Skocz do zawartości

Czujniki położenia wału - różnice


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Różnią się rezystancją wewnętrzną, SPI i MPI na pewno nie są zamienne.

Nie tak dawno temu koles przedał mi przez przypadek czujnik do 1.6 16V zamiast do 1.2 8V MPI i silnik ni cholery nie chciał chodzić (z zewnątrz różnił się długością gdzieś o 1mm). Po numerach na czujniku dopiero kapnąłem się że to nie to (a pudełko było właściwe)

Wyszukaj dokładnie model do swojego silnika bo może głupieć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy czujniki położenia wału do różnych Fiatów (silniki benzynowe), takie jak w aukcjach poniżej,

> różnią się czymś czy można je stosować zamiennie?

> Seicento

> Punto

> Marea

jest wlasnie roznica bo z kolega Czaka nie moglismy odpalić mpi na czujniku z spi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest wlasnie roznica bo z kolega Czaka nie moglismy odpalić mpi na czujniku z spi.

A pomiędzy silnikami MPI różnice są? Przykładowo, czy czujnik ze Sieny 1.2MPI podejdzie np. do Punto czy Pandy 1.2MPI bądź do silnika 1.1MPI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesujące, bo mam ostatnio kłopot ze stabilnością kompa 1.1 MPI z podłączonym czyjnikiem od CC

> 1.1 SPI. Gdzieś jest opisane o co chodzi, co dlaczego i jak?

Z doświadczenia już wiem że SPI mają rezystancję ~800ohm a MPI ~1200ohm

Jeśli się uda to znajdę gdzieś info potwierdzające

> A pomiędzy silnikami MPI różnice są? Przykładowo, czy czujnik ze Sieny 1.2MPI podejdzie np. do

> Punto czy Pandy 1.2MPI bądź do silnika 1.1MPI?

jeśli znasz dokładnie numer silnika w jakim ma to jeździć to zalecałbym odszukanie numeru tego właściwego czujnika.

Wszystkie wyglądają identycznie a w działaniu wychodzą krzaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z doświadczenia już wiem że SPI mają rezystancję ~800ohm a MPI ~1200ohm

> Jeśli się uda to znajdę gdzieś info potwierdzające

Info potwierdzające nie jest w sumie potrzebne, wierzę Ci, pytanie tylko jaki to ma wpływ na działanie silnika (ECU konkretnie) w praktyce... I czy problemy, które mam (a może ich być tysiąc, bo projekt doświadczalny pod wieloma względami) mogą być związane z tym, że próbuję kompa MPI zmusić do pracy z czujnikiem SPI.

EDIT: No i pytanie dodatkowe, czy w moim przypadku wpięcie szeregowo dodatkowego oporu by przypadkiem nie pomogło...?

> jeśli znasz dokładnie numer silnika w jakim ma to jeździć to zalecałbym odszukanie numeru tego

> właściwego czujnika.

> Wszystkie wyglądają identycznie a w działaniu wychodzą krzaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z doświadczenia już wiem że SPI mają rezystancję ~800ohm a MPI ~1200ohm

> Jeśli się uda to znajdę gdzieś info potwierdzające

> jeśli znasz dokładnie numer silnika w jakim ma to jeździć to zalecałbym odszukanie numeru tego

> właściwego czujnika.

> Wszystkie wyglądają identycznie a w działaniu wychodzą krzaki

Trochę się doszkoliłem w temacie - 1.2 8V MPI ma 1350 ohm, a inny (bodaj do 1.1) ma 1100. Pytanie tylko jak tą rezystancję mierzyć. Jak podłączyłem swój czujnik, to miernik pokazał około 630ohm wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci , że jest niezła zmota z tymi czujnikami, bo u mnie padł i tak jak Michaś pisał, zapodaliśmy czujnik od SPI i za cholere nia chciał odpalić.Kompa mam od 1.2 75 MPI , a czujnik jest od 1.1 MPI , bo tak było w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Ci , że jest niezła zmota z tymi czujnikami, bo u mnie padł i tak jak Michaś pisał,

> zapodaliśmy czujnik od SPI i za cholere nia chciał odpalić.Kompa mam od 1.2 75 MPI , a czujnik

> jest od 1.1 MPI , bo tak było w oryginale.

Doszły mnie słuchy, że jest możliwe, że da się to przeprogramować w ECU, będę obczajał smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.