Skocz do zawartości

Scenic i podłączenie w ASO do kompa


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ chcę przestawić język na liczniku i wyłączyć automatyczny ręczny po zgaszeniu silnika, a mam za to w ASO zapłacić 115 zł, to powiedzcie, czy jest jeszcze coś co można załączyć/wyłączyć przy tej okazji.

Np piszczek od pasów, itp.

Ponoć niektóre wersje mają DRL - jak to jest realizowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponieważ chcę przestawić język na liczniku i wyłączyć automatyczny ręczny po zgaszeniu silnika, a

> mam za to w ASO zapłacić 115 zł, to powiedzcie, czy jest jeszcze coś co można

> załączyć/wyłączyć przy tej okazji.

> Ponoć niektóre wersje mają DRL - jak to jest realizowane?

Dodatkowym (nioryginalnym) modułem spinającym drogowe (długie) w szereg.

Było tu gdzieś o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponieważ chcę przestawić język na liczniku i wyłączyć automatyczny ręczny po zgaszeniu silnika, a

> mam za to w ASO zapłacić 115 zł, to powiedzcie, czy jest jeszcze coś co można

> załączyć/wyłączyć przy tej okazji.

> Np piszczek od pasów, itp.

> Ponoć niektóre wersje mają DRL - jak to jest realizowane?

a po co chcesz wyłączać ten ręczny ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mysłowicach mam osobę od tego skasowała mnie 50zł, ale wszystko co było możliwe do sprawdzenia sobie posprawdzałem, ustaliłem działanie czujników cofania, wył. ręcznego, okres między wymianami olejów itd.... ok.gif

Dokładnie robiłem to samo z tym, że ja nie miałem języka PL i musiałem zmienić na EN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby mieć pewność, że każdego ranka w następną zimę żona wyjedzie do pracy. To się nazywa

> chuchanie na zimne

od czterech lat nie chucham i działa zlosnik.gif

są teorię, że jeśli czegoś się nie używa to się psuje spy.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od czterech lat nie chucham i działa

> są teorię, że jeśli czegoś się nie używa to się psuje

> pozdrawiam

tu nie chodzi o nieużywanie, bo używany będzie, szczególnie po tym jak pokazałem żonie, że po zaciągnięciu sam puszcza przy ruszaniu.

Chodzi tylko o to, że jak przyjdzie zima, żeby nie musiała pamiętać żeby zwolnić ręczny i zostawić auto tylko na biegu.

Ja wiem, że przypadki przymarznięcia ręcznego są jednostkowe, za ponad 10 lat posiadania samochodu nigdy mi nie przymarzł (może głównie dlatego, że starałem się nie zostawić na ręcznym), ale zasada jest prosta - jak się coś nie zdarzyło, to istnieje prawdopodobieństwo, że się zdarzy, więc prewencyjnie wolę automat wyłączyć.

Zaciągnąć ręcznie zawsze można w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jeszcze?

Umówiłem się na czwartek po południu, na razie na zmianę języka, zmniejszenie interwałów przeglądów i wył. automatycznego ręcznego.

Przy okazji dowiedziałem się, że w niektórych ostatnich wersjach II ponoć język można ustawić samemu, jeśli przy przewijaniu przyciskiem na wycieraczkach jest opcja Menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione, inetrwały ustawione na 15 tys i rok, ręczny sie nie zaciąga sam, a i scenik pisze wreszcie w normalnym, jęzku, znaczy PL.

Przy okazji mody zarobił gratis w postaci modelika paćki pic-up zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobione, inetrwały ustawione na 15 tys i rok, ręczny sie nie zaciąga sam, a i scenik pisze

> wreszcie w normalnym, jęzku, znaczy PL.

> Przy okazji mody zarobił gratis w postaci modelika paćki pic-up

nie wiem po co ten ręczny wyłączałeś ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla świętego spokoju. zaciągnąć sobie żona zaciągnie sama jak będzie chciała, automatyczne

> wyłączanie i tak działa.

To w tym układzie nic to nie zmieni, jak się ma zaciąć to się zatnie jak tylko raz go ręcznie ruszy smile.gif

A tak to będzie cały czas pracował więc mniejsze prawdopodobieństwo że sie zastoi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w tym układzie nic to nie zmieni, jak się ma zaciąć to się zatnie jak tylko raz go ręcznie ruszy

> A tak to będzie cały czas pracował więc mniejsze prawdopodobieństwo że sie zastoi

dokładnie ok.gif i nie ukrywam ze to jedna z lepszych rzeczy jaką miałem w aucie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla świętego spokoju. zaciągnąć sobie żona zaciągnie sama jak będzie chciała, automatyczne

> wyłączanie i tak działa.

na siłę chcesz ją uszczęśliwić , a przez to że nie będzie działać jak powinno szybciej się zepsuje i będziesz jojczał jakie to dziadostwo ok.gif

ten hamulec elektryczny to super sprawa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie i nie ukrywam ze to jedna z lepszych rzeczy jaką miałem w aucie

Nie przemówisz do narodu smile.gif "...jak się nie używa to się nie zepsuje..." smile.gif

A mnie w podstawówce Pani na Biologii uczyła że "...narządy nieużywane zanikają ..." smile.gif

Jest w tym dużo racji i w technice i w organach ciała smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, czytajcie ze zrozumieniem a nie to co chcecie przeczytać.

MOJA ŻONA UŻYWA HAMULCA RĘCZNEGO. UŻYWAŁA, UŻYWA I BĘDZIE UŻYWAĆ.

do tej pory nie jeździła z samozaciągającym się hamulcem po zgaszeniu silnika, sama zaciągała jak uznała za stosowne, zaciąga na wzniesieniach, robi to SAMA, nie potrzebuje do tego automatu działającego TYLKO po zgaszeniu silnika.

Na pewno będzie używać ręcznego, szczególnie w przypadku, że daje on duuuży komfort przy ruszaniu na wzniesieniach, bo nie trzeba go ręcznie wyłączać i wyłącza się sam.

facepalm%5B1%5D.gif

i dla jasności jak ktoś nie zrozumiał: wyłączyłem tylko opcję związaną z samozaciągającym się ręcznym po zgaszeniu silnika, resztę działania się nie zmieniło.

A zmieniło się jeszcze jedno - nie drze się licznik że jest ręczny nie zaciągnięty, mruga tylko kontrolkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ludzie, czytajcie ze zrozumieniem a nie to co chcecie przeczytać.

> MOJA ŻONA UŻYWA HAMULCA RĘCZNEGO. UŻYWAŁA, UŻYWA I BĘDZIE UŻYWAĆ.

> do tej pory nie jeździła z samozaciągającym się hamulcem po zgaszeniu silnika, sama zaciągała jak

> uznała za stosowne, zaciąga na wzniesieniach, robi to SAMA, nie potrzebuje do tego automatu

> działającego TYLKO po zgaszeniu silnika.

> Na pewno będzie używać ręcznego, szczególnie w przypadku, że daje on duuuży komfort przy ruszaniu

> na wzniesieniach, bo nie trzeba go ręcznie wyłączać i wyłącza się sam.

> i dla jasności jak ktoś nie zrozumiał: wyłączyłem tylko opcję związaną z samozaciągającym się

> ręcznym po zgaszeniu silnika, resztę działania się nie zmieniło.

> A zmieniło się jeszcze jedno - nie drze się licznik że jest ręczny nie zaciągnięty, mruga tylko

> kontrolkami.

Twój Cyrk i Twoje małpy smile.gif

żona miała auto z elektrycznym postojowym czy tylko z takim na wajchę ???

co innego zaciągać wajchę a co innego łapać za ten przycisk.

zresztą sam zobaczysz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uznała za stosowne, zaciąga na wzniesieniach, robi to SAMA, nie potrzebuje do tego automatu

uświadom jej jeszcze pewien fakt, o którym mało kto pamięta: gwałtowne ruszanie przy zaciągniętym ręcznym z czasem uszkadza mechanizm, bo on nie zdąży się całkowicie odblokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uświadom jej jeszcze pewien fakt, o którym mało kto pamięta: gwałtowne ruszanie przy zaciągniętym

> ręcznym z czasem uszkadza mechanizm, bo on nie zdąży się całkowicie odblokować

jest uświadomiona, wie że ma ma ruszać powoli a nie gwałownie waytogo.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.