Skocz do zawartości

zawór do wody.


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

> Przy wymianie takiego zaworku lepsza będzie dołączona tasiemka do okręcenia gwintu, czy okręcenie

> pakułami. Jak pakuły to ile tego nawinąć? (zaworek przy kibelku).

masz pakuły czy będziesz kupował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz pakuły czy będziesz kupował?

musiałbym dokupić. O tasiemkę się pytam, bo nie znam takiego wynalazku. A do zaworu dołączone było siteczko. Jest go sens montować przy kibelku? Chyba nie, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sitko wyrzuć, teflon też daje radę.

Jakie wyrzuć? To do kibelka czyli do spłuczki. Rozbierałeś ostatnio zawór napełniający spłuczki?

Bo ja tak. Jakaś cholera podlazła pod grzybek dociskowy. Takie zabawy mam zawsze jak wyłączą na chwilę wodę i potem leci syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to nawijać? Maksymalnie napiąć, lekko napiąć, luźno nawinąć? Zużyć wszystko, czy określoną

> ilość razy okręcić?

Lekko napiąć, nakręcić z głową kilka warstw. Nakręcić zawór i nie cofać. Teflon nie wybacza błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie wyrzuć? To do kibelka czyli do spłuczki. Rozbierałeś ostatnio zawór napełniający spłuczki?

Nie, komplet Geberita działa już jakieś 10 lat, bez jakiejkolwiek mojej ingerencji, co mnie dziwi niezmiernie... icon_eek.gif

> Bo ja tak. Jakaś cholera podlazła pod grzybek dociskowy. Takie zabawy mam zawsze jak wyłączą na

> chwilę wodę i potem leci syf.

Dlatego, by uniknąć takiej zabawy, mam filtry 10" 50 mikronów (taki stopień filtracji to kompromis pomiędzy czasem życia wkładu, a czystością wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to nawijać? Maksymalnie napiąć, lekko napiąć, luźno nawinąć? Zużyć wszystko, czy określoną

> ilość razy okręcić?

Przede wszystkim najpierw bez taśmy wkręć sobie zaworek licząc ilość obrotów jaką będziesz mógł zrobić wkręcając do oporu i cofnij do żądanego położenia zaworka. Taśmę nawiń dość naprężoną i w takim kierunku, aby przy wkręcaniu się nie odwijała, inaczej ci się zwałkuje przy wkręcaniu. A ile warstw nawijać to już tylko doświadczalnie można wyczaić, bo to zależy od luzu między gwintami- rozrzuty w takiej armaturze bywają ogromne. Ale zazwyczaj duuużo tej taśmy trzeba bo jest cieniutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy wymianie takiego zaworku lepsza będzie dołączona tasiemka do okręcenia gwintu, czy okręcenie

> pakułami. Jak pakuły to ile tego nawinąć? (zaworek przy kibelku).

dla mnie zdecydowanie lepsze są pakuły, na teflonie nie możesz cofnąć, bo od razu będzie ciekło, na pakułach spokojnie pół obrotu wstecz zrobisz.

Zresztą na jedno przewinięcie zaworka do spłuczki jest to obojętne, pamiętaj tylko żeby "poskrobać" gwint na zaworze, żeby zrobić zadziory, inaczej wkręcając zaworek uszczelnienie będzie się ślizgać na gwincie i nie zostanie w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy wymianie takiego zaworku lepsza będzie dołączona tasiemka do okręcenia gwintu, czy okręcenie

> pakułami. Jak pakuły to ile tego nawinąć? (zaworek przy kibelku).

Robiłem dużo i tym i tym. Nawet w pewnym momencie polubiłem teflon. Najbardziej taki sznurek teflonowy a nie taśmę.

Jednak pakuły mimo, że więcej babrania to trzymają zawsze, nawet zrobione byle jak a przy teflonie trzeba uważać i się starać.

Po kilku nieszczelnościach po teflonie, które wyszły po kilku dniach wróciłem do pakuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie wyrzuć? To do kibelka czyli do spłuczki. Rozbierałeś ostatnio zawór napełniający spłuczki?

> Bo ja tak. Jakaś cholera podlazła pod grzybek dociskowy. Takie zabawy mam zawsze jak wyłączą na

> chwilę wodę i potem leci syf.

Nie rozbieram, bo nie mam potrzeby. Sitek w instalacji nie mam, wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego, by uniknąć takiej zabawy, mam filtry 10" 50 mikronów (taki stopień filtracji to kompromis

> pomiędzy czasem życia wkładu, a czystością wody).

ok.gif Nie do wiary jaki szajs leci czasem z wodociągu. Znajdowałem już kamyki, teraz jakieś takie białe płatki się zbierają na dole puszki, nie wiem czy to jakiś wypłukany kamień (tym razem kotłowy) z rurociągów czy co to jest, zdarzają się też luźne kawałki rdzy. Na filtrze wejściowym do domu używam filtrów sznurkowych 20 um, wolniej się zapychają w porównaniu z piankowymi. Efekt filtracji doskonale widać na filtrze kuchennym (piankowy 5 um) - teraz zmieniałem i po roku był czyściuteńki, nawet się zastanawiałem czy jest sens wymieniać.

Co do taśmy teflonowej - dla gwintu 1/2" można nawinąć i z 20 warstw. Praktycznie po nawinięciu nie powinno być znać gwintu, ma być nakręcona tak 'klucha' z teflonu. Nieraz się na tym łapie, że wydaje mi się że już wystarczy, że za grubo, że na pewno się nie wkręci, po czym można wkręcić złączkę palcami i trzeba zaczynać od początku. Nie lubię teflonu, na pakułach nakręconych na podrapanym gwincie, z użyciem pasty Unipak, nie ma bola żeby ciekło, czasem wystarczy wkręcić 1.5 obrotu i już jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do wiary jaki szajs leci czasem z wodociągu.

Kto tego nie widział - nie uwierzy, ale rdza, piasek to jest standard w mojej okolicy... sick.gifpad.gif

> Co do taśmy teflonowej - Nieraz się na tym łapie, że

> wydaje mi się że już wystarczy, że za grubo, że na pewno się nie wkręci, po czym można wkręcić

> złączkę palcami i trzeba zaczynać od początku. Nie lubię teflonu,

Też tak mam, dlatego pisałem autorowi wątku o "zdobywaniu doświadczenia" w kilku próbach grinser006.gif

A od samego teflonu gorsze jest... jego usuwanie z gwintu po nieudanej próbie... te "nici/włosy" to jest straszne... angryfire.gifooniee.gifpanic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niejednokrotnie cofałem kształtki skręcane na teflon i nigdy wycieku nie miałem

dziś składałem przyłącza w kompresorze na teflon, przy złączkach 1/2 cala wsio ok tylko przy 5/4 teflon się kończył i mniej dałem - efekt ładnie syczy, stare pakuły dały rade grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musiałbym dokupić. O tasiemkę się pytam, bo nie znam takiego wynalazku. A do zaworu dołączone było

> siteczko. Jest go sens montować przy kibelku? Chyba nie, ale mogę się mylić.

Nawiń z 10-12 razy w miarę napinając, nie pomyl tylko kierunków i nawiń zgodnie z kierunkiem gwintu.

Sitem nie wurzucaj, ja zawsze kupuję zawory z sitkami, bo każde rozszczelnienie zaworu spłuczki czy baterii wynika z paprochów w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś składałem przyłącza w kompresorze na teflon, przy złączkach 1/2 cala wsio ok tylko przy 5/4

> teflon się kończył i mniej dałem - efekt ładnie syczy, stare pakuły dały rade

trzeba było uciąć pasek o szerokości 10mm ze zwykłej reklamówki foliowej i nawinąć lizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy wymianie takiego zaworku lepsza będzie dołączona tasiemka do okręcenia gwintu, czy okręcenie > pakułami. Jak pakuły to ile tego nawinąć? (zaworek przy kibelku).

Czas na nowe rozwiązania!

nić uszczelniająca - producent Henkel

Ten materiał jest świetny również dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czas na nowe rozwiązania!

> nić uszczelniająca - producent Henkel

> Ten materiał jest świetny również dla początkujących.

Już pisałem o tym. Trochę lepsze od taśmy ale kiedy łączy się np. kilka kolejnych złączek i rura naturalnie się lekko rusza bo nie sposób jej całkowicie usztywnić na czas montażu, to później cieknie tak samo jak na taśmie.

Zrusza się i efekt jakby się odkręciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czas na nowe rozwiązania!

> nić uszczelniająca - producent Henkel

> Ten materiał jest świetny również dla początkujących.

do jednego zaworka inwestycja nieopłacalna. rolka taśmy kosztuje maks 2 zł a za 7 zł można kupić podręczny zestaw pakuł z pastą o wydajności podobnej jak ta nić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś składałem przyłącza w kompresorze na teflon, przy złączkach 1/2 cala wsio ok tylko przy 5/4

> teflon się kończył i mniej dałem - efekt ładnie syczy, stare pakuły dały rade

Akurat instalację spręzonego powietrza uszczelniałem pakułami z pastą, bo na teflonie puszczała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.