Skocz do zawartości

Ile prądu ciągnie kamerka samochodowa?


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

Na kamerce jest napisane 5V 1A

Chodzi mi o to, żeby taką kamerkę podłączyć nie po stacyjce, a na stałe - bateria w mio mivue538 trzyma pierwsze kilka minut po wyjściu z auta - jak parę razy ktoś kolo auta przejdzie, to sie rozładuje.

A w nocy jakies s*^&%^ mi zapieprzyły wszystkie kołpaki z yarisa i oczywiście nie mam nic nagrane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na kamerce pisze 5V 1A

> Chodzi mi o to, żeby taką kamerkę podłączyć nie po stacyjce, a na stałe - bateria w mio mivue538

> trzyma pierwsze kilka minut po wyjściu z auta - jak parę razy ktoś kolo auta przejdzie, to sie

> rozładuje.

> A w nocy jakies s*^&%^ mi zapieprzyły wszystkie kołpaki z yarisa i oczywiście nie mam nic

> nagrane...

W kwestii formalnej: jest napisane, w kwestii technicznej - na kamerce czy ładowarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem w nastroju, więc mi dzisiaj proszę bez takich

Trzymajmy jakiś poziom. skromny.gif

> w kwestii technicznej - na kamerce czy ładowarce?

> PISZE na kamerce

No to ciągnie 1A, co byś jeszcze chciał wiedzieć? W ile zeżre akumulator? To zależy od jego pojemności - ale podpowiedź jak masz 50Ah to ile czasu wytrzyma 1A? Równanie xh * 1A = 50Ah. zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na kamerce jest napisane 5V 1A

Czyli 5W. Przy 12V to będzie około 0.5A (licząc może sprawność ładowarki). Czyli przez 12h masz 6Ah. Akumulator masz koło 40Ah (jeżeli to benzyna) więc jeżeli będzie się doładowywał przy dojazdach to spokojnie powinien noce wytrzymywać.

Tak bardzo z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzymajmy jakiś poziom.

> No to ciągnie 1A, co byś jeszcze chciał wiedzieć? W ile zeżre akumulator? To zależy od jego

> pojemności - ale podpowiedź jak masz 50Ah to ile czasu wytrzyma 1A? Równanie xh * 1A = 50Ah.

Podpowiedz jeszcze, że 1A przy 5V to 0.41A przy 12V plus gdzieś trzeba uwzględnić sprawność ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzymajmy jakiś poziom.

> No to ciągnie 1A, co byś jeszcze chciał wiedzieć? W ile zeżre akumulator? To zależy od jego

> pojemności - ale podpowiedź jak masz 50Ah to ile czasu wytrzyma 1A? Równanie xh * 1A = 50Ah.

A 1A przy 5V, to to samo co 1A przy 12? Ładowarka też ma jakieś straty, więc pytam praktycznie

Aku 52Ah - ile taką kamerkę pociągnie żeby nie było problemow z odpalaniem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli 5W. Przy 12V to będzie około 0.5A (licząc może sprawność ładowarki). Czyli przez 12h masz

> 6Ah. Akumulator masz koło 40Ah (jeżeli to benzyna) więc jeżeli będzie się doładowywał przy

> dojazdach to spokojnie powinien noce wytrzymywać.

> Tak bardzo z grubsza.

ooo to mi chodziło - dzięki bardzo 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzymajmy jakiś poziom.

> No to ciągnie 1A, co byś jeszcze chciał wiedzieć? W ile zeżre akumulator? To zależy od jego

> pojemności - ale podpowiedź jak masz 50Ah to ile czasu wytrzyma 1A? Równanie xh * 1A = 50Ah.

O ile akumulator jest w 100% naładowany i w 100% sprawny. Życie często pokazuje inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na kamerce jest napisane 5V 1A

Tyle to jest max co jest w stanie dać zasilacz od kamerki, w rzeczywistości rzadko kiedy masz taki pobór prądu, zakładam, że wyświetlacz cały czas nie jest włączony, zapewne on bierze dużo prądu.

Zanim podłączyłem swoją kamerkę plus po stacyjce, często zapominałem wyjąć zasilanie z gniazda zapalniczki (podaje prąd bez kluczyków w stacyjce) i po weekendzie auto bez problemu odpalało, auto użytkowane pn-pt co dzień dojazdy do pracy, akumulator 54Ah.

Pod pracą nie chciało mi się nawet z lenistwa smile.gif wyciągać zasilania ze stacyjki wiec 8h kamerka pracowała co dzień.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.