Skocz do zawartości

automatyczne włączanie świateł mijania w XP


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się orientuję w tym temacie ? Zapewne włączenie przez program serwisowy. Jak wygląd później działanie w praktyce z innymi światłami /długie, halogeny, itp/. Czy manetka musi później być ustawiona na włączone światła, czy nie. Świecą się kontrolki świateł przy tej opcji ?

Tak ogólnie może ktoś coś, podpowie o tej funkcji palacz.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- drogowych nie włączysz (musi być czujnik światła), jedynie mrugniesz.

- halogeny działają

- manetka w pozycji zero

- kontrolka od świateł się świeci

- nie świeci się podświetlenie klimatronika (chyba hmm.gif)

- nie działa regulacja natężenia podświetlenia wskaźników

ogólnie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - drogowych nie włączysz (musi być czujnik światła), jedynie mrugniesz.

> - halogeny działają

> - manetka w pozycji zero

> - kontrolka od świateł się świeci

> - nie świeci się podświetlenie klimatronika (chyba )

> - nie działa regulacja natężenia podświetlenia wskaźników

> ogólnie warto

Na szybie jest kreska - czujnik natężenia światła ( o to chodzi?).

Jak jest manetka na "0" to nie świeci klimatronik.

Może manetka musi być ustawiona na światła i będą długie działały ?

Bez długich to żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybie jest kreska - czujnik natężenia światła ( o to chodzi?).

> Jak jest manetka na "0" to nie świeci klimatronik.

> Może manetka musi być ustawiona na światła i będą długie działały ?

> Bez długich to żadna rewelacja.

Możliwość działania innych świateł w pozycji 0 (manetka 3 opozycje) lub AUTO (manetka 4 pozycje) uzależniona jest od posiadania czujnika zmizmierzchu/deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to za dnia mruganie długimi, po zmroku właczanie podswietlanie zagarów również z automatu.

w takim razie skoro więcej zalet niż wad to dlaczego nie jest to w standardzie XP. Sporo użytkowników też chyba nie ma pojęcia o tej funkcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w takim razie skoro więcej zalet niż wad to dlaczego nie jest to w standardzie XP. Sporo

> użytkowników też chyba nie ma pojęcia o tej funkcji..

pewnie można było wziąć za dopłatą zlosnik.gif

ja zapłaciłem 10 zł biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś się orientuję w tym temacie ? Zapewne włączenie przez program serwisowy. Jak wygląd później

> działanie w praktyce z innymi światłami /długie, halogeny, itp/. Czy manetka musi później być

> ustawiona na włączone światła, czy nie. Świecą się kontrolki świateł przy tej opcji ?

> Tak ogólnie może ktoś coś, podpowie o tej funkcji

> Pozdrawiam

jak włączysz tryb nordycki to światła się palą na stałe w pozyji zero, i teraz jak masz czujnik zmierzchu to w nocy załącza ci się podświetlenie deski, jak nie masz to musisz dać na mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak włączysz tryb nordycki to światła się palą na stałe w pozyji zero, i teraz jak masz czujnik

> zmierzchu to w nocy załącza ci się podświetlenie deski, jak nie masz to musisz dać na mijania

czytam posty i sam już nie wiem co mam na szybie - czy czujnik deszczu, czy zmierzchu. Mój rocznik 2005 i ma tylko kreskę na szybie pod wycieraczkami, natomiast młodsze mają jakieś takie ustrojstwo duże szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytam posty i sam już nie wiem co mam na szybie - czy czujnik deszczu, czy zmierzchu. Mój rocznik

> 2005 i ma tylko kreskę na szybie pod wycieraczkami, natomiast młodsze mają jakieś takie

> ustrojstwo duże szerokie.

a co masz na manetce ?

słabe zdjęcie ale manetka z czuknikiem zmierzchu ma dopisek auto link

edit tu lepiej widać

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hallo, gdzie, czym tą funkcję uruchomić. Byłem w 2 (słownie: w dwóch) miejscach, mają lexję ale żaden z nich funkcji nie uruchomił. Powiedzieli, że nie widać gdzie to załączyć. Czyżby tylko aso było takie "szprytne" niewiem.gif

Jeden nawet mówił, że ma najnowsze oprogramowanie.

Może mój egzemplarze tego nie ma icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee wink.gif jest na to patent wink.gif tylko trzeba planetem podejsc smile.gif widzialem przed wczoraj, bo karty kodowej brak, kupic nowej nie mozna, mozna podjechac do ASO i wygenerowac kod, kosztuje to z tego co mi mowili okolo 50zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szklanej kuli nie mam

> Jutro będę w okolicy ok 12-stej więc mogę zawitać jak nie masz nic

> mam w ciul ale wpadnij postaram się pomóc ale zadzwoń przed przyjazdem tel. jest na stronie, w

> podpisie

> > przeciwko

spokojnie, w lutym będę codziennie pokonywał trasę do Michalina, więc wtedy dryndnę i się jakoś dogadamy palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podjedź to Ci uruchomię, tylko weź ze sobą kartę kodową

A co chcesz mu auto gwizdnąć ?

do tego nie jest potrzebna karta smile.gif

karta jest niezbędna tylko do działań związanych z "bezpieczeństwem " BSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co chcesz mu auto gwizdnąć ?

XP nie jest atrakcyjna dla mnie

> do tego nie jest potrzebna karta

> karta jest niezbędna tylko do działań związanych z "bezpieczeństwem " BSI.

jesteś w błędzie miałem kilka przypadków gdzie zmiana ustawień np. świateł na automat komp domagał sie kodu z karty. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak tak Pawle, wiem że starasz się być alfą i omegą, ale przyjmij że niestety czasem trzeba

> zakombinować!

nie staram się tylko jestem angryfire.gifbananaevil.gif

dodam, że jeszcze nigdy nie musiałem "tak kombinować" żeby uzyskać to co chcę smile.gif

może to kwestia "know how" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znowu pudlo, nie jezdze do partaczy, robie tylko u topowych specow w swojej dziedzinie...

No cóż, może jednak nie we wszystkim smile.gif

Taką sama C5 II jak Twoja (mojego Taty) obsługuje pod kazdym względem LEXIĄ (bo przecież DB i tak przełącza na LEXIĘ w tym modelu auta) od 5 lat, czyli da się smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż, może jednak nie we wszystkim

> Taką sama C5 II jak Twoja (mojego Taty) obsługuje pod kazdym względem LEXIĄ (bo przecież DB i tak

> przełącza na LEXIĘ w tym modelu auta) od 5 lat, czyli da się

coś musi być na rzeczy, bo dwóch speców z lexją nie uruchomili funkcji palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś musi być na rzeczy, bo dwóch speców z lexją nie uruchomili funkcji

na rzeczy może być to że wersja softu BSI Twojego XP nie ma tej możliwości, należałoby dokonać teletransmisji, ale do tego trzeba mieć legalny fejs i łączność z serwerem PSA.

Jeśli BSI jest odpowiednie, to żadnego kodu z karty kodowej LEX nie potrzebuje, bo nie jest to funkcja "bezpieczeństwa" auta, jak immobiliser, dodanie kluczyków, poduszki powietrzne, ECU silnika i tym podobne.

Chyba że "spece" nie znają kodu do telekodowania smile.gif 5 cyfrowego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na rzeczy może być to że wersja softu BSI Twojego XP nie ma tej możliwości, należałoby dokonać

> teletransmisji, ale do tego trzeba mieć legalny fejs i łączność z serwerem PSA.

> Jeśli BSI jest odpowiednie, to żadnego kodu z karty kodowej LEX nie potrzebuje, bo nie jest to

> funkcja "bezpieczeństwa" auta, jak immobiliser, dodanie kluczyków, poduszki powietrzne, ECU

> silnika i tym podobne.

> Chyba że "spece" nie znają kodu do telekodowania 5 cyfrowego

jak nic chodzi o to palacz.gif szukali, grzebali i nie znaleźli możliwości włączenia funkcji. Powiedzieli, że w moim się nie da icon_eek.gif

Wspominali, że mam model 2005 a BSI 2004 coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nic chodzi o to szukali, grzebali i nie znaleźli możliwości włączenia funkcji. Powiedzieli, że

> w moim się nie da

> Wspominali, że mam model 2005 a BSI 2004 coś w ten deseń.

Hmmmm, a w BSi w C5 I z 2001 roku dało się smile.gif i Xsary z 2000 też miały taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmmm, a w BSi w C5 I z 2001 roku dało się i Xsary z 2000 też miały taka możliwość.

jeden stwierdził, że ma najnowszy soft a mój bsi jest za stary i dlatego nie widzą funkcji. przy grzebaniu sterowali światłami, ale na stałe nie udało się włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeden stwierdził, że ma najnowszy soft a mój bsi jest za stary i dlatego nie widzą funkcji. przy

> grzebaniu sterowali światłami, ale na stałe nie udało się włączyć.

Jest to możliwe jeśli mają DB7 i wyższego, owszem są w stanie zdiagnozować (jeśli potrafią interpretować) najnowsze modele, typu 508, elise, C4 cross... ale wysokie wersje softu mają wykastrowane możliwości aktywacji niektórych udogodnień, jak np. tempomat smile.gif i być może Twoje światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.