Skocz do zawartości

światła dzienne, nie gasna przy mijania


markkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podłączy łem światła dzienne z wbudowanym automatem (tani model , 3 kabelki) ale nie gasną przy włączeniu świateł mijania. Masa do masy, czerwony po zapłonie a biały sterujący do postojówki przy reflektorze. Po włączeniu postojówek światła dzienne gasną ale po włączeniu mijania, nadal świecą co jest ? przecież postojówki powinny świecić jak się włączy mijania. Dodam tylko że tak minimalnie słabiej świecą te dzienne po włączeniu mijania. Może jakiś spadek napięcia jest na postojówkach podczas włączenia mijania i automat nie do końca chce wyłaczyc dzienne? Może wpiąć się gdzieś wcześniej w skrzynce a nie przy reflektorze? aha dodam że na pracujący silniku to zauważyłem że nie gasną do końca, na zgaszonym sprawdzałęm tylko na postojówkach włączonych :/

W lanosie podłączałem identycznie i wszystko jest OK tyle że inne model świateł i dodatkowy przekźnik. Może sterujący pod mijania podłączyć? ale to chyba wtedy jak włącze drogowe to mi się właczą dzienne też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Podłączy łem światła dzienne z wbudowanym automatem (tani model , 3 kabelki) ale nie gasną przy

> włączeniu świateł mijania. Masa do masy, czerwony po zapłonie a biały sterujący do postojówki

> przy reflektorze. Po włączeniu postojówek światła dzienne gasną ale po włączeniu mijania,

> nadal świecą co jest ? przecież postojówki powinny świecić jak się włączy mijania. Dodam tylko

> że tak minimalnie słabiej świecą te dzienne po włączeniu mijania. Może jakiś spadek napięcia

> jest na postojówkach podczas włączenia mijania i automat nie do końca chce wyłaczyc dzienne?

> Może wpiąć się gdzieś wcześniej w skrzynce a nie przy reflektorze? aha dodam że na pracujący

> silniku to zauważyłem że nie gasną do końca, na zgaszonym sprawdzałęm tylko na postojówkach

> włączonych :/

> W lanosie podłączałem identycznie i wszystko jest OK tyle że inne model świateł i dodatkowy

> przekźnik. Może sterujący pod mijania podłączyć? ale to chyba wtedy jak włącze drogowe to mi

> się właczą dzienne też.

a pozycyjne swieca jak zalaczysz mijania ?? Jezeli nie to wlacznik uwalony. Jezeli tak to zle cos podlaczyles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tańsze światła tak mają, że pomimo podłączenia automatu pod plus z postojówek nie gasną, albo nie gasną całkowicie

ja na Twoim miejscu automat w tych światłach zastąpiłbym przekaźnikiem 87a ktory rozwiazuje wszystkie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pozycyjne swieca jak zalaczysz mijania ?? Jezeli nie to wlacznik uwalony. Jezeli tak to zle cos

> podlaczyles

Tak świecą. Wszystko dobrze podłączyłem., znalazłem tutaj rozwiązanie, najtańsze LEDy moga tak mieć:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2085227.html

Dałem zewnętrzny przekaźnik i pod niego podpiąłem ledy i jest OK. Biały sterujący zostawiłem wolny. Przekaźnikiem steruje "+" od postojówek i działa wszystko tak jak i w lanosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.