Skocz do zawartości

Pierwsze spawy w nierdzewce. I pytanie.


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda ładna strona spawu. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Czemu jednak z drugiej strony migomat zaczął "smarkać" zamiast spawać? I tu już nie wygląda tak ładnie.

288253756-IMG_20150225_161957.jpg

post-12079-14352528768933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak wygląda ładna strona spawu. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Czemu jednak z drugiej strony

> migomat zaczął "smarkać" zamiast spawać? I tu już nie wygląda tak ładnie.

Moje oczy nie są w stanie przyjąć takiej rozdzielczości i jakości zdjęcia zlosnik.gif nic prawie nie widzę crazy.gif

Druga strona... to chodziło Ci o rurkę z drugiej strony czy od środka przetop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się nie wypowiadam bo bym tu musiał mojego mistrza zacytować

Ale ja jestem amatorem a nie zawodowym spawaczem więc dawaj, nie kryguj się. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja jestem amatorem a nie zawodowym spawaczem więc dawaj, nie kryguj się.

Przeważnie składał ręce i z uniesionym wzrokiem wypowiadał "Boże coś Polskę dziadami obdarzył" zlosnik.gif

A tak serio to ić zrób zdjęcie i wróć to może coś ustalimy bo na razie to ja tam spawu nie widzę grinser006.gif

Tu masz przykład grinser006.gif

214cgwk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierdzewka szybciej się utlenia niż czarna stal podczas spawania, stąd takie smarki od wewnątrz rurki. Jeśli chcesz mieć ładny przetop od wewnątrz, podczas spawania nierdzewki ( mam na myśli tutaj spawanie tigiem, ale pewnie takie same zasady są przy mig) puszcza się do środka rury argon, i masz ładny spaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest przykład jak ma zrobić zdjęcie spawu Ale tak to jest tig

No łuska gruba Panie zlosnik.gif i nie wiem czy nie widać podtopień ale ze zdjęcia spawy źle się ogląda ok.gif

Z ciekawości, taką kulką spawasz na elektrodzie czy na końcu sobie "zamoczyłeś"?

Spawy Tigiem zawsze ładniej wyglądają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No łuska gruba Panie i nie wiem czy nie widać podtopień ale ze zdjęcia spawy źle się ogląda

> Z ciekawości, taką kulką spawasz na elektrodzie czy na końcu sobie "zamoczyłeś"?

> Spawy Tigiem zawsze ładniej wyglądają

Ano właśnie. Sprzęt mi się powoli kończy i się rozglądam za następcą. I ni cholery nie wiem czy kupić kolejny migomat czy tiga? Czy TIG nadaje się do spawania blach samochodowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No łuska gruba Panie i nie wiem czy nie widać podtopień ale ze zdjęcia spawy źle się ogląda

> Z ciekawości, taką kulką spawasz na elektrodzie czy na końcu sobie "zamoczyłeś"?

> Spawy Tigiem zawsze ładniej wyglądają

To je amelinium to jaka ma być łuska zlosnik.gif Dobrze ustawiona spawarka daje taką kulkę na końcu elektrody wink.gif Gdybym utopił to byłoby okopcone jak komin Batorego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano właśnie. Sprzęt mi się powoli kończy i się rozglądam za następcą. I ni cholery nie wiem czy

> kupić kolejny migomat czy tiga? Czy TIG nadaje się do spawania blach samochodowych??

Bardzo średnio się nadaje pod tiga musisz mieć blachy wyczyszczone do białego wink.gif inaczej jest masakra zlosnik.gif

Spawałem ostatnio podłogę w jednym oj żałowałem że nie mam maga zlosnik.gif

Ale jest i coś co powinno Cię zainteresować zlosnik.gif Kupujesz tiga inwerter i do niego :

Do nabycia o tutaj

Myślę że do blacharki idealne rozwiązanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano właśnie. Sprzęt mi się powoli kończy i się rozglądam za następcą. I ni cholery nie wiem czy

> kupić kolejny migomat czy tiga? Czy TIG nadaje się do spawania blach samochodowych??

Nadaje. Tylko się z szybkością spawania zamęczysz...tigiem wolniej to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To je amelinium to jaka ma być łuska Dobrze ustawiona spawarka daje taką kulkę na końcu elektrody

> Gdybym utopił to byłoby okopcone jak komin Batorego

Aaa to ja amelinium spawać nie umiem foch.gifzlosnik.gif

Może kiedyś zrobię takiego kursa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.