Skocz do zawartości

F1 Grand Prix Australii- dyskusja


Novy81

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy sezon już się zaczął zlosnik.gif mam nadzieję jednak że Polsat pokaże F1... jeśli nie będziemy posiłkować się linkami z transmisjami on line.

w tej chwili oglądam 2 trening na sky sports Klik!!!

Jak na razie w pierwszym treningu nie pojechał Manor i Sauber a McLaren Honda zaliczył podwójną awarię jednostki napędowej yikes.gif szczerze po Japończykach więcej się spodziewałem.

Terminarz Grand Prix Australii 2015:

Piątek, 13 Marca:

2:30 - Pierwsza sesja treningowa

6:30 - Druga sesja treningowa

Sobota, 14 Marca:

4:00 - Trzecia sesja treningowa

7:00 - Sesja Kwalifikacyjna

Niedziela, 15 Marca:

6:00 - Wyścig o Grand Prix Australii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a McLaren Honda zaliczył podwójną

> awarię jednostki napędowej szczerze po Japończykach więcej się spodziewałem.

Ja mam takie przeczucie, że w tym roku dzięki McLarenowi zobaczymy jak bardzo awaryjny może być bolid F1. Na testach mieli dużo problemów - przez ten nieszczęsny silnik. Można się zakładać, że w Australii żaden McLaren nie dojedzie do mety 270751858-jezyk.gif Now a konstrukcja zawsze jes podatna na choroby wieku dziecięcego... ale zaskakująca jest skala problemów Hondy- inni w zeszłym roku, lepiej sobie poradzili z wdrażaniem zupełnie nowych silników

Wcześnie na jakiekolwiek wnioski, ale widać że Mercedes znów jest zdecydowanie szybszy od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że wydaje się jakby Honda po raz pierwszy swój napęd odpaliła dopiero w bolidzie. W tamtym roku mieliśmy filmik z Ferrari na ich testowym torze ktoś śmigał cywilnym autem wyposażonym w silnik F1, to samo robiło Renault, choć oni mieli trochę problemów. Dodać należ to że Honda miała kupęęęęęęę czasu na skonstruowanie i budowę silnika i krążą plotki że 2 osobne brygady inżynierów budowało 2 różne silniki i mieli wybrać ten najlepszy alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy sezon już się zaczął mam nadzieję jednak że Polsat pokaże F1... jeśli nie będziemy

> posiłkować się linkami z transmisjami on line.

> w tej chwili oglądam 2 trening na sky sports Klik!!!

> Jak na razie w pierwszym treningu nie pojechał Manor i Sauber a McLaren Honda zaliczył podwójną

> awarię jednostki napędowej szczerze po Japończykach więcej się spodziewałem.

> Terminarz Grand Prix Australii 2015:

> Piątek, 13 Marca:

> 2:30 - Pierwsza sesja treningowa

> 6:30 - Druga sesja treningowa

> Sobota, 14 Marca:

> 4:00 - Trzecia sesja treningowa

> 7:00 - Sesja Kwalifikacyjna

> Niedziela, 15 Marca:

> 6:00 - Wyścig o Grand Prix Australii

Ogladam dzieki Twojemu linkowi jakas powtorke. ok.gif Niestety nie mam glosu. Jak brzmienie w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A GDZIE TYPOWANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

i co jest z Live Timingiem na f1.com ?

dział/nie działa? płątny/bezpłatny? na PC/ czy tylko mobilne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogladam dzieki Twojemu linkowi jakas powtorke. Niestety nie mam glosu. Jak brzmienie w tym roku?

No faktycznie teraz jest powtórka... ale głos mam. Co do brzmienia to za bardzo się nie wyznałem po tej transmisji czy jest lepiej niż w tamtym roku crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No faktycznie teraz jest powtórka... ale głos mam.

Ja nie mam bo w robocie... zlosnik.gif

Co do brzmienia to za bardzo się nie wyznałem po

> tej transmisji czy jest lepiej niż w tamtym roku

Obiecywali, ze bedzie lepiej. spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A GDZIE TYPOWANIA

> !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

> ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Fatal Error rotfl.gif

Niestety w tym roku nie dam rady sam tego ogarnąć. Jak z jakimś wspólnikiem to może. W zeszłym roku miałem problemy czasowe, ale jeszcze czas wolny miewałem (co najwyżej czasem poczkaliście 2-3 tyg na wyniki). Niestety w tym roku czasu mam jeszcze mniej i w którymś momencie sezonu mogłoby mi go zabraknąć zupełnie.

A w ogóle - to jest zapotrzebowanie ? grinser006.gif

> i co jest z Live Timingiem na f1.com ?

> dział/nie działa? płątny/bezpłatny? na PC/ czy tylko mobilne ?

Podstawowy lifetiming ma być (nie testowałem)i to za darmo, a jak ktoś jest człowiekiem premium, to może sobie wykupić livetiming premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogląda ktoś qual?

McLaren porażka yikes.gif jakoś po cichu wierzyłem że pokażą lepsze tempo icon_rolleyes.gif W Japoni chyba ktoś popełni sepuku ksiadz.gif dodatkowo widać było z onboardu jak Button ciągle walczy z bolidem. Szkoda... zawsze lubiłem McLarena frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogląda ktoś qual?

> McLaren porażka jakoś po cichu wierzyłem że pokażą lepsze tempo W Japoni chyba ktoś popełni

> sepuku dodatkowo widać było z onboardu jak Button ciągle walczy z bolidem. Szkoda... zawsze

> lubiłem McLarena

Oglądał zlosnik.gif

McLaren sprawia wrażenie, jakby nie przeszli testó i mieli jeszcze sporo pracy przy samym ustawieniu bolidu.

Mercedes bije wszystkich na głowę, a pewnie jeszcze mają sporo do pokazania. Na razie chyba tylko Williams i Ferrari będą mogli powalczyć z nimi o pudło.

Ja liczyłem na lepszą kondycję Lotusa, ale niestety...

Generalnie aut w stawce ubywa-jeszcze nie tak awno było 24, dziś raptem 17 oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogląda ktoś qual?

> McLaren porażka jakoś po cichu wierzyłem że pokażą lepsze tempo W Japoni chyba ktoś popełni

> sepuku dodatkowo widać było z onboardu jak Button ciągle walczy z bolidem. Szkoda... zawsze

> lubiłem McLarena

Co się z McLarenem stało to ja nie wiem shocked.gif Miało być super, hiper z silnikiem Hondy- podobno nawet Alonso coś tam w kontrakcie chciał mieć, że Honda silniki będzie dawać czy coś (nie pamiętam dokładnie)- a tu jedna wielka kupa sick.gif No nic to pierwsze Q dopiero, jutro pierwszy wyścig, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawa jest sprawa Red Bulla, psioczyli że mocy brakuje im do konkurencji w tym roku tyle samo co w zeszłym ale wydaje mi się że sama konstrukcja bolidu jest po prostu słaba. Wystarczy popatrzyć na Toro Rosso, debiutanci z tego zespołu podczas kwalifikacji byli lepsi od bardziej doświadczonych kolegów mając ten sam silnik. Ostatecznie Ricciardo jest kapkę przed Sainzem a Verstappen jest przed Kwiatem cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdazylem na Q3. Kto mi powie, co z nimi? Awarie to jedno, a co z tempem?

na onboardachwidać, jak kierowcy muszą mocno pracować w zakrętach, komentatorzy BBC mówili, że auto wydaje się niestabilne, jaby jeszcze w fazie testów

Vmax na prostej 10km/h mniej niż czołówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiadomość odnośnie słabej postawy McLarena

Za formula1.pl

Quote:

Aby nie ryzykować zdecydowano się skręcić moc produkowaną przez układ napędowy Hondy, decydując się na bardzo konserwatywne ustawienia nie tylko samego silnika, ale także współpracujących z nim układów odzyskiwania energii kinetycznej, głównie MGU-K.

W Barcelonie spodziewałem się znacznie lepszego tempa w Australii. Niestety nie dane nam było zebrać doświadczenia w pracy naszego układu przy wyższych temperaturach, więc nie mogliśmy ryzykować utraty silnika w pierwszym wyścigu sezonu” mówił szef działu wyścigowego Hondy, Yasuhisa Arai.

Nasze ustawienia są tutaj bardzo konserwatywne i dlatego tracimy tyle mocy z układu MGU-K i samego silnika.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie jest ... idiotyczne - nie wiem czy ten człowiek czuje swoją śmieszność hmm.gif

A co ma powiedzieć Daniel Ricciardo, który już wymieniał silnik.

Dziś w gazecie wyczytałem o slinku hondy i mi oczy wyszły na wierzch yikes.gif

Quote:

Early indications by some of Formula One's boffins was that this engine could be as much as 250 brake horsepower down on the Mercedes

źródło: The Telegraph


Jeżeli to by byłą prawda, no to jest grubo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzasadnienie jest ... idiotyczne - nie wiem czy ten człowiek czuje swoją śmieszność

> A co ma powiedzieć Daniel Ricciardo, który już wymieniał silnik.

> Dziś w gazecie wyczytałem o slinku hondy i mi oczy wyszły na wierzch

> Quote:

> Early indications by some of Formula One's boffins was that this engine could be as much as 250

> brake horsepower down on the Mercedes

> źródło: The Telegraph

> Jeżeli to by byłą prawda, no to jest grubo

Aż 250 mniej od Merca icon_eek.gif jeśli by tak było to dobry wyścig pojechali zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia.

Cieszy dobra postawa wszystkich debiutantów. Poradzili sobie zadziwiająco dobrze !

1 liga:

Możemy już gratulować Mercedesowi mistrzostwa konstruktorów 2015 zlosnik.gif

2 liga:

O mocne punkty będą walczyć Ferka i Williams, Williams utrzymał poziom z poprzedniego sezonu, cieszy odrodzenie Ferki wygląda na to że Seb zrobił dobry krok opuszczając RBR.

3 liga:

Cieszy forma Saubera, chyba mają dobre auto jak na ich możliwości, będą walczyć w jednej klasie z RBR, Toro Rosso. Zobaczymy w następnych wyścigach czy FI i Lotus będą w stanie powalczyć w 3 lidze. RBR wraca do formy sprzed mistrzowskich czasów gdy walczyli w środku stawki.

Nie klasyfikowani: McLaren, Manor. Nie wiem co sądzić o McL, jest nadzieja że w zasobami finansowymi i inżynierskimi Hondy może dołączą do środka stawki, ale szczerze mówiąc nie wiem.

Mój ulubiony kierowca F.Alonso, wielki nieobecny w Australii: szkoda chłopa. Nie zgadzam się z opiniami że powinien zostać w Ferrari. Fernando chce walczyć o mistrzostwo a nie o punkty. Już jesienią wiadomo było że Scuderia nie przeskoczy Merca w 2015. McL był wielką niewiadomą, miałem nadzieję że może wyskoczą jak króliki z kapelusza jak Brawn GP (w końcu to Honda jak wtedy). Może Alonso myślał podobnie. Ilość plotek wokół Alonso jest zaskakująca - problemy z sercem ??????. Myślę że nie wiemy wszystkiego.

Manor: chciałbym by zdołali w końcu wystartować, lubię takie zespoły i powinny mieć miejsce w F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie moge znalezc komentarza Kimiego po bledzie w pitstopie. Ktos wie, co powiedzial?

O tym nic nie mówił, ja przynajmniej nie znalazłem.

Quote:

Zaraz po starcie ktoś mnie uderzył z tyłu. Potem poczułem kolejny kontakt, ale nie sądzę, aby to było auto Sebastiana. Uderzenie spowodowało, że aktywował się system zapobiegający zagaśnięciu silnika, poza tym ucierpiała podłoga. W wyścigu byliśmy bardzo szybcy, myślę że mogliśmy złapać Williamsa i walczyć o podium. Potem jednak był problem po zjeździe do boksu. Nie wiem co się stało, ale straciłem sporo docisku. Mimo wszystko cieszę się z podium mojego kolegi. Już w kwalifikacjach wiedzieliśmy, że mamy szybkie auto. Poza tym odniosłem wrażenie, że strata do Mercedesa była mniejsza niż w sobotę.


Edit:

Znalazłem taką wypowiedź:

Maurizio Arrivabene, Team Principal

Quote:

I;m only half happy today, because the real joy comes when you win. I am happy about the podium and for Seb, but above all I am pleased for the team, because this is a good starting point, although its definitely not the end of the road. I am sorry for Kimi, because everyone could see how strong he was in the race. But at the second pit stop,
there was a problem with a wheelnut on which the threads had already been crossed during the first one
. We realised there was a possible problem and we decided to stop the car immediately, because safety is the number one priority. Looking to Malaysia, we will keep our feet on the ground, because the Albert Park is a rather unusual track. If the second Williams had also been racing today, there would have been a clearer picture of the opposition we face. But now we have realised we can do well, we must begin to stop thinking about being second best” and start aiming higher.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.