Skocz do zawartości

autobox na dachu


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

sie ma

pytanko do tych co czasem pomykają z autoboxem

jak wzrasta spalanko , hałas , opory powietrza itp i ogólnie wrażenia z podróży

czeka mnie sporo jeżdzenia w tym roku z rodzinką i full bagażem i nie wiem na co się przygotować

może od razu kupić większe autko hehe.gif

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w załadowanym aucie box na dachu jest mało odczuwalny, choć zwiększa masę auta i np.światła świecą sporo wyżej. Wg. moich obliczeń spalanie wzrasta około 1 litra na 100 km przy dość dynamicznej jeździe. Nie powinno się przekraczać 130 km/h, choć przy jeździe 150 nic mi się nie działo (ale słyszałem że komuś urwało boxa przy 180).

Za to jazda z samymi belkami dachowymi (tzw. bagażnik bazowy) jest u mnie bardzo nieprzyjemna z uwagi na duży gwizd generowany przez nie przy prędkościach "przelotowych" (110-120). Po założeniu boxa odgłosy zupełnie znikają. Podobno belki aluminiowe o bardziej zaokrąglonych kształtach są cichsze.

wbo

Civic 1.6 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie slysze zadnych szumow!!!

nawet cosik takiego http://www.thule.com/templates/THULE_ProductPage.asp?id=62046

niestety slychac frown.gif

zeby nie bylo: wrazenia z jazdy BMW 5 z 2003 r. wiec samo

auto raczej dobrze wyciszone....

moze wlasnie kwestia w tym, ze auto wyciszone i dlatego slychac boxa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te auto tez potrafi szybko jedzic smile.gif

http://danielpoz4.fajnafotka.pl/?linkedUserPageUID=6106&6055_contentUID=81948

a mialem juz tego samego boxa na kilku autach i naprawde nie szumialo w ogole

z tego co mowil gosc jak kupowalem to wazne zeby box nie byl zbyt blisko dachu bo wtedy jakies cisnienia sie tworza w tej szczelinie i moze powodowac wzrost spalania jak i wlasnie szum itp.

a moze poprostu nalzey kupowac interpacka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pow 100 km/h to już dosyć szumi, radio trzeba mocno podgłośnić no i spalanie przy predkościach 100-140 wzrasta o ok 1 l. Różnicy w prowadzeniu nie ma, może dlatego, że jeżdżę scenic'em który sam z siebie już jest wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czesto mam boxa na dachu

> nie slysze zadnych szumow!!!

Nie żartuj.

Słychać ZAWSZE. Nawet gołe belki też szumią i też je czuć przy spalaniu.

Bagażnik cichy, bo thule z belkami "Aero".

Faktem jest, że box na 100% będzie odczuwalnie cichszy niż np rowery na dachu, ale żeby w ogóle nic nie było słychać, to chyba dizlem bez wygłuszeń trzeba mykać :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno belki aluminiowe o

> bardziej zaokrąglonych kształtach są cichsze.

Nie potwierdzę :-(

Trochę lepiej jest, jak na belki założy się zaślepki rowka, w który montuje się akcesoria, ale niestety zawsze są szumy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie potwierdzę :-(

> Trochę lepiej jest, jak na belki założy się zaślepki rowka, w który

> montuje się akcesoria, ale niestety zawsze są szumy :-(

Jedyne belki które nie szumiały to miałem w seacie vario, bardzo cienkie zamontowane na stałe praktycznie bez relingów. Ale i te miały jedną wadę były szerokie i nic na nie nie pasowało. Teraz mam fabryczne do scenica i gwizdają elegancko już przy 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sie ma

> pytanko do tych co czasem pomykają z autoboxem

> jak wzrasta spalanko , hałas , opory powietrza itp i ogólnie wrażenia

> z podróży

> czeka mnie sporo jeżdzenia w tym roku z rodzinką i full bagażem i nie

> wiem na co się przygotować

> może od razu kupić większe autko

> pozdro

Spala więcej nie ma co zaprzeczać, ale litr to max, tak do 120km/h to różnicy w prowadzeniu auta ani hałasu nie stwierdzam, powyżej już czuć i widać w spalaniu wyraźnie, z boxem czyć dość mocno podmuchy wiatru bocznego i na to radzę zwracać uwagę, generalnie opcja tańsza niż kupno nowego auta, osobiście polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu byłem autkiem na Słowacji. Zabrałem boxa, bo miałem ambitny plan pojeżdżenia na nartach. No i trza było wziąć też sanki dla dziecka, coby rozrywkę na stoku miało. Zrobiłem w sumie ok 900km z boxem i mam następujące wrażenia:

1. Wyraźnie słychać szum spowodowany obecnością boxa. Jest inny szum od tego, gdy jeździ się tylko z samymi belkami (belki bardziej huczą)

2. Wyraźnie odczuwalny jest spadek dynamiki auta - MDO i silnik 130KM - szczególnie przy wyższych prędkościach.

3. Odczuwalnie większa wrażliwość na podmuchy bocznego wiatru, czyli trzeba uważać na wyjazd z lasu tudzież tiry z boku.

4. Spalania nie byłem w stanie stwierdzić, ponieważ i tak jechałem o ponad 20-30km/h szybciej, niż zwykle, więc splanie musiało wzrosnąć siłą rzeczy.

Wniosek: Następnym razem będę robił wszystko, aby boxa nie brać. Wezmę go jedynie wtedy, gdy nie będzie innego wyjścia.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co mowil gosc jak kupowalem to wazne zeby box nie byl zbyt

> blisko dachu bo wtedy jakies cisnienia sie tworza w tej

> szczelinie i moze powodowac wzrost spalania jak i wlasnie szum

> itp.

a jak to regulowac?!

> a moze poprostu nalzey kupowac interpacka

db wybor ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie żartuj.

> Słychać ZAWSZE. Nawet gołe belki też szumią i też je czuć przy

> spalaniu.

> Bagażnik cichy, bo thule z belkami "Aero".

> Faktem jest, że box na 100% będzie odczuwalnie cichszy niż np rowery

> na dachu, ale żeby w ogóle nic nie było słychać, to chyba dizlem

> bez wygłuszeń trzeba mykać :-D

no bo ja starymi bardachami latam wiec pewnie dla tego nie slysze szumow wink.gif

a tak na powaznie to jadac wolno 120-130 niec nie slysze dodatkowego a jadac np.170 to slysze ale silnik i szum powietrza,opon itp wiec i pewnie szum boxu juz nie ma zadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.