Skocz do zawartości

Osłona na chłodnicę P2 FL 1.3 MJET ?


darrkus

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie, szukam takiej osłony na chłodnicę do ojca punciaka 1.3 MJET. To chyba jedyny sposób na

> dogrzania tego silnika

> Czy istnieje coś takiego? Wersja 5 D jak coś..

FL miał zderzak do 3d i 5d w standardowych wersjach taki sam. Ja się nie spotkałem z dedykowanymi osłonami, heko chyba tez nie robiło.

Karton,pomalować na czarno i wsadzić, nie bedzie widać, może coś pomoże, ale wątpię.

Jedyny sposób, to zmieć auto z tym badziewnym silnikiem, na coś z benzyną pod maską. (oczywiście zakładam, że termostat sprawny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik karton na wiele się nie zda bo i jeżeli termos sprawny to otworzy duży obieg dopiero po zagrzaniu motorowni.

> Jedyny sposób, to zmieć auto z tym badziewnym silnikiem, na coś z benzyną pod maską. (oczywiście

> zakładam, że termostat sprawny)

x2, na przykładzie 1.2 16v auto chwilę postoi na jałowym i jest już ciepełko w środku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> FL miał zderzak do 3d i 5d w standardowych wersjach taki sam. Ja się nie spotkałem z dedykowanymi

> osłonami, heko chyba tez nie robiło.

> Karton,pomalować na czarno i wsadzić, nie bedzie widać, może coś pomoże, ale wątpię.

> Jedyny sposób, to zmieć auto z tym badziewnym silnikiem, na coś z benzyną pod maską. (oczywiście

> zakładam, że termostat sprawny)

Czy termostat sprawny, nie wiem, wydaje się żę tak bo latem raz dwa się zgrzał.

Znalazłem takie coś, ciekawe czy by podpasowało

kratka

893goodvibes.gif

Chyba zmiana auta nie wchodzi w grę, oprócz tego słabego nagrzewania całkiem fajne i mało pali wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy termostat sprawny, nie wiem, wydaje się żę tak bo latem raz dwa się zgrzał.

no to już wiesz od czego zacząć, nie od szukania osłony, tylko od sprawdzenia termostatu. To że latem działał, to nie znaczy, że juz wtedy działał w 100% prawidłowo, poza tym to było kilka m-cy temu i mógł się popsuć.

> Znalazłem takie coś, ciekawe czy by podpasowało

> kratka

nie, to jest (jako z resztą jest w aukcji napisane) do punto II, a nie do Fl'a

> Chyba zmiana auta nie wchodzi w grę, oprócz tego słabego nagrzewania całkiem fajne i mało pali

no tak, w dodatku samo się otrzepuje zimą ze śniegu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak poprzednik karton na wiele się nie zda bo i jeżeli termos sprawny to otworzy duży obieg

> dopiero po zagrzaniu motorowni.

tak, ale przysłonięcie jedynego wlotu powietrza zimnego do komory silnika spowoduje, że tego zimnego powietrza w komorze będzie mniej, zimne powietrze nie będzie owiewać=chłodzić silnika od zewnątrz = będzie się silnik grzał szybciej - czy dużo - nie wiem, przy tej wielkości silnika raczej wątpię, ale za to jak pomoże na samopoczucie zlosnik.gif

> x2, na przykładzie 1.2 16v auto chwilę postoi na jałowym i jest już ciepełko w środku

no to niestety jest duży plus benzyny, będący jednocześnie dużym minusem zlosnik.gif Przez to że się szybko silnik grzeje, znaczy że ma mniejszą sprawność, bo dużo energii traci wydzielając ciepło. Diesel jest pod tym względem lepszy, co oznacza, że jest gorszy bo zimą trzeba dłuuuuuuużej pocierpieć trzęsąc się , najlepiej synchronicznie, do drgań jakie ten silnik generuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to już wiesz od czego zacząć, nie od szukania osłony, tylko od sprawdzenia termostatu. To że

> latem działał, to nie znaczy, że juz wtedy działał w 100% prawidłowo, poza tym to było kilka

> m-cy temu i mógł się popsuć.

tak też może być jak mówisz ok.gif

> nie, to jest (jako z resztą jest w aukcji napisane) do punto II, a nie do Fl'a

pytałem sprzedawcę dziś, mówi że nie pasuje sick.gif

> no tak, w dodatku samo się otrzepuje zimą ze śniegu

się śmiej, wcale nie jest tak źle, chcesz zobaczyć moją Skodę Fabię 1.4 TDI firmową którą jeżdżę ? biglaugh.gif to jest podobne do C330 po odpaleniu. Punto jest dużo bardziej kulturalne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Diesel jest pod tym względem lepszy, co oznacza, że jest gorszy bo zimą trzeba dłuuuuuuużej pocierpieć trzęsąc się , najlepiej synchronicznie, do drgań jakie ten silnik generuje

To jak już tak teoretyzujemy, to dobrym rozwiązaniem mogłoby być podłączenie obiegu wody chłodzenia turbiny (tak jest np. w silnikach benzynowych grupy VW) do nagrzewnicy - najpierw turbina, potem chłodnica - część ciepła z turbiny ogrzewałaby kabinę i to bardzo szybko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A np. fiat 500L - podgrzewacz PTC w wyposażeniu POP STAR i LOUNGE ?

PTC to grzałka wnętrza, to fiat stosuje. Ale opisywany patent to były dogrzewacze płynu chłodniczego przy pomocy świecy żarowych, takie coś stosuje m.in. Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to dogrzewa wnetrze, a nie silnik.

Nie wiem jak we fiacie, ale w mondeo, citroenie PTC ogrzewa płyn w układzie chłodzenia. Skutki są zarówno dla silnika, jak i pasażerów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info . Szkoda że nie stosuje, bo chyba nie ma sensu struganie tego od Fiata Bravy..

sens zależy tylko od tego za ile coś takiego kupisz i czy ktoś rozsądny lub Ty sam, będziesz umiał to założyć i podłączyć. Nie jest to nic trudnego, ale trzeba trochę mieć pojęcia. Na kąciku stilo znajdziesz chyba nawet manuala z założenia grzałek od kongoo do silnika 1.9.

No i podstawowe pytanie jak bardzo będzie to to potrzebne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sens zależy tylko od tego za ile coś takiego kupisz i czy ktoś rozsądny lub Ty sam, będziesz umiał

> to założyć i podłączyć. Nie jest to nic trudnego, ale trzeba trochę mieć pojęcia. Na kąciku

> stilo znajdziesz chyba nawet manuala z założenia grzałek od kongoo do silnika 1.9.

> No i podstawowe pytanie jak bardzo będzie to to potrzebne

Mam gdzieś taki podgrzewacz leżący smile.gif

Myślę że potrzebne, idę na Stilo szukać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.