Skocz do zawartości

co to warte???


technix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, szukam radia do mojego opelka, które:

1. będzie pasowało kolorem podświetlenia

2. będzie miało MP3, USB

3. wbudowany Bluetooth - nie do przesyłania muzyki, a raczej do ewentualnych rozmów jak już ktoś będzie się dobijał

Wpadł mi w oko taki egzemplarz -> Voice Kraft , ogólnie mi pasuje (z wyglądu i funkcji), ale nie wiem czy moc jego jest wystarczająca do "napędzenia" standardowych głośników oplowskich 16".

Obecnie mam w Asterce jakieś radyjko Sony, które wkurza mnie od samego początku (już prawie 4 lata) i chętnie bym sobie na coś takiego zmienił.

Zastanawia mnie jednak moc tego radyjka, a mianowicie na aukcji jest napisane 4x45W (jak moje Sony), ale gdzieś na jakieś angielskojęzycznej stronie znalazłem to samo radio z opisem, że 4x45W to jest chwilowa maksymalna, a normalnie (RMS) to jest 4x25W.

Czy w takim razie będzie ono ciszej grało niż obecne?

Dodam jeszcze, że obecnie nie mogę dać głośności na cały regulator bo głośniki tego nie wytrzymują -zaczynają trzeszczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> jak w temacie, szukam radia do mojego opelka, które:

> 1. będzie pasowało kolorem podświetlenia

> 2. będzie miało MP3, USB

> 3. wbudowany Bluetooth - nie do przesyłania muzyki, a raczej do ewentualnych rozmów jak już ktoś

> będzie się dobijał

> Wpadł mi w oko taki egzemplarz -Obecnie mam w Asterce jakieś radyjko Sony, które wkurza mnie od

> samego początku (już prawie 4 lata) i chętnie bym sobie na coś takiego zmienił.

> Zastanawia mnie jednak moc tego radyjka, a mianowicie na aukcji jest napisane 4x45W (jak moje

> Sony), ale gdzieś na jakieś angielskojęzycznej stronie znalazłem to samo radio z opisem, że

> 4x45W to jest chwilowa maksymalna, a normalnie (RMS) to jest 4x25W.

> Czy w takim razie będzie ono ciszej grało niż obecne?

> Dodam jeszcze, że obecnie nie mogę dać głośności na cały regulator bo głośniki tego nie wytrzymują

> -zaczynają trzeszczeć

Masakryczny festyn, z takiego radia będziesz miał maksymalnie 4x 16W sinus, więc tak praktycznie każde głośniki będą trzeszczeć "po rozkręceniu pokrętła" i to nie dlatego, że głośniki nie wytrzymują wink.gif

Ja bym celował w coś takiego na Twoim miejscu

http://allegro.pl/kenwood-kmm-bt34-bluetooth-mikrofon-usb-i5107726339.html

Oczywiście, te 4x50W to to samo co wszędzie indziej, czyli jakiś tam maks, ale tu już instrukcja podaje DIN 4x30W nominalnej, więc jakiś start to już jest waytogo.gif

Co prawda cena jest wyższa, ale jak masz kupować radio za 149 zł, to lepiej poczekaj i w Biedronce kup za 99...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w 80% przypadków głośniki "trzeszczą" bo są "za mocne" w stosunku do mocy wzmacniacza w

> radioodtwarzaczu i to wzmacniacz nie daje rady

Czyli głośność będzie podobna?

A czemu uważasz, ze producent podając moc RMS w wysokosci 25W na kanał, kłamie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli głośność będzie podobna?

> A czemu uważasz, ze producent podając moc RMS w wysokosci 25W na kanał, kłamie

Moc sinus czy DIN a moc muzyczna czy maksymalna to jak porównanie do pojemności i objętości naczynia grinser006.gif

Czy VoiceKraft to jest w ogóle producent? to jedna z marek chińszczyzny której producent jest raczej nieznany, a w instrukcji można napisać cokolwiek się chce.

Wielkiej różnicy między 25W a 30W oczywiście nie usłyszysz, jednak większe prawdopodobieństwo jest że w takim Kenwwodzie będzie te 30Watów niż w takim Voiskrafcie 25 czy choćby 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu uważasz, ze producent podając moc RMS w wysokosci 25W na kanał, kłamie

Bo moc radia ściśle powiązana jest z napięciem zasilania. Jeżeli do dyspozycji masz "standardowe" 14v w instalacji samochodowej to szału nie będzie grinser006.gif

Coś do poczytania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zaczyna m się przekonywać frown.gif

A powiedzcie mi jeszcze, bo mam/chcę "napędzać" tylko głośniki w drzwiach 16" ori OPEL, czy mogę w konsoli za radiem zamontować jakiś wzmacniacz czy musi on być blisko samego głośnika? Dalej czy wzmak można kupić używany czy raczej się nie opłaca? A może ktoś coś poleci?

No chyba, że wogóle nie ma sensu na takie małe głośniki wzmacniacza stosować niewiem.gif

Bo sądząc z Waszych wpisów rozumiem, że jak głośniki zaczynają już trzeszczeć to radio dając "dużą" moc na nie nie trzyma już jakiś parametrów i zaczynają się nakładać różne częstotliwości czy coś w tym stylu i dlatego zaczyna być kiszka? Powiem tak, dla mnie jak już jest ten etap że zaczynają skrzeczeć, to głośność jest już bardzo duża, większej raczej nie chcę, myślę tylko (mam nadzieję), że taki wzmacniaczw tych górnych mocach wykalrowałby te trzaski, czy tez nie?

dobra, chyba już częściowo wiem, nie da się tego zamontować za radiem w kokpicie, jest to strasze duże i w sumie jest to jeden wielki radiator.

A czy np. mogę to zamontwać pod fotelem pasażera?

Czyli kabele idące z radia do głośników przedłużam, podchodzę nimi pod fotel do tego ustrojstwa i wracam z kablami za radio, aby podłączyć się do istniejącej już instalacji do głośników?

ponadto pytanie, co się tam właściwie podłącza? i po co są te pokrętła wszystkie?

Nie nie uparłem się na Voice Kraft, tak poprostu wyskoczyło po wybraniu opcji "od najniższej" shocked.gif

taki wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz to paździerz, prawdopodobnie gorszy od tego co masz w swoim radyjku. Jak ma być tanio i dobrze to szukaj używanego wzmacniacza renomowanej firmy, ale licz się z tym że prędzej czy później "rozsadzi" ci te 16cm. głośniczki które masz w drzwiach. panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji wiem że fabryczne głośniki najlepiej grają pod fabrycznym radiem. Nie wiem jak tam moce (głośnik/radio) są dobierane ale w większości przypadków gra to najładniej i najgłośniej czasami nawet da się rozkręcić na max i nic nie trzeszczy.

Chcesz zmienić radio na takie z wieloma funkcjami ok ale nie spodziewaj się fajerwerków.

Jeśli ma być głośno czysto i fajnie trzeba niestety wydać nieco PLN.

Głośniki masz 16 cm. a nie 16" 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu poszukalbym jakiegos alpine. Za 300-350 zl sa juz modele ktore spelnia twoje oczekiwania. Sam mam w astrze starsze alpine cde i gra to pod fabrycznymi glosnikami bardzo fajnie ok.gif. Co do wzmacniaczy itp powiem tak...mialem po poprzednim aucie zestaw pbL6c i wzmacniacz. Meczylem sie caly dzien aby toto upchnac do astry i jak odpalilem okazalo sie ze gra to gorzej niz seria glosniki sick.gif. Wszystko przez brak wygluszenia. Wiec wszystko sprzedalem bo nie chcialem inwestowac w wygluszenie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> jak w temacie, szukam radia do mojego opelka, które:

> 1. będzie pasowało kolorem podświetlenia

> 2. będzie miało MP3, USB

> 3. wbudowany Bluetooth

Poszukaj używki Pioneer z tymi funkcjami-za 250- 300 coś już się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co myślicie o takim radyjku klik

Dobre to? jak myślićie, czy taki zewnętrzny mikrofon jest lepszy od wbudowanego? Co prawda myślałem o wersji z wbudowanym, ale jak warto to pociągnę sobie kabelek.

I jeszcze pytanie, na allegro przekrój cenowy dość spory bo używki wycenione są za ok. 300zł, a nówki można mieć za ok. 400. Jak myślicie, chyba nówkę lepiej, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> w 80% przypadków głośniki "trzeszczą" bo są "za mocne" w stosunku do mocy wzmacniacza w

> radioodtwarzaczu i to wzmacniacz nie daje rady

Jedno pytanko co to cytatu powyżej, czy mogę spiąć razem głośniki z 4 drzwi pod dwa kanały?

Czyli przedni lewy i tylny lewy razem i tak samo prawa strona?

Wtedy, jak będzie trzeszczeć szybciej czy później?

A pytam, ponieważ mam jeszcze dwa głośniki 20cm blaupunkta, które chciałbym podłączyć w kostce ISO jako "tylne" a tamte 4 jako "przednie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.