Skocz do zawartości

Skrzynia biegów się zablokowała


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przejeżdżając przez hopkę zredukowałem z 2 na 1 i zablokowała mi się skrzynia blush.gif przejechałem z 50 metrów nie mogąc zmienić biegu ani dać na luz. Zatrzymałem się i chciałem dzwonić po assistance, ale zadzwoniłem najpierw do pierwszego lepszego mechanika od skrzyń. Wypytał o objawy i kazał się przejechać kawałek wielokrotnie mocno wciskając sprzęgło. I faktycznie po przejechaniu 2 metrów i dwóch dociśnięciach sprzęgła puściło i śmiga jakby nic się nie stało... Następnie mechanik zaprosił mnie po świętach na sprawdzenie sprzęgła, a jak jest dobre (w co wątpi) na przegląd skrzyni.

Zdarzyło się komuś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek, może mała ilość płynu, zapowietrzony układ, stary (ponad pięcioletni) płyn. Może też siłownik w kabinie się żegna ze światem (podwija się uszczelka).

U mnie płyn do sprzęgła dzieli zbiorniczek z płynem hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyciek, może mała ilość płynu, zapowietrzony układ, stary (ponad pięcioletni) płyn. Może też

> siłownik w kabinie się żegna ze światem (podwija się uszczelka).

> U mnie płyn do sprzęgła dzieli zbiorniczek z płynem hamulcowym.

Ale nie pisał nic o dziwnym/niewłaściwym działaniu pedału sprzęgła hmm.gif

Zresztą z jedynki na dwójkę lub luz to się da wrzucić bez udziału sprzęgła odpowiednio sterując pedałem gazu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie pisał nic o dziwnym/niewłaściwym działaniu pedału sprzęgła

Ale tu się problemy dopiero zaczynają. Zaczynamy rozważać wymianę skrzyni a pomijamy najpopularniejszą usterkę. Trochę optymizmu palacz.gif.

A user był w takim pobudzeniu nerwowym, że nie zanotował czy pedał sprzęgła ma jałowy skok, lub większy niż zwykle.

> Zresztą z jedynki na dwójkę lub luz to się da wrzucić bez udziału sprzęgła odpowiednio sterując

> pedałem gazu

Z 3 na N z 4 na N wyrzucę z pominięciem sprzęgła bez problemu.

Ale z 1 czy 2 nie udawało mi się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zresztą z jedynki na dwójkę lub luz to się da wrzucić bez udziału sprzęgła odpowiednio sterując

> pedałem gazu

Dać to się dało z Rzeszowa do Poznania wrócić bez sprzęgła używając wszystkich biegów zlosnik.gif

Najtrudniej ruszyć i 2 wbić, potem wyższe biegi to już łatwizna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dać to się dało z Rzeszowa do Poznania wrócić bez sprzęgła używając wszystkich biegów

> Najtrudniej ruszyć i 2 wbić, potem wyższe biegi to już łatwizna

Dokładnie. Opisywałem już parę razy jak w Pikusiu strzeliła mi linka sprzęgła i wróciłem normalnie z Nidzicy do Warszawy. Stop - wbicie 1 - odpalenie z lekkim gazem żeby ruszył - wyjmowanie danego biegu na luz w momencie odpuszczenia gazu - przegazówka tzw. międzygaz - wbijanie następnego biegu przy powoli opadających obrotach = zero zgrzytu. Jechałem jak dawniej jeździli starami i jelczami. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale i tak biegi lepiej wchodzily z miedzy gazem, szczegolnie w wypracowanych skrzyniach.

Skrzynia nie zdążyła się wypracować.

Synchronizatory się rozpadały a latające elementy wpadały między koła zębate i powodowały pękanie obudowy.

Jako ciekawostka przy naprawach zamiast rozlatujących się polskich synchronizatorów montowane były synchronizatory od Kraza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.