Skocz do zawartości

Zmiana kompletu foteli FABIA II [aukcja]


dizzastar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rodziciel ma dość bogato skonfigurowaną Fabię II. Przy zakupie nie wziął skóry, a teraz po 3 latach stwierdza, że by chciał. Znalazł sobie taką aukcję KLIK

Pomijam kwestię sensowności, bo to emerycka sprawa. Pytanie co na ten temat sądzicie? Warto? Sprzedający zapewnia, że stan jest idealny, że fotele pochodzą z aut testowych z DE. No ok, ale kto wyjmuje z "testówki" fotele i co się dzieje z resztą samochodu? Kierowca siedzi na podłodze? Tylny środkowy pas jest przecięty - podobno przepisy w niemcowni.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Rodziciel ma dość bogato skonfigurowaną Fabię II. Przy zakupie nie wziął skóry, a teraz po 3 latach

> stwierdza, że by chciał. Znalazł sobie taką aukcję KLIK

> Pomijam kwestię sensowności, bo to emerycka sprawa. Pytanie co na ten temat sądzicie? Warto?

> Sprzedający zapewnia, że stan jest idealny, że fotele pochodzą z aut testowych z DE. No ok,

> ale kto wyjmuje z "testówki" fotele i co się dzieje z resztą samochodu? Kierowca siedzi na

> podłodze? Tylny środkowy pas jest przecięty - podobno przepisy w niemcowni.

> Co o tym myślicie?

A ta tapicerka będzie do tapicerki w boczkach pasować? Bo komplet to chyba razem z boczkami powinien być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co tu sądzić - chcesz - montujesz i już. pas sobie zamontujesz ze swojego siedzenia.

Głównie chodzi mi o rzetelność opisu ws. ew. przeszłości. Na moje oko pasy bezpieczeństwa są cięte, gdy części z auta, które zaliczyło konkretnego dzwona, trafiają do handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głównie chodzi mi o rzetelność opisu ws. ew. przeszłości. Na moje oko pasy bezpieczeństwa są cięte,

> gdy części z auta, które zaliczyło konkretnego dzwona, trafiają do handlu.

Gdzieś już słyszałem, że w niektórych krajach jest zakaz handlu używanymi pasami i poduszkami, więc moze to być prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz pytanie, czy jak auto ma dzwona to, czy konstrukcje foteli nie ucierpiały...

zależy jakiego dzwona. Fotel najbardziej dostaje przy strzale z tyłu. jak jak jeździłem kią soul i dostałem strzała w kufer to fotel złamałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Rodziciel ma dość bogato skonfigurowaną Fabię II. Przy zakupie nie wziął skóry, a teraz po 3 latach

> stwierdza, że by chciał. Znalazł sobie taką aukcję KLIK

> Pomijam kwestię sensowności, bo to emerycka sprawa. Pytanie co na ten temat sądzicie? Warto?

> Sprzedający zapewnia, że stan jest idealny, że fotele pochodzą z aut testowych z DE. No ok,

> ale kto wyjmuje z "testówki" fotele i co się dzieje z resztą samochodu? Kierowca siedzi na

> podłodze? Tylny środkowy pas jest przecięty - podobno przepisy w niemcowni.

> Co o tym myślicie?

ja podobną operację przeprowadzilem w Cromie, ze szmacianych najtańszych zydli, zmieniłem na welurowe z najdroższej wersji. Razem z boczkami i listwami w desce,kosztowało mnie to 700zł. Jestem zadowolony ze zmiany. Dodatkowo mam grzanie stołków czego w serii nie było. Na wysyłkę jednak bym się chyba nie zdecydował, nie wierze handlarzom i ich ideałom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głównie chodzi mi o rzetelność opisu ws. ew. przeszłości. Na moje oko pasy bezpieczeństwa są cięte,

> gdy części z auta, które zaliczyło konkretnego dzwona, trafiają do handlu.

Lubań i okolice to zagłębie handlarzy częściami z samochodów głównie z Niemiec- w DE jest zakaz handlu używanymi elementami hamulców zawieszeń i systemów bezpieczeństwa- są one niszczone lub tak uszkadzane aby były niezdatne do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głównie chodzi mi o rzetelność opisu ws. ew. przeszłości. Na moje oko pasy bezpieczeństwa są cięte,

> gdy części z auta, które zaliczyło konkretnego dzwona, trafiają do handlu.

Niekoniecznie, byłem u handlarza który z np. z Włoch przywoził NOWE auta w dwóch połówkach (cięte na pół) oczywiście żeby nie być stratnym najpierw wymontowywał to na czym mógł zarobić (tapicerka) a dopiero potem ciął na pół, w całości by mu nie dali. Mam też ustawione powiadomienia na gościa z allegro i też ma kupę nowych części do Niemców w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lubań i okolice to zagłębie handlarzy częściami z samochodów głównie z Niemiec- w DE jest zakaz

> handlu używanymi elementami hamulców zawieszeń i systemów bezpieczeństwa- są one niszczone lub

> tak uszkadzane aby były niezdatne do użytku.

No prosze i da sie to zrobic. A u nas wszystko kupia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś już słyszałem, że w niektórych krajach jest zakaz handlu używanymi pasami i poduszkami,

W Polsce też jest taki zakaz:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 28 września 2005 r. w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko, gdzie m.in. wymienione są:

Poduszki powietrzne z aktywatorami pirotechnicznymi, jednostkami kontroli elektronicznej i czujnikami,

Fotele zintegrowane z pasami bezpieczeństwa lub poduszkami powietrznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce też jest taki zakaz:

> ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 28 września 2005 r. w sprawie wykazu przedmiotów

> wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu

> ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko, gdzie m.in. wymienione są:

> Poduszki powietrzne z aktywatorami pirotechnicznymi, jednostkami kontroli elektronicznej i

> czujnikami,

> Fotele zintegrowane z pasami bezpieczeństwa lub poduszkami powietrznymi

A jak to działa w praktyce widać na allegro zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce też jest taki zakaz:

> ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 28 września 2005 r. w sprawie wykazu przedmiotów

> wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu

> ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko, gdzie m.in. wymienione są:

> Poduszki powietrzne z aktywatorami pirotechnicznymi, jednostkami kontroli elektronicznej i

> czujnikami,

> Fotele zintegrowane z pasami bezpieczeństwa lub poduszkami powietrznymi

Ano właśnie miałem o tym pisać hehe.gif Ale w kraju nad Wisłą kto by się takimi pierdołami przejmował no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły wysyłka foteli jest dość droga. Na tej aukcji też. Warto się zastanowić czy tych samych pieniędzy (albo mniej) nie będzie kosztowała osobista wycieczka. Wtedy można naocznie sprawdzić czy opis z aukcji pokrywa się z wyglądem rzeczywistym foteli.

A i sam zakup z odbiorem osobistym (poza serwisem aukcyjnym) najczęściej dalej duże pole manewru ceną smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A i sam zakup z odbiorem osobistym (poza serwisem aukcyjnym) najczęściej dalej duże pole manewru

> ceną

saą albo i nie, jakbym zobaczył tablice z sąsiedniego województwa to nawet 1zł bym nie opuścił, bo wiem że i tak by kupił, żeby nie robić pustego przelotu i zbędnych kosztów na paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> saą albo i nie, jakbym zobaczył tablice z sąsiedniego województwa to nawet 1zł bym nie opuścił, bo

> wiem że i tak by kupił, żeby nie robić pustego przelotu i zbędnych kosztów na paliwo

Takie rzeczy ustala się przez telefon przed wyjazdem.Na miejscu to cenę można zbijać jak znajdziesz dziurkę w fotelu etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie rzeczy ustala się przez telefon przed wyjazdem.Na miejscu to cenę można zbijać jak znajdziesz

> dziurkę w fotelu etc.

szukałem kiedyś części do Cromy, konkretnie lamp. Umówiłem się przez telefon, że jadę. Byłem o umówionej godzinie, i co? W bramie minąłem kolesia który kończył ładować fanty do auta.

Jak sie przedstawiłem po co przyjechałem, koleś wzruszył ramionami, że niestety ale kolega sprzedał i nic mi nie poradzi. 70km w jedną stronę poszło.

Może w przypadku kpl foteli będzie inaczej z klientem rozmawiał bo to mniej chodliwy towar, ale w przypadku rzeczy schodzących na bieżąco w 99% przypadków spuści cię na drzewo a nie spuści z ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukałem kiedyś części do Cromy, konkretnie lamp. Umówiłem się przez telefon, że jadę. Byłem o

> umówionej godzinie, i co?

Nie sądzę aby kpl foteli był tak rozchwytywany.Ale o co innego mi chodzi.Że ,jeśli miałbym dymać 100km ,to wszelkie sugestię cenowe załatwił bym wcześniej telefonicznie.Jak facet mówi ,że chce 1,5 tys i ja decyduje się jadąc to mam w kieszeni te 1,5 tys.A negocjować można w przypadku znalezienia wady niezawartej w ogłoszeniu.Natomiast sytuacja o której piszesz ,jest troszkę inna trafiłeś na ,,wuja'' typowego Mirka -rozbieracza.Niestety tacy ludzie nie mają poszanowania ani dla Twojego czasu ani $.Pamiętam ,sam kiedyś byłem zmuszony kupić wąż do chłodnicy na używce(rover) i dzwonie do kolesia który rozbiera ze 3 razy.Miał oddzwaniać ale olewka.Z takimi ludzmi się nie handluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.