Skocz do zawartości

Zakup nowego akumulatora, ile max miesięcy od daty produkcji


bubbba

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Kupując nowy akumulator w sklepie, ile maksymalnie miesięcy od daty produkcji powinien mieć, aby

> zakup był rozsądny ? Czyli akumulatora starszego niż ile miesięcy nie powinno się już kupować

> ?

Ja bym sprawdził napięcie spoczynkowe - jeśli jest więcej niż 12,5V to nie wnikałbym w datę produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym sprawdził napięcie spoczynkowe - jeśli jest więcej niż 12,5V to nie wnikałbym w datę

> produkcji.

Tylko że opieranie się tylko na napięciu spoczynkowym może być mylące, bo sprzedawca mógł podładować godzinę wcześniej leciwy już akumulator. I co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem kiedyś roczny, napięcie spoczynkowe było powyżej 12,5V a nie był doładowywany, bo

> opakowany w fabryczną folię (Topla/TAB top)

To miałes farta, ja kiedys tez tak kupiłem Tople i po zmierzeniu w domu okazało sie, że ma aby 12,2-12,3V. Niemniej jednak założyłem i w lutym bedzie miała juz 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że opieranie się tylko na napięciu spoczynkowym może być mylące, bo sprzedawca mógł

> podładować godzinę wcześniej leciwy już akumulator. I co wtedy ?

Wtedy to bardzo dobrze świadczy o sprzedawcy. Szanse że ma na sklepie kilkuletnią 74'kę do Twojego Audi są bliskie zeru (o ile nie bierzesz jakiegoś wypasionego aku AGM lub z najwyższej serii), także nie szukałbym na siłę teorii spiskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtedy to bardzo dobrze świadczy o sprzedawcy. Szanse że ma na sklepie kilkuletnią 74'kę do Twojego

> Audi są bliskie zeru (o ile nie bierzesz jakiegoś wypasionego aku AGM lub z najwyższej serii),

> także nie szukałbym na siłę teorii spiskowych.

Z fabryki wyszedł z akumulatorem 80 Ah (bogate wyposażenie elektryczne). Nawet w kodach wyposażenia dla tego auta mam wpisane, że musi być 80 Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z fabryki wyszedł z akumulatorem 80 Ah (bogate wyposażenie elektryczne). Nawet w kodach wyposażenia

> dla tego auta mam wpisane, że musi być 80 Ah

To trochę komplikuje sprawę, bo tych 80'tek sprzedaje się relatywnie niewiele w stosunku do standardowych 74'ek w skrzynce 28cm. Tak naprawdę akumulator nie zużywa się od stania, pod warunkiem że jest naładowany.

Jak chcesz świeży to sobie zamów z odbiorem w Wałbrzychu :

https://www.motointegrator.pl/produkty/1317106-akumulator-exide-excell-eb800-80ah-640a-p

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Kupując nowy akumulator w sklepie, ile maksymalnie miesięcy od daty produkcji powinien mieć, aby

> zakup był rozsądny ? Czyli akumulatora starszego niż ile miesięcy nie powinno się już kupować

> ?

Z tego co pamiętam ,producent przewiduje że aku jest pełnowartościowy 18 miesięcy od daty produkcji.Z miernikami nie szalej ,większość ludzi ma badziewiaki z bazarku za 5 zł na których małymi literami piszę ,iż nie są to urzadzenia pomiarowe.Aku powinien mieć ponad 12,5 napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To trochę komplikuje sprawę, bo tych 80'tek sprzedaje się relatywnie niewiele w stosunku do

> standardowych 74'ek w skrzynce 28cm. Tak naprawdę akumulator nie zużywa się od stania, pod

> warunkiem że jest naładowany.

Aku nie może być podłączony -jest uformowany i może stac relatywnie długo w takim stanie parę miesięcy.To co podlinkowałeś to wymiar 315 aczkolwiek sugeruje model CB800 który ma 80ah i 700 a prądu rozruchowego -bardzo dobry stosunek Ah do prądu rozruchowego i nie jest wysilony.

> Jak chcesz świeży to sobie zamów z odbiorem w Wałbrzychu :

> https://www.motointegrator.pl/produkty/1317106-akumulator-exide-excell-eb800-80ah-640a-p

> P.

Jaką masz pewność ,że z Intercarsu odbierzesz świeży aku? hmm.gif

Oni mają olbrzymie magazyny ,raz że cena tego co podlinkowałeś jest zabójcza ,dwa niejednokrotnie zdarzało mi się że akumulatory które od nich przyjeżdżały ,nie do końca były w stanie takim jakbym ja sobie życzył(przerzucają między oddziałami ,z resztkami naklejek i nie do końca jak świeże bułki).

Jeśli kolega szukający ,chce sprawdzić datę produkcji niech pisze na PW -w większości przypadków podpowiem co ,gdzie i jak. skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z fabryki wyszedł z akumulatorem 80 Ah (bogate wyposażenie elektryczne). Nawet w kodach wyposażenia

> dla tego auta mam wpisane, że musi być 80 Ah

Możesz założyć od 70 do 90 ah.Aczkolwiek celował bym właśnie w tą 80-tkę.Dużo ludzi zakłada wysilone 75-77 z prądem rozruchowym rzędu 740-770a i potem płacz ,że aku długo nie wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką masz pewność ,że z Intercarsu odbierzesz świeży aku?

Taką że w Wałbrzychu nie ma tego akumulatora, będzie tam dowieziony z HUB'u, do którego przyjechał we wrześniu b.r od producenta.

> Oni mają olbrzymie magazyny ,raz że cena tego co podlinkowałeś jest zabójcza ,dwa niejednokrotnie

> zdarzało mi się że akumulatory które od nich przyjeżdżały ,nie do końca były w stanie takim

> jakbym ja sobie życzył(przerzucają między oddziałami ,z resztkami naklejek i nie do końca jak

> świeże bułki).

Wszystko może się zdarzyć, szczególnie gdy aku nie ma na HUB'ie i jest ściągany z filii do filii przez sprzedawcę. Nikt nei wozi ich od tak sobie pomiędzy filiami bo to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taką że w Wałbrzychu nie ma tego akumulatora, będzie tam dowieziony z HUB'u, do którego przyjechał

> we wrześniu b.r od producenta.

Pytanie ile leżał na magazynie producenta.Bo o tym ,że bieżącej produkcji nie ma jak mają zapchane magazyny pewnie wiesz.

> Wszystko może się zdarzyć, szczególnie gdy aku nie ma na HUB'ie i jest ściągany z filii do filii

> przez sprzedawcę. Nikt nei wozi ich od tak sobie pomiędzy filiami bo to kosztuje.

Ale ludzie biora na Wz-tki i potem oddają.Ja brałem swego czasu vartę ,nieraz przyjeżdżała tak oklejona naklejkami i taka brudna ,że wstyd było taki aku ludziom sprzedać.A i doczyścić nie zawsze się dało.

Co do exide sprawa prosta ,masz kod produkcji na czole aku od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.