Skocz do zawartości

Grande Punto 2005 - ASR czy to też ESP ?


Rekomendowane odpowiedzi

W swoim Punto mam ASR - kontrola trakcji przy ruszaniu (również opisany przyciskiem na desce rozdzielczej)

Czy to oznacza że również mam ESP czyli system zapobiegający wpadnięciu w poślizg boczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W swoim Punto mam ASR - kontrola trakcji przy ruszaniu (również opisany przyciskiem na desce

> rozdzielczej)

> Czy to oznacza że również mam ESP czyli system zapobiegający wpadnięciu w poślizg boczny ?

Nie. Jak bedziesz mial ESP to rowniez Hill Holder, wiec sprobuj ruszyc z miejsca pod gorke, ale z hamulca noznego, a nie recznego. Trzymasz noge na hamulcu, wciskasz sprzeglo, wkladasz 1 bieg lub wsteczny (zalezy jak stoisz na gorce) i puszczasz hamulec, jesli samochod stoi przez 2 sekundy to masz Hill Holder i ESP. Drugi sposob, to wprowadzidz auto w poslizg i zobaczyc czy bedzie reakcja systemow bezpieczenstwa. Opcja trzecia, popatrzec na pompe hamulcowac i abs, czasem jest tam napis ESP jesli ten system jest w pojezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w fl nawet po wyłączeniu asr, auto prostuje z poślizgu.

Musze zrobić magiczny przycisk żeby całkowicie to wyłączać bo nie da się z tym ustrojstwem fajnie pojeździć po sniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Jak bedziesz mial ESP to rowniez Hill Holder, wiec sprobuj ruszyc z miejsca pod gorke, ale z

> hamulca noznego, a nie recznego. Trzymasz noge na hamulcu, wciskasz sprzeglo, wkladasz 1 bieg

> lub wsteczny (zalezy jak stoisz na gorce) i puszczasz hamulec, jesli samochod stoi przez 2

> sekundy to masz Hill Holder i ESP. Drugi sposob, to wprowadzidz auto w poslizg i zobaczyc czy

> bedzie reakcja systemow bezpieczenstwa. Opcja trzecia, popatrzec na pompe hamulcowac i abs,

> czasem jest tam napis ESP jesli ten system jest w pojezdzie.

hill holder mam

ESP wczoraj na śniegu wyczułem że chyba też mam bo delikatnie kontrował w zakrętach natomiast nie jestem do końca przekonany gdyż w Fordzie ESP działało bardziej stanowczo.

miał ktoś też podobne odczucia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak reaguje ESP to powinno być słychać cichą pracę pompy coś trochę jak ABS No i chyba kontrolka

> powinna migotać

kontrolka migocze ale mam wrażenie że jakoś słabo działa ten ESP w Fiacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hill holder mam

> ESP wczoraj na śniegu wyczułem że chyba też mam bo delikatnie kontrował w zakrętach natomiast nie

> jestem do końca przekonany gdyż w Fordzie ESP działało bardziej stanowczo.

> miał ktoś też podobne odczucia ?

Jak jest Hill to i ESP, jako opcja wystepowaly razem. Natomiast co do ESP, to wg mnie dziala ok, bo przeszkadza i nie pozwala poszalec na sniegu. Jak potrzeba to potrafi mocno przyhamowac, szczegolnie przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.