Skocz do zawartości

naprawić odkurzacz?


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jest sobie ponad 2 letni odkurzacz Zelmer. Zaczął sobie delikatnie śmierdzieć od silnika i przez szczeliny widać iskry.

Podskoczyłem do autoryzowanego serwisu (gwa- i po- gwarancyjnego). Pani niewyglądająca na znawce od razu stwierdziła "można już jechać po nowy" zlosnik.gif

I w sumie tak zrobiliśmy, nówka sztuka bezworkowy Samsung już wymasował podłogi hehe.gifzlosnik.gif

Ale stwierdziłem, że czemu by nie zobaczyć co z tym Zelmerem. Googiel podpowiada, żeby spróbować oczyścić komutator silnika.

Bawił się ktoś? Jest szansa, że pomoże? Nie mam ciśnienia, żeby go naprawić, ale może się pobawić? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale stwierdziłem, że czemu by nie zobaczyć co z tym Zelmerem. Googiel podpowiada, żeby spróbować

> oczyścić komutator silnika.

> Bawił się ktoś? Jest szansa, że pomoże? Nie mam ciśnienia, żeby go naprawić, ale może się pobawić?

zmienic szczotki

przeczyscic komutator

i bedzie chodzil

zapewne wiecej roboty z rozebraniem i zlozeniem niz z reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmienic szczotki

> przeczyscic komutator

> i bedzie chodzil

Wątpię. Ja głupi w ciemno kupiłem szczotki. Stare były jak nowe. Przeczyściłem, złożyłem czy ze starymi, czy z nowymi iskrzyło. Obstawiam, że przewinięcie dopiero by pomogło.

Zelmer Orion dłuższy czas lekko pośmierdywał potem całkiem zdechł. Tylko, że miał prawie 10 lat, jak mnie pamięć nie myli (na 100% ponad 5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Ale stwierdziłem, że czemu by nie zobaczyć co z tym Zelmerem. Googiel podpowiada, żeby spróbować

> oczyścić komutator silnika.

> Bawił się ktoś? Jest szansa, że pomoże? Nie mam ciśnienia, żeby go naprawić, ale może się pobawić?

Rozbierz i sprawdź. Trochę czasu tylko do stracenia. Może szczotki zrobili z byle czego i się zużyły? Bo jak szczotki całe, a wali iskrami, to pewnie w silniku jest gdzieś zwarcie.

P.S. Mam w domu Zelmera Wodnika, ale to chyba jeszcze solidny produkt, bo ma ze 20 lat. Kiedyś tam padł włącznik, a ostatnio wymieniłem mu łożyska i będzie dalej robił swoją robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątpię. Ja głupi w ciemno kupiłem szczotki. Stare były jak nowe. Przeczyściłem, złożyłem czy ze

> starymi, czy z nowymi iskrzyło. Obstawiam, że przewinięcie dopiero by pomogło.

> Zelmer Orion dłuższy czas lekko pośmierdywał potem całkiem zdechł. Tylko, że miał prawie 10 lat,

> jak mnie pamięć nie myli (na 100% ponad 5).

moze nabite bylo w komutator i nie do konca dokladnie przeczysciles.. bedzie iskrzylo bedzie smierdzialo i zdechnie... w koncu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> jest sobie ponad 2 letni odkurzacz Zelmer. Zaczął sobie delikatnie śmierdzieć od silnika i przez

> szczeliny widać iskry.

> Podskoczyłem do autoryzowanego serwisu (gwa- i po- gwarancyjnego). Pani niewyglądająca na znawce od

> razu stwierdziła "można już jechać po nowy"

> I w sumie tak zrobiliśmy, nówka sztuka bezworkowy Samsung już wymasował podłogi

> Ale stwierdziłem, że czemu by nie zobaczyć co z tym Zelmerem. Googiel podpowiada, żeby spróbować

> oczyścić komutator silnika.

> Bawił się ktoś? Jest szansa, że pomoże? Nie mam ciśnienia, żeby go naprawić, ale może się pobawić?

Jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trafił ci się egzemplarz podlegający akcji serwisowej?

http://www.zelmer.pl/files/deklaracje_ce...h_w_calosci.pdf

W załączniku instrukcja serwisowa byłaby, gdyby nie była za długa.

Agregat do niego kosztuje 140 zł, cały odkurzacz 160.

Wystaw na allegro ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może trafił ci się egzemplarz podlegający akcji serwisowej?

> http://www.zelmer.pl/files/deklaracje_ce...h_w_calosci.pdf

hmm, nie kumam. Model jest na liście, ale rozumiem, że tylko jeden egzemplarz podlega wymianie? (bo podany numer seryjny...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozkręcaj, bo ci powiedzą, że twoja wina

> Zadzwoń do zelmera i zapytaj co z fantem zrobić.

Ciekaw jestem, co Zelmer na ogolnie dzialajacy odkurzacz, ale dziwnym trafem z uszkodzona obudowa - urwane "gniazdo" sruby, jakby ktos dokrecil na maksa, albo probowal otworzyc obudowe bez odkrecania sruby. Oczywiscie zadnej takiej proby nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątpię. Ja głupi w ciemno kupiłem szczotki. Stare były jak nowe. Przeczyściłem, złożyłem czy ze

> starymi, czy z nowymi iskrzyło. Obstawiam, że przewinięcie dopiero by pomogło.

> Zelmer Orion dłuższy czas lekko pośmierdywał potem całkiem zdechł. Tylko, że miał prawie 10 lat,

> jak mnie pamięć nie myli (na 100% ponad 5).

Może być zwarcie na komutatorze - warto oczyścić szczelinki przy wymianie szczotek.

Miałem kiedyś podobną sytuację - kupiłem za 50zł nowy silnik i odkurzacz śmiga do dziś. Rzecz stała się jakieś 2 lata temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być zwarcie na komutatorze - warto oczyścić szczelinki przy wymianie szczotek.

Oczywiście wyczyszczone były. Odkurzacz już zutylizowany.

Istotny message jest taki, że przynajmniej w Orionie szczotek jeszcze było dużo. Bardzo dużo. Może z 10% zużyte. Więc jeżeli to u nich standard, to nie ma co w ciemno kupować szczotek - rozebrać, przeczyścić, sprawdzić. Pewnie jak czyszczenie nie pomoże, to i zakup szczotek to zbędny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozbierz i sprawdź. Trochę czasu tylko do stracenia. Może szczotki zrobili z byle czego i się

> zużyły? Bo jak szczotki całe, a wali iskrami, to pewnie w silniku jest gdzieś zwarcie.

> P.S. Mam w domu Zelmera Wodnika, ale to chyba jeszcze solidny produkt, bo ma ze 20 lat. Kiedyś tam

> padł włącznik, a ostatnio wymieniłem mu łożyska i będzie dalej robił swoją robotę.

W rodzinie jest wodnik, przepotwooooooornie ciezki i wielki. Ale fakt, ze ma pierdzilion lat i dziala, choc zwijanie kabla marnie juz kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.