Skocz do zawartości

francuski buldog puszcza bąki jak stoi z górki!


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Silnik 2.0 HDI, jak auto postoi na zewnątrz dłużej i stoi na lekkiej górce to pojawia się następujący objaw :

- nie odpala za pierwszym razem (może ja za krótko trzymam ale tak 3 sekundy)

- za drugim jak na dotyk, ale z rurki leci biały dymek gdzieś niecała sekundę smile.gif

Czym mogą być spowodowane bąki w tym francuskim buldogu??

Pozdrawiam

Słoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> Silnik 2.0 HDI, jak auto postoi na zewnątrz dłużej i stoi na lekkiej górce to pojawia się

> następujący objaw :

> - nie odpala za pierwszym razem (może ja za krótko trzymam ale tak 3 sekundy)

> - za drugim jak na dotyk, ale z rurki leci biały dymek gdzieś niecała sekundę

> Czym mogą być spowodowane bąki w tym francuskim buldogu??

> Pozdrawiam

> Słoń

Biały dymek w obecnych warunkach to może być nic innego jak normalne spaliny, ewentualnie nadmiar spalonej ropy.

Poczekaj , poobserwuj, nie denerwuj się smile.gif Być może jest wszystko w porządku, a być może zaworek powrotny nie działa dobrze i np na przewód powrotny trzeba będzie zaworek zwrotny za ca15zł założyć by paliwo nie wracało do zbiornika, bo jeśli faktycznie się cofa to taki objaw może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biały dymek w obecnych warunkach to może być nic innego jak normalne spaliny, ewentualnie nadmiar

> spalonej ropy.

> Poczekaj , poobserwuj, nie denerwuj się Być może jest wszystko w porządku, a być może zaworek

> powrotny nie działa dobrze i np na przewód powrotny trzeba będzie zaworek zwrotny za ca15zł

> założyć by paliwo nie wracało do zbiornika, bo jeśli faktycznie się cofa to taki objaw może

> być.

Dzięki za odpowiedź. Testowałem i występuje to jak auto stoi dziobem lekko wyżej około 4-5 godzin (temperatura na zewnątrz była np wczoraj około 7 stopni). Auto kręciło raz i nie odpaliło, za drugim razem załapało a z rury poleciał siwy dymek około pół sekundy. Jakby przez chwile silnik chodzi nierówno, ale nie telepie jakoś bardzo, jednak czuć różnicę.Później auto nic nie dymi (no wiadomo jak postoi noc na dworze to przez pierwsze kilka minut para leci z wydechu). Mam wrażenie, że ren dymek to niedopalone paliwo....które podczas kręcenia pierwszego nie załapało.

Jak auto stoi na równej powierzchni jest wszystko ok, nic nie dymi i odpala jak strzała.

Póki co sprawdziłem pod korkiem zbiorniczka płynu chłodzącego nie ma mazi...czy wcina plyn i olej ciężko powiedzieć, autem zrobiłem dopiero 500 km po mieście (głownie korki) i nic na razie nie ubywa, nic nie kapie.

Zalałem pełby bak ropy i dolałem środka STP do czyszczenia wtrysków, później zaleje bak jakimś premium z shella i go przegonię. Poprzedni właściciel jeździł b. mułowato.

Albo coś tam coś spływa...albo nie wiem...może być woda w filtrze oleju ? Może zmienić to dla świętego spokoju (olej i filtry podobno maja 4 tys km). Akumulator...sam się zastanawiam, ale czy przy 7 stopniach te świece żarowe tak by go pochłonęły? Mam wrażenie, że dobrze kręci (rozrusznik zmieniany według ksiązki rok temu). Jeszcze pozostaje teoria kiepskiego paliwa, ale zatankowałem na BP ...stacja nie ma złych opinii frown.gif

Pozdrawiam

Słoń

P.S. Mogę go dać dla testu tyłkiem do góry i sprawdzić czy jest podobny objaw smile.gif Martwię się, że jak zaparkuje gdzieś na krawężniku przodem to efekt będzie podobny, niby to nie jest dla mnie problem, ale po głowie jednak godzi i trochę wstyd smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może tak jak pisał Rostex jest trochę zapowietrzony układ, przy okazji sprawdź czy filtr się

> opróżnia z wody, jak nie to wymień.

Hej dzięki za odpowiedź. Jak sobie poradzić z tym zapowietrzonym układem? Dodawać kilka razy gazu zanim go odpalę? Mówisz o filtrze paliwa, czy oleju?

Pozdrawiam

Słoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej dzięki za odpowiedź. Jak sobie poradzić z tym zapowietrzonym układem? Dodawać kilka razy gazu

> zanim go odpalę?

Jeśli faktycznie się zapowietrza to trzeba znaleźć nieszczelność i tyle, wymiana filtra też nie zaszkodzi, chyba, że niedawno wymieniano.

A w ogóle to jakieś pechowe to auto a może nowy właściciel przewrażliwiony grinser006.gif

Ile to ma przebiegu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli faktycznie się zapowietrza to trzeba znaleźć nieszczelność i tyle, wymiana filtra też nie

> zaszkodzi, chyba, że niedawno wymieniano.

> A w ogóle to jakieś pechowe to auto a może nowy właściciel przewrażliwiony

> Ile to ma przebiegu

Hej

Filtr zmienię dla świętego spokoju wydatek to nie jest. Przebieg 244.000....w sumie to i jedno i drugie. Ja jestem przewrażliwiony smile.gif Po prostu lubię mieć w 99% sprawne auto żeby mnie nie zawiodło. Z takich niezbędników, które wyszły przy przeglądzie i stargowało się cenę to hamulce przód tył z tarczami, luzy w zawieszeniu i wyświetlacz lcd środkowy. Z niespodzianek to szyba, które się otworzyła i nie zamknęła no i te ferelne sprzęgło. Tak czy owak, planowałem to i tak zrobić w czerwcu (cały dwumas z olejem w skrzyni i uszczelką). więc tutaj nie biadolę. Blokowanie gazu dywanikiem cóż..,pech i ciężko mieć tutaj pretensje do sprzedawcy smile.gif

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w ogóle to jakieś pechowe to auto a może nowy właściciel przewrażliwiony

Pomijam zmianę psychiczną smile.gif W służbowym nie zaglądałem nigdy pod auto, nie patrzyłem na rurę i nie zwracałem uwagi za, którym razem zapala. Tutaj zmiana o 180 stopni smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.