Skocz do zawartości

[L] Interface bluetooth


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

temat przerabiany, większość (jak i ja) posiada elm 327 , a program diagnostyczny (na androida) z możliwością kasowania błędów i innych pomiarów to torque pro (warto zapłacić za wersję pro 15zł), używałem w lacetti i teraz w epica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat przerabiany, większość (jak i ja) posiada elm 327 , a program diagnostyczny (na androida) z

> możliwością kasowania błędów i innych pomiarów to torque pro (warto zapłacić za wersję pro

> 15zł), używałem w lacetti i teraz w epica

a u mnie w 1,8 t18sed nigdy ten zestaw nie dzialal i nie dziala do tej pory poladczenie jest ale nie moze zidentyfikowac poptokolu komunikacujnego 4 rozne interfejsy i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a u mnie w 1,8 t18sed nigdy ten zestaw nie dzialal i nie dziala do tej pory poladczenie jest ale

> nie moze zidentyfikowac poptokolu komunikacujnego 4 rozne interfejsy i lipa

A sprawdzałeś tego ELM na innym aucie? U siebie nie miałem problemów tak z VAG, jaki i z ELM po kablu USB i po BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat przerabiany, większość (jak i ja) posiada elm 327 , a program diagnostyczny (na androida) z

> możliwością kasowania błędów i innych pomiarów to torque pro (warto zapłacić za wersję pro

> 15zł), używałem w lacetti i teraz w epica

Też używam tego zestawu, elm327 + torque free, działa i kasuje błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprawdzałeś tego ELM na innym aucie? U siebie nie miałem problemów tak z VAG, jaki i z ELM po

> kablu USB i po BT.

tak w kalosie z tego samego roku z tabletem z telefonem i nic w 2 autach sa te same protokoly i nie dziala a w palio tez ale w vw dzila ze wszystkim co sie polaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio zakupilem sobie elma na BT i komunikuje sie z nim przy pomocy apki na tel torque pro..... i tak wlasnie zastanawia mnie dokladnosc tych odczytow.... silnik 1.8 pali 1.5 litra bajury na godzine na jalowym? ??

A najbardziej dziwi mnie czemu przy puszczeniu pedalu gazu pokazuje spalanie jak najalowym ?!y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez ostatnio zakupilem sobie elma na BT i komunikuje sie z nim przy pomocy apki na tel torque

> pro..... i tak wlasnie zastanawia mnie dokladnosc tych odczytow.... silnik 1.8 pali 1.5 litra

> bajury na godzine na jalowym? ??

> A najbardziej dziwi mnie czemu przy puszczeniu pedalu gazu pokazuje spalanie jak najalowym ?!y

Rozgrzane 1.8 zużywa koło 1 litra/h na biegu luzem.

Kalkulacja zużycia paliwa przy użyciu protokołu EOBD jest mocno orientacyjna, bo nie bazuje na czasie wtrysku, tylko na obliczeniowym obciążeniu silnika w danym punkcie pracy. Taki bajer. Punkt do punktu porównasz, ale z wartościami bezwzględnymi nie ma to za wiele wspólnego.

Tak BTW, to tam był chyba jakiś mnożnik do kalibracji, czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozgrzane 1.8 zużywa koło 1 litra/h na biegu luzem.

> Kalkulacja zużycia paliwa przy użyciu protokołu EOBD jest mocno orientacyjna, bo nie bazuje na

> czasie wtrysku, tylko na obliczeniowym obciążeniu silnika w danym punkcie pracy. Taki bajer.

> Punkt do punktu porównasz, ale z wartościami bezwzględnymi nie ma to za wiele wspólnego.

> Tak BTW, to tam był chyba jakiś mnożnik do kalibracji, czy coś w tym stylu.

Noo niby jest.... mozna ustawic mniejsze i patrzec na mniejsze spalanie hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem takie coś:

jakiś tekst

Działa bardzo dobrze, sprawdzałem na razie tylko przez smartfona (Torque Pro)i łączy się bez problemu ok.gif

Urządzonko jest zrobione porządnie, jedyna wada to że jest dość długie i trzeba uważać żeby nie zahaczyć nogą podczas jazdy. Ale to żaden problem w sumie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i kupiłem takie coś:

> jakiś tekst

> Działa bardzo dobrze, sprawdzałem na razie tylko przez smartfona (Torque Pro)i łączy się bez

> problemu

> Urządzonko jest zrobione porządnie, jedyna wada to że jest dość długie i trzeba uważać żeby nie

> zahaczyć nogą podczas jazdy. Ale to żaden problem w sumie

urządzenie nie raz dostało z kolanka w lacetti i dalej żyje łącznie z gniazdem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Odświeżam temat.

Zamierzam sprawić sobie taki interfejs na BT. Widzę, że teraz chińscy sprzedawcy oferują już głównie wersję 2.1. Czy ktoś ma wiedzę na temat kompatybilności tego czegoś z Chevroletami (mam Lacetti 1.4 i Aveo T255 1.2)?

Czy jednak szukać starego 1.5 (o dziwo będzie droższe 8])?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Zamierzam sprawić sobie taki interfejs na BT. Widzę, że teraz chińscy sprzedawcy oferują już głównie wersję 2.1. Czy ktoś ma wiedzę na temat kompatybilności tego czegoś z Chevroletami (mam Lacetti 1.4 i Aveo T255 1.2)?

Czy jednak szukać starego 1.5 (o dziwo będzie droższe 8])?

 

Ten z mojego linka kilka postów wyżej będzie na pewno działał. A co do wersji interfejsu, to moim zadaniem lepiej brać nowszy. Z reguły nowości są kompatybilne wstecz - przynajmniej tak nakazuje logika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika logiką, ale niektórzy mocno narzekają na v2.1:

http://www.incardoc.com/forum/default.aspx?g=posts&t=84#post252

Post jest sprzed roku, więc mam nadzieję, że chińscy programiści już ogarnęli temat.

 

Ten Twój chyba też jest w wersji 1.5, ale wolałbym mniejszy z uwagi na położenie gniazda. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.