Skocz do zawartości

Drążek do podciągania, montaż do ściany działowej?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zamontować sobie w domu drążek do podciągania tego typu. Pytanie do Was, czy taki drążek mogę mocować do ściany działowej z porothermu? Jest to ściana, która na jej końcu nie jest zespojona z sufitem. Wyżej jest poddasze, sufit z płyt g-k. Ważę 90 kg, nie jest to jakaś astronomiczna masa, ale przy ćwiczeniach siła będzie działała punktowo na drążek. Jest jakieś ryzyko, czy montować i nie zawracać sobie tym głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO kołki do pustych przestrzeni i odpowiednio długie śruby, biorąc pod uwagę, że będzie ich 6, a

> siła będzie działała prostopadle, utrzymają nie tylko Ciebie, ale i żonę i dzieci.

Żonę i dzieci też? zlosnik.gif No to git zlosnik.gif

Choć ja się bardziej boję sytuacji, że drążek wyjedzie z porothermem albo ściana zacznie pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO kołki do pustych przestrzeni i odpowiednio długie śruby, biorąc pod uwagę, że będzie ich 6, a

> siła będzie działała prostopadle, utrzymają nie tylko Ciebie, ale i żonę i dzieci.

To chyba zalezy, jak bardzo sa rozpiete otwory na kolki w pionie oraz z czego i jaka gruba jest sciana nosna. W mieszkaniu mam jedna sciane nosna z cegiel ulozonych na wozowke (6cm gruba + tynk). Taka sciana przy rozstawie rzedu 10-15cm raczej by nie utrzymala nie tylko calej rodziny, ale i autora watku.

Sila nie bedzie prostopadla, tylko bedzie moment sily - gorne kolki od sciany, dolne do sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba zalezy, jak bardzo sa rozpiete otwory na kolki w pionie oraz z czego i jaka gruba jest

> sciana nosna. W mieszkaniu mam jedna sciane nosna z cegiel ulozonych na wozowke (6cm gruba +

> tynk). Taka sciana przy rozstawie rzedu 10-15cm raczej by nie utrzymala nie tylko calej

> rodziny, ale i autora watku.

> Sila nie bedzie prostopadla, tylko bedzie moment sily - gorne kolki od sciany, dolne do sciany.

Ściana ma z 12-15 cm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO kołki do pustych przestrzeni i odpowiednio długie śruby, biorąc pod uwagę, że będzie ich 6, a

> siła będzie działała prostopadle, utrzymają nie tylko Ciebie, ale i żonę i dzieci.

Kołki pewnie tak, ja bym się obawiał o ścianę. blush.gifgrinser006.gif

Nie rydzykowałem - kupiłem drążek do sufitu. Nota bene - ten wrzucony przez autora nie jest na ścianę, tylko własnie na sufit. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żonę i dzieci też? No to git

Ciężkie szafki wieszałem na kołki Fishera (te które po skręceniu śruby ściągają się w grzybek) i 10 cm śruby. Nie widzę szansy żeby cokolwiek je ruszyło. zlosnik.gif

> Choć ja się bardziej boję sytuacji, że drążek wyjedzie z porothermem albo ściana zacznie pękać.

A to już bardziej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba zalezy, jak bardzo sa rozpiete otwory na kolki w pionie oraz z czego i jaka gruba jest

> sciana nosna. W mieszkaniu mam jedna sciane nosna z cegiel ulozonych na wozowke (6cm gruba +

> tynk). Taka sciana przy rozstawie rzedu 10-15cm raczej by nie utrzymala nie tylko calej

> rodziny, ale i autora watku.

> Sila nie bedzie prostopadla, tylko bedzie moment sily - gorne kolki od sciany, dolne do sciany.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kołki pewnie tak, ja bym się obawiał o ścianę.

> Nie rydzykowałem - kupiłem drążek do sufitu. Nota bene - ten wrzucony przez autora nie jest na

> ścianę, tylko własnie na sufit.

Czepiasz się zlosnik.gif Są podobne na ścianę, chodziło o rozwiązanie i jak ugryźć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czepiasz się

Ja tylko niosę pomoc!!! old.gif

> Są podobne na ścianę, chodziło o rozwiązanie i jak ugryźć

Bierz do sufitu - dochodzi pare fajnych ćwiczęń na brzuchala. ok.gif

A co do ściany - ja co prawda mam z połówki G/B, ale przed tynkami ścianę dało się poruszyć... blush.gif

Balbym się na tym wieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko niosę pomoc!!!

> Bierz do sufitu - dochodzi pare fajnych ćwiczęń na brzuchala.

> A co do ściany - ja co prawda mam z połówki G/B, ale przed tynkami ścianę dało się poruszyć...

> Balbym się na tym wieszać.

Do sufitu odpada, nie mam gdzie zamontować. Na parterze w salonie przecież tego nie powieszę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę zamontować sobie w domu drążek do podciągania tego typu. Pytanie do Was, czy taki drążek mogę

> mocować do ściany działowej z porothermu? Jest to ściana, która na jej końcu nie jest

> zespojona z sufitem. Wyżej jest poddasze, sufit z płyt g-k. Ważę 90 kg, nie jest to jakaś

> astronomiczna masa, ale przy ćwiczeniach siła będzie działała punktowo na drążek. Jest jakieś

> ryzyko, czy montować i nie zawracać sobie tym głowy?

ten drążek nie jest do ściany, a do sufitu. Moim zdaniem jego konstrukcja nie jest odpowiednia do montażu do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później pęknie styk ściany z sufitem.

Im wyżej powiesisz ten drążek tym szybciej się to stanie.

Pękną też okolice otworów montażowych (na najbliższych spoinach).

Chyba, że będziesz bardzo powoli się podciągał.

Bardzo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest do sufitu, pomijam ścianę czy pęknie czy nie, tylko pomyśl o swoich stawach w nadgarstkach, przecież najzwyczajniej niewygodnie będzie się Tobie podciągac w najszerszym uchwycie zlosnik.gif

Tutaj masz przykład żebyś widział różnicę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy szafkach na kołki działa siła scinająca w pionie, a przy drązku będzie miała duży składnik

> wyrywający je w poziomie - to drobna różnica.

autor juz napisal, ze scianke ma z porothermu 11.5 + tynk. Jak da tak do pol metra od gornej krawedzi sciany (tak, zeby dwa bloczki byly nad punktami mocowania), a rozstaw kolkow bedzie spory (najlepiej, gdyby znalazl drazek na 8 kolkow), to powinno to wytrzymac. Chyba, ze majster pozalowal cementu do zaprawy, albo przesadzil z plastyfikatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się, że wyłamię ścianę lub wyrwę kołki. Po tym jakie rzeczy zdarzyło mi się powyrywać ze ściany (jak się odtłuszczę to ważę 75-80 kg, więc niewiele) założyłbym to co najwyżej na jakieś śruby przez całą ścianę i dał metalową płytę po jednej i po drugiej stronie ścianki. W ten sposób unikniesz punktowego działania sił na ściankę. Ale ogólnie to lepiej coś zbudować w ogrodzie, moim skromnym zdaniem (piszesz o domu, więc pewnie jest też jakieś miejsce obok niego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak da tak do pol metra od gornej

> krawedzi sciany (tak, zeby dwa bloczki byly nad punktami mocowania), to powinno to wytrzymac.

Pytanie - jak wysoka jest ściana, bo może się okazać, że do podciągania trzeba będzie się schylić... grinser006.gif

Ale temat można ogarnąć jeszcze inaczej: zrobić coś na kształt "stelaża", który będzie miał dwie nogi wys. np. 2,4m. Do ich górnych krawędzi mocujemy poprzeczki, które będą przymocowane swoimi końcami do przedmiotowej ścianki działowej. Poprzecznie do tych poprzeczek grinser006.gif mocujemy drążek jako podwieszany i gotowe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie - jak wysoka jest ściana, bo może się okazać, że do podciągania trzeba będzie się

> schylić...

> Ale temat można ogarnąć jeszcze inaczej: zrobić coś na kształt "stelaża", który będzie miał dwie

> nogi wys. np. 2,4m. Do ich górnych krawędzi mocujemy poprzeczki, które będą przymocowane

> swoimi końcami do przedmiotowej ścianki działowej. Poprzecznie do tych poprzeczek mocujemy

> drążek jako podwieszany i gotowe

sa takie drazki wieszane na drabinkach gimnastycznych biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.