Skocz do zawartości

Wtryski 1.5dci


WariaTor

Rekomendowane odpowiedzi

> przechalapane...

> tak sobie po cichu myślę co z moimi? wiecznie żyć nie będą, ja już na nich 110 kkm zrobiłem, a auto

> ma jakieś ca. 340 kkm...

> może ten olej 2T im jednak pomaga?

Czyzby ktos wczesniej wymienił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może ten olej 2T im jednak pomaga?

Oczywiscie ze pomaga. Obecny u nas olej napedowy jest bardzo "suchy". Oliwka dodana do wplywa na smarowanie elementow, a kto smaruje ten jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ekologia "wyłączyła" siarkę z paliw to i dobrego smarowania nie ma

W temacie smarności oleju napędowego warto poczytać (choć to długa lektura) forum Toyoty Avensis. Tam chłopaki podeszli do tematu kompleksowo, łącznie z badaniem mieszanek z różnymi olejami w laboratorium, choć wyników specjalnie upublicznić nie chcą. Wniosek był taki, że najlepiej sprawował się pod tym względem do diesla olej Liqui Moly 1052, chociaż ja dolewam tańszego Orlena Semisynthetic 2T i też widzę zmiany na plus.

Z drugiej strony, dodatek BIO, który mamy w większości paliw (poza importem) w wysokości do 7% jak wykazały badania (mam gdzieś cały PDF na ten temat) znakomicie wpływa na własności smarne paliwa i to chyba jego najbardziej pozytywna właściwość.

PS. Ale najważniejszego zapomniałbym dopisać. Z tych badań na forum Avensisa wynikało, że niektóre oleje mogą wręcz zmniejszać smarność ON (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszać smarność? dziwne icon_eek.gif

BP oficjalnie pisze ze ich paliwa bez BIO są z Niemiec, a w zimie w PL nie produkuje się ON z dodatkami BIO.

zobacz jeszcze to:

http://www.e-petrol.pl/misc/prtimg/47/Z3941052014.pdf

to sprawozdanie z badań ON, wstawione przez kolegę tutaj AK. pisze w nim: zawartość estrów metylowych kwasów tłuszczowych (FAME) <0,05 % przy dopuszczalnej max 7%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymieniali końcówki oraz chyba w dwóch zaworki puszczały

> coś koło 150zł sztuka

> Zregeneruję po 340

ale ja to robiłem parę lat temu śmieszku clown.gif

a teraz napisz ile kosztuje zaworek do tego napisz ile kosztuje końcówka wtryskiwacza a na koniec ile weźmie specjalista za wymianę clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmniejszać smarność? dziwne

Lektura z forum Avensisa. Dłuuuga, chwilami denerwująca ale warto przebrnąć, coś tam jednak interesującego merytorycznie napisali.

> BP oficjalnie pisze ze ich paliwa bez BIO są z Niemiec, a w zimie w PL nie produkuje się ON z

> dodatkami BIO.

Z BP nigdy do czynienia nie miałem, u mnie nie ma tego w ogóle, a na trasie nie zajeżdżam nigdy. Podejrzewam jednak, że biorą paliwo albo z Orlenu albo z Lotosa, więc będzie BIO jak wszędzie.

Co do zimy - owszem, BIO dodawane jest tak samo jak latem. Wyjątkiem są oleje spełniające normy dla paliw arktycznych ale znowuż są to tylko dwa produkty czyli Orlenowy Ekodiesel Ultra klasa 2 i IZ-40 z Lotosu. Ten z Lotosu bywa dostępny podczas mrozów u mnie na stacji należącej do PKS. Z ciekawostek to jest zupełnie bez koloru, jak woda i pachnie też inaczej niż zwykły olej.

> zobacz jeszcze to:

> http://www.e-petrol.pl/misc/prtimg/47/Z3941052014.pdf

> to sprawozdanie z badań ON, wstawione przez kolegę tutaj AK. pisze w nim: zawartość estrów

> metylowych kwasów tłuszczowych (FAME)

To ja wstawiałem jak dobrze pamiętam. Teraz mnóstwo firm wozi ON z Litwy. Produkowany jest na Białorusi w Mozyrze (najczęściej) albo ewentualnie w Nowopołocku. Tam nie ma żadnego BIO (i to świadectwo dotyczy takiego paliwa), kupisz to na niektórych mniejszych niezrzeszonych stacjach. Kolor tego paliwa jest przepiękny - zielono-niebieski, a samochód pali mniej (szczególnie widać to w ciężarowych, tam zmiana % inaczej przekłada się na litry jednak niż przy spalaniu 6/100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam jednak, że biorą paliwo albo z Orlenu albo z Lotosa, więc będzie BIO jak wszędzie.

tutaj piszą:

http://www.bp.com/pl_pl/on-the-road/poland/produkty-i-uslugi.html

> Co do zimy - owszem, BIO dodawane jest tak samo jak latem. Wyjątkiem są oleje spełniające normy dla

> paliw arktycznych ale znowuż są to tylko dwa produkty czyli Orlenowy Ekodiesel Ultra klasa 2 i

> IZ-40 z Lotosu.

niestety nie mam do nich dostępu , a z drugiej strony - kiedyś tankowałem tylko BP, później przeszedłem na zwykłego LOTOSA, teraz tankuję od dwóch lat zwykłego SHELLa.

oczywiście wszystko z dodatkiem 2T, więc może nie jest tak źle z tym naszym paliwem do dCi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj piszą:

> http://www.bp.com/pl_pl/on-the-road/poland/produkty-i-uslugi.html

> niestety nie mam do nich dostępu , a z drugiej strony - kiedyś tankowałem tylko BP, później

> przeszedłem na zwykłego LOTOSA, teraz tankuję od dwóch lat zwykłego SHELLa.

> oczywiście wszystko z dodatkiem 2T, więc może nie jest tak źle z tym naszym paliwem do dCi

ja np zawsze tankowałem na Shell i nie pomogło grinser006.gif

znajomy mechanik mówił że jak się rozbiera silnik tankowany tylko na shell to widać jakiś ciemny nagar ale ile w tym prawdy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja to robiłem parę lat temu śmieszku Wtedy ceny były jeszcze wyższe screwy.gifhahaha.gif

> a teraz napisz ile kosztuje zaworek do tego

280

Tyle razy prosiłem byś nie pisał bzdur w wątkach technicznych a ty dalej swoje

Domyślam się że jeteś chłokakiem admina gay.gif ale ile można coś takiego tolerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 280

> Tyle razy prosiłem byś nie pisał bzdur w wątkach technicznych a ty dalej swoje

> Domyślam się że jeteś chłokakiem admina ale ile można coś takiego tolerować?

a końcówka zlosnik.gif? ja wiem że u Cibie problem z czytaniem ale nic nie poradzę na to ok.gif

za wszelką cenę chcesz pokazać jaki to jesteś świetny i wcisnąć swoje usługi ale robisz to nieumiejętnie zlosnik.gifok.gif

Źle się domyślasz i jak piszesz w takich emocjach dłuższe zdania to babole robisz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 280

> Tyle razy prosiłem byś nie pisał bzdur w wątkach technicznych a ty dalej swoje

> Domyślam się że jeteś chłokakiem admina ale ile można coś takiego tolerować?

czy możesz policzyć ile kosztuje u Ciebie końcówka wtrysku i zaworek ?

bo dalej nie dałeś odpowiedzi a całkowity koszt regeneracji podałeś 340zł zlosnik.gif

Chyba że twoja regeneracja to tylko wymiana zaworka to inny temat ale też nie wróże profesjonalizmu w tym grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 90-ciu %-ach napraw wtrysków delphi od 1,5 dci wystarczy wymienić zaworek. Końcówki przeważnie zostają ale należy im się czyszczenie w ultradźwiękach i potem oczywiście testy. To powinno wystarczyć aby przywrócić wtryskowi pełną sprawność. Oczywiście lepiej by było wymienić również rozpylacz ( bardziej profilaktycznie nież z potrzeby ) ale to podnosi cenę więc klienci zaczynają liczyć kase i zostają przy starych rozpylaczach.

U mnie wymiana ori zaworka + czyszczenie końcówki w ultradźwiękach + testy to koszt 400,-

Jeśli przyszłoby wymienić jeszcze końcówkę to + ok. 200,-

Wtrysków delphi do 1,5 dci było kilka wersji i to niezamiennych ze sobą. W zależności od wersji ceny końcówek mogą się trochę różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to akurat wiem , w moim przypadku też potrzebna była wymiana końcówek , no i nie można wykluczyć tego że w jakimś przypadku to będzie.

Więc jak się informuje to powinno się podać wszystkie informacje,

Jak będzie wymiana samych końcówek to koszt taki , jak wymiana zaworka to taki , a jak komplet to taki. Przynajmniej tak mi się wydaje uczciwie a nie że oddajesz na regenerację za 380zł a później wychodzi że płacisz 600zł ok.gif

Muszę poszukać faktury ile moje w końcu kosztowały bo chyba wymiana samych końcówek to było koło 150zł niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymiana zaworków za 150,- to cena abstrakcyjna na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nawet na

> chinczyku byłoby trudno. A ceny oryginalnych zaworkow od wielu lat są podobne,.. po za 1-dnym

> rokiem kiedy potrafiły kosztować prawie 2x więcej.

przecież pisałem końcówek końcówek sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.