Skocz do zawartości

1.4 tsi 122/140 (Golf VII)


Fixxxer

Rekomendowane odpowiedzi

> ale który??? czym sie różnią?

Oba na paskach. Różnią się mocą, momentem i ceną wink.gif

Mam ten słabszy 1,4 - jak dla mnie wystarczająca moc (jadę sam lub +1), spalanie fajne - po mieście zamykam się w 7,1 l/100 km elastyczność ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oba na paskach. Różnią się mocą, momentem i ceną

> Mam ten słabszy 1,4 - jak dla mnie wystarczająca moc (jadę sam lub +1), spalanie fajne - po mieście

> zamykam się w 7,1 l/100 km elastyczność ok.

a jak wypada spalanie w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak wypada spalanie w trasie?

Nie zdążyłem jeszcze być w trasie (3600 km przebiegu) ale rokowania są fajne bo jadąc ekspresówką poza miasto i przez tereny wiejskie jakieś 45 km, zgodnie z przepisami ale bez przesady i zamulania komp pokazywał poniżej 6 l/100 km. Czasem wg kompa jak nie ma korków pod wieczór to dojazd z pracy przez miasto wyświetla się w granicach 6,4 l/100 km. Mam porównanie do Skody Rapid 1,2 TSI 105 KM, pali tyle samo z tendencja do spalania mniej mimo wyższej masy własnej. Paliwa nie chce produkować ale uważam go za oszczędny silnik, co będzie z trwałością się okaże. Jeździłem 140 KM chwilę jest większa frajda, ale za 3200 można coś fajnego wybrać z doposażenia.

Edit: Komp trochę zaniża - w tej chwili mam spalanie wg kompa od początku 7 l/100 km a z tankowań wychodzi średnia 7,32 l/100 km. Tanken patrząc na wyniki innych ludzi z tym silnikiem nie wiem jak jeżdzą - jak ustawiam filtr na ten silnik to zaczyna się od 4,83 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zdążyłem jeszcze być w trasie (3600 km przebiegu) ale rokowania są fajne bo jadąc ekspresówką

> poza miasto i przez tereny wiejskie jakieś 45 km, zgodnie z przepisami ale bez przesady i

> zamulania komp pokazywał poniżej 6 l/100 km. Czasem wg kompa jak nie ma korków pod wieczór to

> dojazd z pracy przez miasto wyświetla się w granicach 6,4 l/100 km. Mam porównanie do Skody

> Rapid 1,2 TSI 105 KM, pali tyle samo z tendencja do spalania mniej mimo wyższej masy własnej.

> Paliwa nie chce produkować ale uważam go za oszczędny silnik, co będzie z trwałością się

> okaże. Jeździłem 140 KM chwilę jest większa frajda, ale za 3200 można coś fajnego wybrać z

> doposażenia.

> Edit: Komp trochę zaniża - w tej chwili mam spalanie wg kompa od początku 7 l/100 km a z tankowań

> wychodzi średnia 7,32 l/100 km. Tanken patrząc na wyniki innych ludzi z tym silnikiem nie

> wiem jak jeżdzą - jak ustawiam filtr na ten silnik to zaczyna się od 4,83 l/100 km

dzięki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj byłem na jeździe próbnej i jechałem autem ze 122 a później 140 KM. Ten słabszy wystarcza do normalnej jazdy, nie jest w żadnym wypadku zawalidrogą i w razie potrzeby potrafi w miarę dynamicznie pojechać. Natomiast ten 140 konny jak dla mnie jest idealny do tego auta, jest odczuwalnie dynamiczniejszy niż wersja 122 konna i potrafi wcisnąć w fotel podczas wyprzedzania, a podczas normalnej jazdy pozostaje nam rezerwa mocy pod pedałem gazu wink.gif Obie wersje powinny palić podobne ilości paliwa, wydaje mi się że mocniejszy powinien spalać nawet trochę mnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, to też nowa konstrukcja z paskiem

> można sie pomylić bo np w rapidzie 1.4 122km to łańcuch a GVII i Leonie to już pasek

A widzisz, brałem to pod uwagę, dlatego grzecznie zapytałem, a nie pyszczyłem grinser006.gif

Tak czy inaczej 140 KM 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> A widzisz, brałem to pod uwagę, dlatego grzecznie zapytałem, a nie pyszczyłem

> Tak czy inaczej 140 KM

Potwierdzam, jadąc przepisowo na trasie można zejść poniżej 5 l/100km, dziś przejechałem prawie 400km, raczej dynamicznie, średnia powyżej 80 km/h, a spalanie 6,0.

No gorzej jak autostrada z tempomatem ustawionym na 160, ale to już szczegół ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to są te same silniki? czy sie różnią czymś wiecej niś sprężarką?

> ktoś ma? użytkuje? jak to sie sprawdza? warto, nie warto?Jesli tak to który Wszystkie opinie mile

> widziane

> thx

mam ten mocniejszy 140KM, do toczenia wystarczy. Z systemem ACT spalanie przyzwoite, moj filmik ponizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to są te same silniki? czy sie różnią czymś wiecej niś sprężarką?

> ktoś ma? użytkuje? jak to sie sprawdza? warto, nie warto?Jesli tak to który Wszystkie opinie mile

> widziane

> thx

Mamy w firmie sporo 1,4 122km.

Ostatnio w użytkowanym m.in. przezemnie przy 12kkm zapalił się check oleju.... wlałem 1 litr i na bagnecie była dokładnie połowa.... Chłopaki od nas od floty mówią że to standard i we wszystkich po 10-12kkm wlewają litr... Pozatym bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No gorzej jak autostrada z tempomatem ustawionym na 160, ale to już szczegół ;-)

A powiedz mi ile pali właśnie na autostradzie przy tych 160? Czyżby zamieniał się w smoka i do takiej jazdy lepiej dopłacić do TDI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.