Skocz do zawartości

Lacetti wymiana rozrządu - pilne


Jimbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A ja mam pytanie o wymianę rozrządu i pompy wody po 60 000 km, auto to lacetti 1,4 benzynka. Czy trzeba trzymać się sztywno tych 60 tys?? czy można wymienić np. przy 61 000 km??

Pytam bo mam przebieg 59 800 km i wyskoczył mi ważny wyjazd do zrobienia ok 1 000 km i przed tym wyjazdem nie zdążę wymienić rozrządu.

Czy mogę śmiało jechać? czy lepiej nie ryzykować? confused.gif

Jestem 2 właścicielem ale przebieg jest w 100% realny ponieważ kupowałem od dobrego kolegi.

będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozrządem to najlepiej udać się do wróżki zlosnik.gif

Czasy, gdy paski strzelały w niektórych markach przy 57 kkm chyba już minęły, ale licho nie śpi.

Odchyl trochę osłonę, weź latarkę i popatrz na pasek, posłuchaj jak chodzi - jeśli nie ma niepokojących objawów, to jeździj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze rozrzad strzela równo po 60 tys?? hehe.gif

nikt przy zdrowych zmysłach nie da Ci gwarancji bo moze strzelic zarowno po 50 tys jak i po 70tys.

Podane przebiegi maja charakter orientacyjny i narzucaja z pewna toleracja orientacyjna marszrute wymiany...

Ja mam 108 tys i z racji ze jestem 2 włascicielem auta, wymieniam cały rozrzad za jakis tydzien lub dwa pomimo ze do rekomendowanej wymiany jeszcze troche jest, ale po pierwsze nie wiem jak auto wczesniej było używane (pomimo ze jest pełna ksiązka serwisowa do konca).

Rozrząd jest akurat "podzespołem" który może dosc sporo namieszac w silniku jezeli jest zaniedbany, ale w Twoim wypadku akurat jezel i musisz to po prostu pojechałbym a w najblizszym czasie go zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6 roczek mu leci

Producent zaleca wymianę po 60kkm lub po 4 latach. Trochę przeciągnąłeś, ale... MOIM zdaniem w obecnej sytuacji, o ile nie słychać żadnych niepokojących odgłosów z tej okolicy, to JA bym w tę trasę pojechał, a po powrocie wymienił. Wymiana "na biegu" przed wyjazdem (pierwsze lepsze części, pierwszy lepszy mechanik, byle szybko) może być większym ryzykiem niż przeciągnięcie wymiany o 1000 km.

To oczywiście tylko MOJE zdanie i nie przyjmuję reklamacji, jeśli wrócisz na lawecie. rotfl.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też chyba zrobię, że pojadę w tą trasę spokojnym tempem bez "grzania" tongue.gif. Ale najpierw skorzystam z rady "rwIcIk" i spróbuję się przyjrzeć się paskowi i go obsłuchać.

a po powrocie od razu zajmę się wymianą i podrzucę go do mechanika.

Domyślam się że nie przyjmujecie reklamacji w sytuacji powrotu na lawecie icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Producent zaleca wymianę po 60kkm lub po 4 latach. Trochę przeciągnąłeś, ale... MOIM zdaniem w

> obecnej sytuacji, o ile nie słychać żadnych niepokojących odgłosów z tej okolicy, to JA bym w

> tę trasę pojechał, a po powrocie wymienił. Wymiana "na biegu" przed wyjazdem (pierwsze lepsze

> części, pierwszy lepszy mechanik, byle szybko) może być większym ryzykiem niż przeciągnięcie

> wymiany o 1000 km.

> To oczywiście tylko MOJE zdanie i nie przyjmuję reklamacji, jeśli wrócisz na lawecie.

O widzisz, nie wiedziałem o tych 4 latach. Kurde to trochę lipa. Ale mam nadzieję że dam radę i po powrocie od razu wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> A ja mam pytanie o wymianę rozrządu i pompy wody po 60 000 km, auto to lacetti 1,4 benzynka. Czy

> trzeba trzymać się sztywno tych 60 tys?? czy można wymienić np. przy 61 000 km??

> Pytam bo mam przebieg 59 800 km i wyskoczył mi ważny wyjazd do zrobienia ok 1 000 km i przed tym

> wyjazdem nie zdążę wymienić rozrządu.

> Czy mogę śmiało jechać? czy lepiej nie ryzykować?

> Jestem 2 właścicielem ale przebieg jest w 100% realny ponieważ kupowałem od dobrego kolegi.

> będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

> Kamil

Ryzyko bardzo niskie. U mnie przy wymianie po 60 tys. pasek jak i reszta wyglądały prawie jak nowe. Tak jak pisali koledzy - jeśli nie wydaje dziwnych dźwięków i wygląda normalnie to jechać śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie nowa pompa wody, 15kkm po wymianie była znów do wymiany - hałasowała

U mnie pompa wody padła po 40kkm od wymiany. Niestety oszukał mnie warsztat i wsadził jakiś chiński badziew bez żadnych oznaczeń pomimo że zapewniali że markowe. Nawet markę na fakturze miałem i pojechałem do tego warsztatu z zadymą, ale warsztat się niespodziewanie wyniósł w nieznanym kierunku wink.gif I chyba wiem dlaczego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie pompa wody padła po 40kkm od wymiany. Niestety oszukał mnie warsztat i wsadził jakiś chiński

> badziew bez żadnych oznaczeń pomimo że zapewniali że markowe. Nawet markę na fakturze miałem i

> pojechałem do tego warsztatu z zadymą, ale warsztat się niespodziewanie wyniósł w nieznanym

> kierunku I chyba wiem dlaczego

Moją mechanik wymienił ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa zrobiona.

Obleciałem na spokojnie 700 km i nic się nie stało. grinser006.gif

Ale następnym razem na takie ryzyko się nie piszę spineyes.gif

Wg Waszych wskazówek dla pewności przed wyjazdem wsłuchałem się czy nie ma niepokojących odgłosów i lekko odchyliłem obudowę żeby zerknąć na pasek, wszystko wydawało się ok.

Teraz autko czeka na wymianę całego kompletu (pasek, rolka, pompa), plus wymiana tylnych amorków.

Dzięki wszystkim za porady. drive.gif

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trasa zrobiona.

> Obleciałem na spokojnie 700 km i nic się nie stało.

> Ale następnym razem na takie ryzyko się nie piszę

> Wg Waszych wskazówek dla pewności przed wyjazdem wsłuchałem się czy nie ma niepokojących odgłosów i

> lekko odchyliłem obudowę żeby zerknąć na pasek, wszystko wydawało się ok.

> Teraz autko czeka na wymianę całego kompletu (pasek, rolka, pompa), plus wymiana tylnych amorków.

> Dzięki wszystkim za porady.

> pozdr

Amory oryginalne padły Ci po 60kkm?? icon_eek.gif Co im konkretnie dolega? Jesteś pewien że przebieg oryginalny? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o markę zestawu rozrządu (pasek, rolki, pompa) oraz amortyzatorów (mechanik mówił o kamoka) to jakie polecanie?

KONRADOO z forum.chevroletteampoland.com napisał mi:

Quote:

"kamoke to niech sobie założy...ja mam kyb założony,ewentualnie monroe. Rozrząd INA,SKF,GATES. ja mam pasek Gates,rolki INA pompe METELLI. "


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli chodzi o markę zestawu rozrządu (pasek, rolki, pompa) oraz amortyzatorów (mechanik mówił o

> kamoka) to jakie polecanie?

> KONRADOO z forum.chevroletteampoland.com napisał mi:

> Quote:

> "kamoke to niech sobie założy...ja mam kyb założony,ewentualnie monroe. Rozrząd INA,SKF,GATES. ja

> mam pasek Gates,rolki INA pompe METELLI. "

Rozrząd OK, ale tej kamoki to mam nadzieję że nie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Amory oryginalne padły Ci po 60kkm?? Co im konkretnie dolega? Jesteś pewien że przebieg

> oryginalny?

Co do oryginalności przebiegu jestem pewien. Auto kupione od przyszłego szwagra który miał je od nowości.

No właśnie oryginalne są

Co im dolega? confused.gifZ lewego tylnego leje się już olej.

Z tego co pamiętam to w maju 2014 na przeglądzie wyszło mi 60% sprawności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzy się na procent sprawności na teście, bo można go regulować ilością powietrza w oponie. Problemy wyłapuje się przede wszystkim na podstawie różnicy wyników między stronami tej samej osi lub jak wspomniałeś na podstawie wycieków. W Nubirze też wymieniłem amorki jakoś po 90kkm, bo myślałem że 60% to już takie sobie. Kupiłem nowe KYB i też wyszły poniżej 70%. Tył jest lżejszy i zwykle sprawność na teście jest mniejsza niż z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat nad wyborem zestawu rozrządu (pasek, rolka, napinacz, pompa wody):

1. pasek Gates, pompa Mettli, rolka prowadząca i napinacz INA - 360zł

2. Zestaw cały Gates 320zł

3. Zestaw INA - 307zł

I co tu wybrać? niewiem.gif

Czy między tymi producentami nie ma już zbyt zauważalnej różnicy i brać np. zestaw Gates lub INA?

CO do Amorów to znalazłem KYB - 180/szt na zaprzyjaźnionym portalu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam dylemat nad wyborem zestawu rozrządu (pasek, rolka, napinacz, pompa wody):

> 1. pasek Gates, pompa Mettli, rolka prowadząca i napinacz INA - 360zł

> 2. Zestaw cały Gates 320zł

> 3. Zestaw INA - 307zł

> I co tu wybrać?

W środku i tak najprawdopodobniej będzie INA.

Mogę zaproponować Ruville zestaw za 300zł lub Contitecha za 320zł.

> Czy między tymi producentami nie ma już zbyt zauważalnej różnicy i brać np. zestaw Gates lub INA?

> CO do Amorów to znalazłem KYB - 180/szt na zaprzyjaźnionym portalu

Jeśli byś chciał KYB po 180zł za sztukę również polecam swoją skromną osobę.Ewentualnie Optimal po 145zł sztuka.

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam dylemat nad wyborem zestawu rozrządu (pasek, rolka, napinacz, pompa wody):

> 1. pasek Gates, pompa Mettli, rolka prowadząca i napinacz INA - 360zł

> 2. Zestaw cały Gates 320zł

> 3. Zestaw INA - 307zł

> I co tu wybrać?

> Czy między tymi producentami nie ma już zbyt zauważalnej różnicy i brać np. zestaw Gates lub INA?

> CO do Amorów to znalazłem KYB - 180/szt na zaprzyjaźnionym portalu

Wszystkie wymienione będą dobre o ile pochodzą z pewnego źródła i nie są podróbkami ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dla potomnych

------ CZESCI ZAMIENNE --------------

zestaw paska z rolkami 1.00 280.12

simering walka rozrzadu 2.00 35.86

simering walu korbowego 1.00 10.57

uszczelka pokrywy zaworow 1.00 60.80

pasek klinowy alternatora 1.00 79.56

pompa wodna 1.00 150.24

plyn chlodzacy - koncentrat 3.00 73.80

kosztorys wymiany rozrzadu + dodatkowo kilka pierdół które sie zbiegły czasowo - koszt robocizny 320zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.