Skocz do zawartości

Podświetlenie led w5w canbus co włożyć do cytryny?


czakpepe

Rekomendowane odpowiedzi

Podświetlenie led w5w canbus co włożyć aby nie zrobić zwarcia, chodzi o specyficzne lampki w citroenie np. oświetlenie bagażnika, podświetlenie na nogi, oświetlenie schowka itp. (ta sama konstrukcja), wymiana z czysto ekonomicznych względów pobierają zbyt wiele prądu. Z racji na specyficzną budowę tych lampek widzę że nie wszystko da się tam wsadzić w związku z blaszkami stykowymi które mogą dawać zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sygnalizacja spalonych żarówek wymieniłem na zwykłe ledy i się teraz borykam z sygnalizacją o spalonych żarówkach pozycyjnych... A może chodzi tu o podświetlenie tablicy rejestracyjnej nie wiem i teraz kombinuje skąd ten błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sygnalizacja spalonych żarówek wymieniłem na zwykłe ledy i się teraz borykam z sygnalizacją o

> spalonych żarówkach pozycyjnych... A może chodzi tu o podświetlenie tablicy rejestracyjnej nie

> wiem i teraz kombinuje skąd ten błąd...

Ta sygnalizacja dziala idiotycznie grinser006.gif

Wyrzuca pozycyjne z przodu i przeciwmgielne, a nie informuje o swiatlach stop i tylnych spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta sygnalizacja dziala idiotycznie

> Wyrzuca pozycyjne z przodu i przeciwmgielne, a nie informuje o swiatlach stop i tylnych

No właśnie tak jest jak wsadziłem ledy w tablice to przestało mi sygnalizować spaloną żarówkę stopu, wcześniej sygnalizowało i nawet która jest spalona... Natomiast nie stwierdzam błędu z przeciwmgielnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymiana z czysto ekonomicznych względów pobierają zbyt wiele prądu.

Pytam z czystej ciekawości - jeździsz z otwartym schowkiem lub włączonym oświetleniem wnętrza, że ma to dla Ciebie znaczenie? Jest sens się bawić w te LEDy, biorąc pod uwagę problemy jakie one powodują (sygnalizowanie przepalonych żarówek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam z czystej ciekawości - jeździsz z otwartym schowkiem lub włączonym oświetleniem wnętrza, że

> ma to dla Ciebie znaczenie? Jest sens się bawić w te LEDy, biorąc pod uwagę problemy jakie one

> powodują (sygnalizowanie przepalonych żarówek)?

Tak się składa że jeżdżę ponieważ moja dwójka dzieci rok i 3 lata od czasu do czasu tego potrzebuje, jak zobaczyłem ile tam jest żarówek w5w i elektryki/elektroniki to za głowę się złapałem, muszę trochę wyeliminować ponieważ zżerają mi akumulator nie chcę jeszcze go wymieniać na nowy, a chcę zredukować zużycie na oświetleniu, druga sprawa to wygrzewające się oprawki od temperatury jak wiemy diody nie nagrzewają się aż tak jak żarówki. poszukuje teraz porządnego najlepiej cało plastikowego zamiennika w5w canbus nie powodującego zwarcia w oryginalnej lampce, są dobre dające dużo światła ale wykonane z aluminium a takiej tam nie wstawię, redukcja o 3W na żarówce to bardzo dużo jak na tyle żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się składa że jeżdżę ponieważ moja dwójka dzieci rok i 3 lata od czasu do czasu tego

> potrzebuje, jak zobaczyłem ile tam jest żarówek w5w i elektryki/elektroniki to za głowę się

> złapałem, muszę trochę wyeliminować ponieważ zżerają mi akumulator nie chcę jeszcze go

> wymieniać na nowy, a chcę zredukować zużycie na oświetleniu, druga sprawa to wygrzewające się

> oprawki od temperatury jak wiemy diody nie nagrzewają się aż tak jak żarówki. poszukuje teraz

> porządnego najlepiej cało plastikowego zamiennika w5w canbus nie powodującego zwarcia w

> oryginalnej lampce, są dobre dające dużo światła ale wykonane z aluminium a takiej tam nie

> wstawię, redukcja o 3W na żarówce to bardzo dużo jak na tyle żarówek.

A to Ty na samym akumulatorze jeździsz ???

Może zainwestuj w naprawę/regenerację/wymianę alternatora to Ci się problemy z prądem skończą smile.gif

Sumarycznie może być taniej smile.gif LEDy+ Altek > altek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim GP wymieniłem cały środek poza tymi schowkami na desce bo nie wiem jak tam zdemontować te żarówki

na zewnątrz mam postojówki, pod lusterkami i tablica rejestracyjna - żadnych błędów nie mam

postojówek mam więcej, więc jak chcesz to się możemy dogadać i spotkać w KTW palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.