Skocz do zawartości

Ocieplenie i izolacja zewnętrznej ściany garażu


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ostatni garaż w rzędzie i w związku z wilgocią (odpada tynk, posadzka pije wodę od strony ściany), chcę zrobić izolację.

Plan jest taki:

-odkopanie fundamentu,

-oczyszczenie ściany,

-pomalowanie go warstwą / farbą bitumiczną,

-styropian od samego dołu (fundamentu w ziemi) do samej góry,

-folia kubełkowa do powierzchni,

-od gruntu w gore zaciągnięcie klejem i pomalowanie ściany.

I teraz mam pytanie: Czy w gruncie po przyklejeniu styropianu do warstwy bitumicznej zaciągać styropian na gładko klejem czy odrazu folia i przysypać ziemią i ponad gruntem dopiero zaciągnąć styropian klejem?

Budowlańcem nie jestem ale przeglądając neta widzę, że są różne metody. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi zlosnik.gif

Bez kleju między styropianem a folią

13523764828482.jpg

architekt+ocieplenie+fundament%C3%B3w.jpg

I styropian, klej i dopiero folia:

PC120464.JPG

1f191cd75ae155e0med.jpg

Dziękuję za podpowiedzi i ewentualne wskazówki jeżeli coś nie tak wymyśliłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak jest lepiej dlatego ułożyłem styrodur (zamknięte pory) i nie ma tematu.

styrodur pod ziemia (a nawet ciut nad - na wysokosc cokolu) rozumie sam przez sie, a klejem nie zaciaga sie pod ziemia, bo po co ma klej woda nasiakac?

Warto sprawdzic, czy jest hydroizolacja pozioma, czyli folia/papa miedzy lawa fundamentowa, a sciana fundamentu - jesli nie ma, to pionowa hydroizolacja niewiele pomoze i trzeba do dewelopera reklamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> styrodur pod ziemia (a nawet ciut nad - na wysokosc cokolu) rozumie sam przez sie, a klejem nie

> zaciaga sie pod ziemia, bo po co ma klej woda nasiakac?

> Warto sprawdzic, czy jest hydroizolacja pozioma, czyli folia/patpa miedzy lawa fundamentowa, a

> sciana fundamentu - jesli nie ma, to pionowa hydroizolacja niewiele pomoze i trzeba do

> dewelopera reklamowac.

Nie ma co reklamować, garaże mają ze 30lat smile.gif

Dziekuje za podpowiedzi.

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitum + styrodur

ja użyłem styrbit 2k jako klej + izolacja i najtanszy styrodur jaki byl w okolicy

tak po prawdzie to mam 3 rozne styrodury bo w hurtowniach maja tylko po kilka paczek i jak cos to na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bitum + styrodur

> ja użyłem styrbit 2k jako klej + izolacja i najtanszy styrodur jaki byl w okolicy

> tak po prawdzie to mam 3 rozne styrodury bo w hurtowniach maja tylko po kilka paczek i jak cos to

> na zamówienie

wybierając bitum zwrócić trzeba uwagę, czy nie zawiera rozpuszczalników rozpuszczających styropian i styrodur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw pomalował podkładem gruntującym na bazie wody, potem zaciągnął dwa razy masą uszczelniającą na bazie wody i na tą że masę przykleił styropian, potem folia kubełkowa i ziemia, na górę normalnie z 10cm styropianu, klej i pomalować. Ze dwie-trzy warstwy kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.