Skocz do zawartości

Rover 400 mkII - opinie, informacje


Muzyk007

Rekomendowane odpowiedzi

z silnikiem 1.6 16V

Kto miał doczynienia z tym autem?

Co to za wynalazek?

Potrzebuje auta do pracy i takie coś mi się tu trafia:

http://olx.pl/oferta/rover-400-1-6-b-g-1998-CID5-ID8vDtN.html#974561e225

Wygląda okej, wypas jakiś tam ma, segment C (konkurencja dla BRAVO mk I?)

Tylko jak to się ma w utrzymaniu i dostępnością częsci.... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z silnikiem 1.6 16V

> Kto miał doczynienia z tym autem?

> Co to za wynalazek?

> Potrzebuje auta do pracy i takie coś mi się tu trafia:

> http://olx.pl/oferta/rover-400-1-6-b-g-1998-CID5-ID8vDtN.html#974561e225

> Wygląda okej, wypas jakiś tam ma, segment C (konkurencja dla BRAVO mk I?)

> Tylko jak to się ma w utrzymaniu i dostępnością częsci.... ???

daruj sobie HGF w tym silniku to norma a jak jest LPG jeszcze czesciej frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrazić?

> ogólnie jak z tą marką jest?

Jak z każdą inną, jak kupisz najtańsze to potem się bujasz z pierdołami. W okolicy 3,5 tys to możesz poszukać ale znośnego w samej benzynie.

> a 200 za 3600zł? gdzieś też widziałem, tylko już jej znaleźć nie mogę

200 to jak utrafisz, w budżecie tym co podałeś znajdziesz, tylko wiele będzie w wątpliwym stanie, no ale da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z każdą inną, jak kupisz najtańsze to potem się bujasz z pierdołami. W okolicy 3,5 tys to

> możesz poszukać ale znośnego w samej benzynie.

raczej szukam w benzynie...

Z tego co oglądam auta z LPG są zjeżdżone... zresztą, stara instalcja LPG w starym aucie to raczej nic dobrego...

> 200 to jak utrafisz, w budżecie tym co podałeś znajdziesz, tylko wiele będzie w wątpliwym stanie,

> no ale da się.

Tak zapytałem z ciekawości, raczej szukam Fiata Bravo/Brava, a ten Rover to przypadkowo mi wpadł i mi taka myśl przeszła przez łeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakby nie można napisać było, że UPG

> To już dużo lepsze będzie Fiatowskie 1.6 16V

Dużo lepsza będzie Bravo/Brava 1.2 16v wink.gif 14 lat taką miałem i złego słowa nie powiem. Mało pali, a i dynamika w miarę spoko jak na zwykłe dojazdy do roboty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z silnikiem 1.6 16V

> Kto miał doczynienia z tym autem?

> Co to za wynalazek?

> Potrzebuje auta do pracy i takie coś mi się tu trafia:

> http://olx.pl/oferta/rover-400-1-6-b-g-1998-CID5-ID8vDtN.html#974561e225

> Wygląda okej, wypas jakiś tam ma, segment C (konkurencja dla BRAVO mk I?)

> Tylko jak to się ma w utrzymaniu i dostępnością częsci.... ???

Ja miałem, właśnie 1,6 z 98 roku. Psulo sie na potęgę: skrzynia, sprzęgło, alternator, upg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z silnikiem 1.6 16V

> Kto miał doczynienia z tym autem?

> Co to za wynalazek?

> Potrzebuje auta do pracy i takie coś mi się tu trafia:

> http://olx.pl/oferta/rover-400-1-6-b-g-1998-CID5-ID8vDtN.html#974561e225

> Wygląda okej, wypas jakiś tam ma, segment C (konkurencja dla BRAVO mk I?)

> Tylko jak to się ma w utrzymaniu i dostępnością częsci.... ???

Miałem takiego.

Minusy:

-uszczelka pod głowicę ,na szczeście mnie to omineło.

-Fantastyczny alarm sprzęgnięty z immo i słabo działające piloty(rozwiązałem ten problem kodując nowego pilota za 250zł)

-sprzęgło robione x2

-skrzynia pomogł jej ceramizer ale i tak 5-tka wypadała

-dostępność cześci -słaba.Przy wymianie rozrzadu ,okazało się że poduszka pod silnik się rozwulkanizowała nigdzie po hurtowniach jej nie kupisz.Producent szcześliwie z Katowic extra mi ją wysłał(tylko dlatego ,że współpracujemy raz na jakiś czas)

-waż do chłodnicy np górny -nie występuje w zamienniku,oryginału nie ma więc albo używka albo oryginał z UK za około 400zł.

-nisko zawieszony ,wszelkie progi etc to zwalnianie do 0

-Nie za bardzo przyjmuja gaz,miałem sekwencję na stagu 300 i przez 2 lata żaden z gazowników nie potrafił się za to zabrać.

-jak jedziesz do mechanika ,zdaj sobie sprawę ,że może nie chcieć Cię obsłużyć

Plusy:

-ładny wygląd(rzecz gustu miałem sedana)dość pojemy.

-bardzo wydajna klima i to praktycznie w 100% egzemplarzy

-elektryka też 100%

-chromowe dodatki ,pseudo drewno

-kierownica-jedna z lepiej dopasowanych do rąk które miałem w rekach

-wygodne fotele

-dość mocny silnik jak na 1,6

Jedyne moje auto którym zdarzyło mi się wracać 3 razy na ,,sznurku''.Nikomu bym obecnie nie polecił no.gif

edyta:bo zauważyłem co napisał kolega powyżej-alternator robiony 2 razy ,umieszczony fantastycznie tak ,że kapie na niego olej z uszczelki spod pokrywy zaworów(uszczelka wymieniana x2 razy na ORYGINAŁ nic nie pomagało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo lepsza będzie Bravo/Brava 1.2 16v 14 lat taką miałem i złego słowa nie powiem. Mało pali, a i

> dynamika w miarę spoko jak na zwykłe dojazdy do roboty

dużo złych opinii jest na temat 1.2 16V

Że osprzęt siada, że jakieś falowania obrotów, nierówna praca... etc... hmm.gif

generalnie ten 1.6 16V nie jest jakiś ekonomiczny, ale dobry.

Ile te 1.2 Ci paliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem takiego.

> Minusy:

za dużo... jak dla mnie, gdzie potrzebuje w miarę taniego w eksploatacji auta do pracy, a niedo lansu

> Plusy:

> -ładny wygląd(rzecz gustu miałem sedana)dość pojemy.

> -bardzo wydajna klima i to praktycznie w 100% egzemplarzy

> -elektryka też 100%

> -chromowe dodatki ,pseudo drewno

> -kierownica-jedna z lepiej dopasowanych do rąk które miałem w rekach

> -wygodne fotele

> -dość mocny silnik jak na 1,6

to lepsze dla lansu jednak niż na dojazdy do pracy grinser006.gif

> Jedyne moje auto którym zdarzyło mi się wracać 3 razy na ,,sznurku''.Nikomu bym obecnie nie polecił

raczej widzę po innych komentarzach, że temat ROVER jest dla mnie do odpuszczenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dużo złych opinii jest na temat 1.2 16V

> Że osprzęt siada, że jakieś falowania obrotów, nierówna praca... etc...

> generalnie ten 1.6 16V nie jest jakiś ekonomiczny, ale dobry.

> Ile te 1.2 Ci paliło?

Nie sugeruj się internetem, to jeden z fajniejszych małolitrażowych silników jakie były w tamtych czasach. W albei spala 7-7.5 gazu, regularne wyniki powtarzane non stop, bo samochód śmiga sporo ok 30 tys rocznie, od 3 lat w rodzinie, żony punciak spalał 7 gazu, mi ten sam przy dużo dynamiczniejszej jeździe spalał 8.5 gazu, jazda non stop 130-140km/h nie jest męcząca dla tego silnika. Brava 1.2 benzyna spala do 8 po mieście na bardzo krótkich odcinkach i 5-5.5 w trasie.

Co znaczy osprzęt siada?Nie stwierdziłem w powyższych egzemplarzach na przestrzeni sumarycznej ok 100 tys. Falujące obroty-owszem, no ale jak mechanik nie potrafi stwierdzić sondy lambda to już przecież nie wina samochodu. Co ciekawe sonda całkowicie odłączona daje efekt bardzo dobry, silnik przestał falować a spalanie się nie zmieniło.

Generalnie to bardzo trwałe i proste silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sugeruj się internetem, to jeden z fajniejszych małolitrażowych silników jakie były w tamtych

> czasach. W albei spala 7-7.5 gazu, regularne wyniki powtarzane non stop, bo samochód śmiga

> sporo ok 30 tys rocznie, od 3 lat w rodzinie, żony punciak spalał 7 gazu, mi ten sam przy dużo

> dynamiczniejszej jeździe spalał 8.5 gazu, jazda non stop 130-140km/h nie jest męcząca dla tego

> silnika. Brava 1.2 benzyna spala do 8 po mieście na bardzo krótkich odcinkach i 5-5.5 w

> trasie.

> Co znaczy osprzęt siada?Nie stwierdziłem w powyższych egzemplarzach na przestrzeni sumarycznej ok

> 100 tys. Falujące obroty-owszem, no ale jak mechanik nie potrafi stwierdzić sondy lambda to

> już przecież nie wina samochodu. Co ciekawe sonda całkowicie odłączona daje efekt bardzo

> dobry, silnik przestał falować a spalanie się nie zmieniło.

> Generalnie to bardzo trwałe i proste silniki.

to tego też będę szukał

zobaczymy co się trafi

Za te pieniądze jak się robi taką filtrację silników i modeli to się okazuje, że szukasz i szukasz auta... a mnie się już nie chce szukać...

a Ty jakieś B/B nie szykujesz upolować? grinser006.gif

P.s TEN W bRAVO 1.2 16v TO PODOBNO NIE jest to samo co w punto 1.2 16V...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dużo złych opinii jest na temat 1.2 16V

dziwne, troche poczytałem przed kupnem pół roku temu i wiekszość ten silnik polecała

> Że osprzęt siada, że jakieś falowania obrotów, nierówna praca... etc...

nie mam problemu takich, zarówno na PB jak i na LPG, za pół roku i 20kkm wymieniłem sonde lambda i czujnik położenia wałka rozrządu. Dla jednych to dużo, dla innych nie. Sonda miała problem z grzaniem, nie padła od lpg jaknby to wiekszość powiedziała wink.gif a czujnik położenia wału sypał Checkiem. Ale przy obu awariach auto normalnie jeździło, nie że zgasło i koniec jazdy. Za to Włochów można polubieć ok.gif jedyny problem w 1.2 16v to klepiące popychacze gdy temp jest ok 0 C, prawie 90% użytkowników tak ma robiłem rekonesans w tej kwestii. Więc u siebie olałem temat, po zagrzaniu klepanie ustaje więc po co grzebać i robic sobie $ wink.gif

> generalnie ten 1.6 16V nie jest jakiś ekonomiczny, ale dobry.

> Ile te 1.2 Ci paliło?

pytanie nie do mnie ale odpowiem jako użytkownik P2 FL. LPG mi pali od 7 do 8l na 100km. W trasie po bieszcadach zeszłem z spalaniem 6,3l/100km ale komp na benzynie wykazywał spalanie 4,8l PB/100km. Generalnie uważam że spalanie na fajnym poziomie, i przy P2 tak ja jeżdże przeważnie max 2 osoby dobrze się podróżuje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a Ty jakieś B/B nie szykujesz upolować?

Biorę takie chętnie jak są, ale nie ma ich za wiele. Swoją drogą uciekła mi niedawno fajna (podrzucę Ci linka na prv).

> P.s TEN W bRAVO 1.2 16v TO PODOBNO NIE jest to samo co w punto 1.2 16V...?

To samo, nieznacznie się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za dużo... jak dla mnie, gdzie potrzebuje w miarę taniego w eksploatacji auta do pracy, a niedo

> lansu

Określ budżet i wielkość ,zaraz kącikowi specjaliści coś doradzą zlosnik.gif

> to lepsze dla lansu jednak niż na dojazdy do pracy

> raczej widzę po innych komentarzach, że temat ROVER jest dla mnie do odpuszczenia

Kto miał ,więcej nie chce.Kto nie miał,czego żałować nie ma.Dodatkowo dodam ,że to auto z serii niesprzedawalnych za normalne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne, troche poczytałem przed kupnem pół roku temu i wiekszość ten silnik polecała

> nie mam problemu takich, zarówno na PB jak i na LPG, za pół roku i 20kkm wymieniłem sonde lambda i

> czujnik położenia wałka rozrządu. Dla jednych to dużo, dla innych nie. Sonda miała problem z

> PB/100km. Generalnie uważam że spalanie na fajnym poziomie, i przy P2 tak ja jeżdże przeważnie

> max 2 osoby dobrze się podróżuje

czyli nie taki diabeł straszny jak go malują... hmm.gif

póki co nikt nie narzeka tu na ten silnik hmm.gif

swoją drogą ile realnie pali 1.6? 8-9?

w sumie nie jest to jakaś dużza różnica.... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Określ budżet i wielkość ,zaraz kącikowi specjaliści coś doradzą

> Kto miał ,więcej nie chce.Kto nie miał,czego żałować nie ma.Dodatkowo dodam ,że to auto z serii

> niesprzedawalnych za normalne pieniądze.

póki co to 4kPLN

ale z takim szukaniem jak moje to za 3 miechy będzie budżet 6kPLN hehe.gif

P.S

Kącikowi spece to zaraz napiszą, że auto za 4kPLN to złom i trzeba będzie włożyć na dzień dobry 4kPLN

I żebym lepiej dozbierał... tak do "DYCHY"

Albo dozbierał i kupił PANDĘ z LPG! Nową w kredycie 50 na 50 hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dużo złych opinii jest na temat 1.2 16V

> Że osprzęt siada, że jakieś falowania obrotów, nierówna praca... etc...

> generalnie ten 1.6 16V nie jest jakiś ekonomiczny, ale dobry.

> Ile te 1.2 Ci paliło?

Przez 315 kkm które tym samochodem zrobiłem mógłbym całą historię samochodu tu przedstawić zlosnik.gif

Paliłi mi to tak 6,5 do 7l po mieście , w trasie schodził do 5

Gdyby to był taki koszmarny silnik, nie miałbym go teraz w 2 z 3 samochodów które mam clown.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> póki co to 4kPLN

> ale z takim szukaniem jak moje to za 3 miechy będzie budżet 6kPLN

> P.S

> Kącikowi spece to zaraz napiszą, że auto za 4kPLN to złom i trzeba będzie włożyć na dzień dobry

> 4kPLN

> I żebym lepiej dozbierał... tak do "DYCHY"

> Albo dozbierał i kupił PANDĘ z LPG! Nową w kredycie 50 na 50

Wszystko można kupić kwestią jest czas i $.Ja swojej 626 szukałem 4 miechy.Obecnie doceniam japońską nudę i ...bezawaryjność hehe.gif

Określ jakie duże auto potrzebujesz to zawsze ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem w 20min po ukazaniu sie ogloszenia, szukaj na olx przegladalem przez 2 miesiace co dzien po kilka razy dziennie i trafilem

2005 to juz model po lifcie, i to nawet calkiem ladny, wnetrze ma jak nowka a niby 150kkm przebiegu, no i nie jezt zrobiona z przystanku przynajmniej nie widac tego patrzac na zakamarki

198615577_7_1000x700_ford-fiesta-2005-.jpg

198615577_3_1000x700_ford-fiesta-2005-ford.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem w 20min po ukazaniu sie ogloszenia, szukaj na olx przegladalem przez 2 miesiace co dzien po

> kilka razy dziennie i trafilem

> 2005 to juz model po lifcie, i to nawet calkiem ladny, wnetrze ma jak nowka a niby 150kkm

> przebiegu, no i nie jezt zrobiona z przystanku przynajmniej nie widac tego patrzac na

> zakamarki

Pewnie dlatego ,że 3d cena niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko można kupić kwestią jest czas i $.Ja swojej 626 szukałem 4 miechy.Obecnie doceniam

> japońską nudę i ...bezawaryjność

dla mnie mogło by też być ok.gif

Wydaje mi się, że w aucie 9 i więcej lat znaczek na masce ma małe znaczenie. Liczy się stan techniczny. Tu jest bardzo różnie...

> Określ jakie duże auto potrzebujesz to zawsze ktoś coś podpowie.

segment B lub C

silniki od 1.2 do 1.6 benzyna

budżet 4kPLN

Tanie w eksploatacji.

Tyle

Ma dojeżdżać 20km w jedną stronę do pracy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie mogło by też być

> Wydaje mi się, że w aucie 9 i więcej lat znaczek na masce ma małe znaczenie. Liczy się stan

> techniczny. Tu jest bardzo różnie...

> segment B lub C

> silniki od 1.2 do 1.6 benzyna

> budżet 4kPLN

> Tanie w eksploatacji.

> Tyle

> Ma dojeżdżać 20km w jedną stronę do pracy

Micra K11 -a reszta to określić budżet i patrzyć na ALL.

Znajomy kupił żonie clio 1 z 1997.Za 1,5 tys.Na dojazdy do pracy,blacha dobra i ogólnie daję radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem w 20min po ukazaniu sie ogloszenia, szukaj na olx przegladalem przez 2 miesiace co dzien po

> kilka razy dziennie i trafilem

> 2005 to juz model po lifcie, i to nawet calkiem ladny, wnetrze ma jak nowka a niby 150kkm

> przebiegu, no i nie jezt zrobiona z przystanku przynajmniej nie widac tego patrzac na

> zakamarki

fajne...

noo... też by nie było głupie ok.gif

jakbym szukał dłużej to i budżet może pójdzie w górę (z każdym miesiącem pewnie tak będzie) tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.