Skocz do zawartości

Okna dachowe - kontraktron


widaw

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym, zamontować kontraktrony. Sufitów jeszcze nie ma. Mam idealny dostęp do plastikowych ościeżnic.

Wykombinowałem sobie żeby wywiercić na przelot 2-3mm otworek w ościeżnicy na przewód do kontraktrona. Byłoby idealnie. Prosto, bez kombinowania jak go poprowadzić żeby nie zawadzał.

Okna nowe. Na gwarancji.

Co myślicie o takiej opcji? Czy taki otworek to koniec gwarancji? Co może popsuć się w takim oknie, prostym do bólu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym, zamontować kontraktrony. Sufitów jeszcze nie ma. Mam idealny dostęp do plastikowych

> ościeżnic.

> Wykombinowałem sobie żeby wywiercić na przelot 2-3mm otworek w ościeżnicy na przewód do

> kontraktrona. Byłoby idealnie. Prosto, bez kombinowania jak go poprowadzić żeby nie zawadzał.

> Okna nowe. Na gwarancji.

> Co myślicie o takiej opcji? Czy taki otworek to koniec gwarancji? Co może popsuć się w takim oknie,

> prostym do bólu?

Ja tak mam w drewnianych, kontrakton malutki i otworek jest tylko na cienki przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym, zamontować kontraktrony. Sufitów jeszcze nie ma. Mam idealny dostęp do plastikowych

> ościeżnic.

> Wykombinowałem sobie żeby wywiercić na przelot 2-3mm otworek w ościeżnicy na przewód do

> kontraktrona. Byłoby idealnie. Prosto, bez kombinowania jak go poprowadzić żeby nie zawadzał.

> Okna nowe. Na gwarancji.

> Co myślicie o takiej opcji? Czy taki otworek to koniec gwarancji? Co może popsuć się w takim oknie,

> prostym do bólu?

Niby nic...Ale w razie czego fantastyczny powód do nieuznania gwarancji. Nie można przykleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby nic...Ale w razie czego fantastyczny powód do nieuznania gwarancji. Nie można przykleić?

Kontraktron będzie przyklejony. Jednak przewód obiegający ościeżnicę, "słabo" wygląda.

Nie wydaje mi się żeby otwór 3mm, naruszył konstrukcję plastikowej ościeżnicy. W sumie do niej przykręcone są okucia, bez wpływu na wytrzymałość konstrukcji.

Chyba napiszę do producenta zapytanie. Może są tam normalni ludzie i napiszą coś sensownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontraktron będzie przyklejony. Jednak przewód obiegający ościeżnicę, "słabo" wygląda.

> Nie wydaje mi się żeby otwór 3mm, naruszył konstrukcję plastikowej ościeżnicy. W sumie do niej

> przykręcone są okucia, bez wpływu na wytrzymałość konstrukcji.

> Chyba napiszę do producenta zapytanie. Może są tam normalni ludzie i napiszą coś sensownego?

Jak coś to po nawierceniu i przełożeniu kabla zabezpiecz otwór silikonem, lakierem żeby nie było penetracji wilgoci. Nie sądzę jednak żeby taki mały otwór miał wpływ na całe okno. W oknach fakro 3 szybowych z napędem i czujnikiem deszczu na zewnatrz, otwory na kable były wiercone fabrycznie o średnicy 8mm niczym nie zabezpieczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontaktrony w oknach dachowych montuje się raczej po to żeby nie zostawić przed wyjściem okna

> uchylonego, bo wtedy deszcz może narobić bałaganu w domu

A co robisz żeby się same domknęły? Patrzyłem w VELUXie ale drogie to ustrojstwo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.