK700 - nie mam uwag oprócz mocy. w porównaniu do mojego zabytku, zawieszenie fajnie działa, lekki
-
Jak bardzo powinny być widoczne znaki aby były obowiązujące....
masz swoją rację, ale nie dostaje się mandat np. za wjazd na znak zakazu, tylko za jazdę drogą jednokierunkową pod prąd inny przykład: mieszkasz w obszarze zabudowanym - skąd wiesz że nie istnieje droga publiczna, którą da się się dojechać nie mijając stosownego znaku ? oznakowanie często jest dublowane, a jego brak nie zwalnia od myślenia, zachowania szczeg. ostrożności i ograniczonego zaufania BTW. zawsze zostaje rozmowa człowieka z człowiekiem. Sam kiedyś przekonywałem strażnika miejskiego, że leżący znak strefy zamieszkania nie powinien obowiązywać
-
Jak bardzo powinny być widoczne znaki aby były obowiązujące....
kiedyś był poruszany temat, z którego wynikało pośrednio, że: o ograniczeniach, pierwszeństwie nie decydują znaki, znaki tylko informują kluczowe znaczenie ma decyzja zarządzającego ruchem na danym odcinku drogi i projekt organizacji ruchu
-
Wyciszenie / wygłuszenie samochodu.
ja zacząłem od wszystkich drzwi przy wymianie głośników, potem bagażnik przy montażu subwoofera po tym okazało się że najwięcej hałasu dochodzi z tylnych słupków, więc wygłuszenie poszło pod podsufitkę, tylne słupki, na całą podłogę i jest wyraźnie lepiej
-
Pytanie, co to za samochod?
Czyli konkurencja dla Hyundai'a Elantra, może się lepiej sprzedawać
-
Opona letnia z oznaczeniem m+s …?
no nie do końca, na stronie producenta https://www.continental-tires.com/pl/pl/b2c/car/tires/conticrosscontact-lx-2/?articleID=03595620000 jest napisane wielosezonowa i jakieś tam lamele ma na tym zdjęciu mi ona wygląda na lekką oponę AT
-
Myjka ciśnieniowa - zakup...
czy da się kupić w okolicach 1000zł jakąś "nie zabawkę" jakiej firmy szukać oprócz Karcher, nie potrzebuję żadnych szczotek, akcesoriów, tylko myjka z bębnem 6 letni Lavor 180 dziś się stopił, na szybko wygooglałem: https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-lavor-ikon-200-bar-2300-w-zestaw-beben-na-waz-pompa-alu-15015941272 https://allegro.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-vertigo-28-indukcja-180-bar-14460326370
-
Które silniki Renault od roku 2014 są bezproblemowe?
2.0tce Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
- 4 isofixy
-
Nowe wymagania dla opon.
wg mnie skończy się na kolejnej literce na etykiecie opon, gdzie np. nowa opona ma hamowanie na mokro A, a zużyta F i wszyscy zadowoleni czekam aż rozporządzeniem uregulują, aby opony zużywały się równomiernie ...