Skocz do zawartości

Opel Tech 2 USB kabel diagnostyczny- ma ktoś?


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Dostałem w prezencie. Nie mogę zainstalować sterowników. Sciągałem z neta, sprzedawca mi wysłał swoje ale nie działa. Przy uruchamianiu programu Opel Tech 2 odrazu wyskakuje błąd. Sprzedawca twierdzi, że trzeba ręcznie wyszukać urządzenie i zainstalować. System domaga się piliku *.inf którego nie ma w żadnych ściągniętych przezemnie instalkach.

OPcom też nie chodzi nie wspominając o Opel Scannerze...

Chyba to odeślę.

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnij do kompa, wejdź w menadżer urządzeń tam wyszukaj nowe urządzenia i z tego poziomu

> zainstaluj.

Tak właśnie robiłem. Ale w folderze ze sterownikami nie ma pliku *.inf który jest wymagany (windows tak podpowiada). A sprzedawca twierdzi, że jest. Ściągałem inne instalki i też nie ma takiego pliku.

Może na Win 7 nie chodzi icon_rolleyes.gif Na aukcjach znowu jest napisane, że działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak właśnie robiłem. Ale w folderze ze sterownikami nie ma pliku *.inf który jest wymagany (windows

> tak podpowiada). A sprzedawca twierdzi, że jest. Ściągałem inne instalki i też nie ma takiego

> pliku.

> Może na Win 7 nie chodzi Na aukcjach znowu jest napisane, że działa bezproblemowo.

Mój system operacyjny Windows 8.1- 32bit.. Ja używam Opel Scanner, na płycie CD od sprzedawcy są dwa foldery: Driver Windows 7 64bit. Driver Windows XP, Vista,Windows 7 32bit.

Instalację robiłem przez Menadżer Urzadzeń- aktualizuj sterownik wskazując oba foldery.

Dopiero po zainstalowaniu obu sterowników system widzi kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój kabel i aplikacja do niego to: Opel Scanner.

Opel Scanner to zupełnie inna bajka i niepotrzebnie mieszasz koledze w głowie.

Jeśli autor tematu ma Opel Techa na układzie FTDI to sterowniki i program wrzuciłem tu:

Link do Opel Tech 2 wraz ze sterownikami FTDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego próbowałem i z Twoimi sterami. Z menadżera urządzeń:

"Określony folder nie zawiera zgodnego oprogramowania sterownika dla urządzenia. Jeśli folder zawiera sterownik, upewnij się, że sterownk jest przeznaczony dla urządzenia Systemu Windows dla systemów opartych na procesorze x64"

Jak klikam odrazu w ikonę .exe wyskakuje błąd "Niepoprawna funkcja" i nic nie da się zrobić bo kolejne błędy wyskakują.

Albo ja głupi jestem albo nie wiem co...

Menadżer urządzeń cały czas chce plik instalacyjny *.inf W żadnym ze wszystkich sterowników które znalazłem (Ty podesłałeś) nie ma takiego pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.