Skocz do zawartości

Woda wolno spływa ze zlewu


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie DN kanalizy?

> Jaki długi odcinek w poziomie?

> Spadek?

> No i...syfon rozebrałeś i wyczyściłeś?

Pewnie że czyściłem. Bez tego bym się nie odezwał 270751858-jezyk.gif

Na pierwsze 3 pytania nie umiem odpowiedzieć. Jak naleje sporo wody to najpierw mam bulgotanie i dopiero pomału spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki może być powód wolnego spływu wody ze zlewu?

Przytkana rura...? niewiem.gifgrinser006.gifbiglaugh.gif

> Rury od zlewu do ściany są drożne i czyste.

Czyli problem leży gdzieś dalej.

Problem wystąpił nagle, czy narastał stopniowo?

Jaki masz tam układ hydrauliczny grinser006.gif czyli czy jest jeszcze gdzieś coś po drodze podłączone do tego samego odpływu, czy to jest oddzielna rura prosto do pionu, budynek jedno czy wielorodzinny? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przytkana rura...?

> Czyli problem leży gdzieś dalej.

> Problem wystąpił nagle, czy narastał stopniowo?

> Jaki masz tam układ hydrauliczny czyli czy jest jeszcze gdzieś coś po drodze podłączone do tego

> samego odpływu, czy to jest oddzielna rura prosto do pionu, budynek jedno czy wielorodzinny?

Chyba jendak fachmana wezwę. Może to coś z odpowietrzaniem? Zastanawiam się czy nie wymienić odpływu marki IKEA na jakiś zwykły ale przecież jak 3 lata działał to nie mógł nagle się popsuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki może być powód wolnego spływu wody ze zlewu? Rury od zlewu do ściany są drożne i czyste.

czyli pewnie problem leży w ścianie, niestety do zlewu trafia bardzo dużo tłuszczy, które osadzają się w rurach, szczególnie żeliwnych, ale i w PCV z małym spadem potrafią zmniejszyć przepływ.

> Kupiłem sprężynę hydrauliczną ale wydaje mi się że tym nic nie zdziałam.

własnie jedynie sprężyna tu pomoże, żadne krety i inne chemikalia, bo źle spłukane jedynie pogorszą sprawę.

Jeżeli tylko nie kupiłeś sprężyny na której możesz zawiązać kokardkę zlosnik.gif czyli zbyt miękkiej, to bierz kolegę do kręcenia, a sam wpychaj w odpływ, powinno pomóc zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli pewnie problem leży w ścianie, niestety do zlewu trafia bardzo dużo tłuszczy, które osadzają

> się w rurach, szczególnie żeliwnych, ale i w PCV z małym spadem potrafią zmniejszyć przepływ.

> własnie jedynie sprężyna tu pomoże, żadne krety i inne chemikalia, bo źle spłukane jedynie pogorszą

> sprawę.

> Jeżeli tylko nie kupiłeś sprężyny na której możesz zawiązać kokardkę czyli zbyt miękkiej, to bierz

> kolegę do kręcenia, a sam wpychaj w odpływ, powinno pomóc

No właśnie zatrzymuje mi się w pewnym miejscu i ani rusz. Możliwe że za ostre kolanko gdzieś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie zatrzymuje mi się w pewnym miejscu i ani rusz. Możliwe że za ostre kolanko gdzieś jest.

jak odpływ przynajmniej fi50 to musi przejść nawet przez kolano 90*, jedna osoba kręci, jednocześnie naciągając, żeby się spirala nie pozwijała, a druga mocno wpycha do środka, ewentualnie wygnij końcówkę w jedną stronę, jakieś 5 cm od końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki może być powód wolnego spływu wody ze zlewu? Rury od zlewu do ściany są drożne i czyste.

> Kupiłem sprężynę hydrauliczną ale wydaje mi się że tym nic nie zdziałam.

Prawdopodobnie kwestia odpowietrzenia.

Masz może gdzieś dwa syfony - jeden za drugim? np w postaci wygiętego przyłącza elastycznego. Przez dwa syfony szeregowo woda dość kiepsko płynie, jak nie ma odpowietrzenia po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdopodobnie kwestia odpowietrzenia.

> Masz może gdzieś dwa syfony - jeden za drugim? np w postaci wygiętego przyłącza elastycznego. Przez

> dwa syfony szeregowo woda dość kiepsko płynie, jak nie ma odpowietrzenia po środku.

No właśnie nie. Jest tylko jeden syfon z wyjściem na zmywarkę.

Hmm...a co ja mogę z odpowietrzeniem zrobic skoro mam dostęp tylko do instalacji pomiędzy zlewem a ścianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie. Jest tylko jeden syfon z wyjściem na zmywarkę.

> Hmm...a co ja mogę z odpowietrzeniem zrobic skoro mam dostęp tylko do instalacji pomiędzy zlewem a

> ścianą?

Najpierw sprzwdz, czy to jest przyczyna.

Kup w sklepie wężyk 12-15 mm z metr, wstaw przez syfon tak, aby początku nie zalewało i sprzwdz, czy dobrze leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki może być powód wolnego spływu wody ze zlewu? Rury od zlewu do ściany są drożne i czyste.

> Kupiłem sprężynę hydrauliczną ale wydaje mi się że tym nic nie zdziałam.

Ja w bloku profilaktycznie 1/miesiąc w wannie i umywalce kreta stosuję. Pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak odpływ przynajmniej fi50 to musi przejść nawet przez kolano 90*, jedna osoba kręci,

> jednocześnie naciągając, żeby się spirala nie pozwijała, a druga mocno wpycha do środka,

> ewentualnie wygnij końcówkę w jedną stronę, jakieś 5 cm od końca

claps.gif Pomogło. Poprosiłem żonę o kręcenie a ja pchałem i dało radę. Weszło całe 4m. Wir w zlewie że hej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki może być powód wolnego spływu wody ze zlewu? Rury od zlewu do ściany są drożne i czyste.

> Kupiłem sprężynę hydrauliczną ale wydaje mi się że tym nic nie zdziałam.

U mnie sprężyna niewiele pomogła a kret załatwił sprawę

49243.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Masz może gdzieś dwa syfony - jeden za drugim? np w postaci wygiętego przyłącza elastycznego. Przez

> dwa syfony szeregowo woda dość kiepsko płynie, jak nie ma odpowietrzenia po środku.

no właśnie ja tak mam - jak te odpowietrzenie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomogło. Poprosiłem żonę o kręcenie a ja pchałem i dało radę. Weszło całe 4m. Wir w zlewie że hej

ok.gif krety i inne chemikalia są dobre jak kanalizacja jest drożna, jako środek zapobiegawczy, jak jest już zapchana to tylko pogarszają sprawę, bo twardnieją w środku, a do tego są żrące i drażnią ręce przy próbie przepychania spiralą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krety i inne chemikalia są dobre jak kanalizacja jest drożna, jako środek zapobiegawczy, jak jest

> już zapchana to tylko pogarszają sprawę, bo twardnieją w środku, a do tego są żrące i drażnią

> ręce przy próbie przepychania spiralą

Najpierw trzeba wlać z 5 l wrzątku - jak jest tam tłuszcz, to go rozpuści.

Potem kreta w żelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krety i inne chemikalia są dobre jak kanalizacja jest drożna, jako środek zapobiegawczy, jak jest

> już zapchana to tylko pogarszają sprawę, bo twardnieją w środku, a do tego są żrące i drażnią

> ręce przy próbie przepychania spiralą

Jak krety czy inne specyfiki używa się tak jak w instrukcji napisali to jest ok. Większość jednak nie czyta i robi po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.