Skocz do zawartości

certyfikaty/atesty dla felg?


krzysiekklimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat następujący. Czy kupując w Polsce nowe felgi otrzymuje się do nich jakieś certyfikaty/atesty, dopuszczające ich do użytku na publicznych drogach?

Mój czeski znajomy chce kupić w Polsce felgi (konkretnie alumki firmy 3sdm więc chyba jakaś chińszczyzna smile.gif ) i pyta czy u nas kupując felgi otrzymuje się jakieś dokumenty potwierdzające to, że mogą one być legalnie używane na drogach? U nich jest taki dokument jak Technicky Prukaz, w którym zapisywane są informacje o modyfikacjach w samochodzie takich jak np właśnie zmiana rozmiaru felg i aby móc je do tego dokumentu wpisać należy posiadać dokumenty o których mowa wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, temat następujący. Czy kupując w Polsce nowe felgi otrzymuje się do nich jakieś

> certyfikaty/atesty, dopuszczające ich do użytku na publicznych drogach?

> Mój czeski znajomy chce kupić w Polsce felgi (konkretnie alumki firmy 3sdm więc chyba jakaś

> chińszczyzna ) i pyta czy u nas kupując felgi otrzymuje się jakieś dokumenty potwierdzające

> to, że mogą one być legalnie używane na drogach? U nich jest taki dokument jak Technicky

> Prukaz, w którym zapisywane są informacje o modyfikacjach w samochodzie takich jak np właśnie

> zmiana rozmiaru felg i aby móc je do tego dokumentu wpisać należy posiadać dokumenty o których

> mowa wyżej

Dużo felg już kupowałem i nigdy żadnych papierków homologacyjnych nie było. Wszystko co niezbędne jest wybite na tyle felgi.

Czy przypadkiem ten Technicky Prukaz to nie jest coś podobnego jak we Włoszech i dotyczy całego koła (felga + opona)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo felg już kupowałem i nigdy żadnych papierków homologacyjnych nie było. Wszystko co niezbędne

> jest wybite na tyle felgi.

> Czy przypadkiem ten Technicky Prukaz to nie jest coś podobnego jak we Włoszech i dotyczy całego

> koła (felga + opona)?

Tak, jest to coś podobnego. Zapisuje się w nim informacje nt modyfikacji w aucie głównie w zawieszeniu, układzie jezdnym i silniku. Tak więc w przypadku montażu felgi i opon o nieoryginalnych rozmiarach należy zamieścić odpowiednią informację w tym dokumencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, jest to coś podobnego. Zapisuje się w nim informacje nt modyfikacji w aucie głównie w

> zawieszeniu, układzie jezdnym i silniku. Tak więc w przypadku montażu felgi i opon o

> nieoryginalnych rozmiarach należy zamieścić odpowiednią informację w tym dokumencie

Domyślam się, że chodzi o odpowiednik niemieckiego Gutachten / ABE czy jak to tam zwał, gdzie dla danej felgi są wyszczególnione modele aut, do których może być montowana wraz z dopuszczalnymi rozmiarami opon. Większość znanych producentów dołącza taki dokument do felg (dostałem go z felgami firmy MAM) lub też takie dokumenty są dostępne online do ściągnięcia, choćby na wielu stronach z konfiguratorami lub sklepach. Z tego co czytałem, jest dostepny dla 3SDM, jednak nie udało mi się go znaleźć online. Można napisać do dystrybutora (choć niekoniecznie w PL) i poprosić o przesłanie, nie powinien to być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo felg już kupowałem i nigdy żadnych papierków homologacyjnych nie było. Wszystko co niezbędne

> jest wybite na tyle felgi.

> Czy przypadkiem ten Technicky Prukaz to nie jest coś podobnego jak we Włoszech i dotyczy całego

> koła (felga + opona)?

kupowałem ok 10 lat temu chiniola i owszem dostałem papierek TUV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.