Skocz do zawartości

Będzie mandat czy nie?


PiotrekPanda

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie skrzyżowanie monitorowane (za przejazd na czerwonym przychodzi mandat - potwierdzone) w środku miasta. Stoję w kolejce na światłach na prawym pasie, czyli do jazdy na prost i do skrętu w prawo, jestem 5 w kolejce. Zapala się zielone i jedziemy, jak na złość wszyscy skręcają w prawo gdzie muszą przepuścić pieszych na pasach, no i niby mamy zielone i stoimy ( a ja stoję jak na złość na pasach sick.gif) Zapala się pomarańczowe no i czerwone, reszta sobie pojechała a ja stoję pomiędzy pasami a sygnalizatorem. I tu moje pytanie, czy mam oczekiwać na mandat za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle czy raczej odpuszczą mi temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie skrzyżowanie monitorowane (za przejazd na czerwonym przychodzi mandat - potwierdzone) w

> środku miasta. Stoję w kolejce na światłach na prawym pasie, czyli do jazdy na prost i do

> skrętu w prawo, jestem 5 w kolejce. Zapala się zielone i jedziemy, jak na złość wszyscy

> skręcają w prawo gdzie muszą przepuścić pieszych na pasach, no i niby mamy zielone i stoimy (

> a ja stoję jak na złość na pasach ) Zapala się pomarańczowe no i czerwone, reszta sobie

> pojechała a ja stoję pomiędzy pasami a sygnalizatorem. I tu moje pytanie, czy mam oczekiwać na

> mandat za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle czy raczej odpuszczą mi temat??

Moja szklana kula mówi, że Ci się upiecze .... możesz spać spokojnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic nie będzie z tego. Jednak według mnie dwa błędy:

1. zatrzymane się na pasach

2. wjazd na skrzyżowanie bez pewności, że będzie możliwość je opuścić

Co do drugiego, to byłem świadkiem jak pani tak zrobiła i dość po chamsku dyskutowała z panem w białej czapce, który zwrócił jej uwagę. Skończyło się wnioskiem o powtórny egzamin. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. wjazd na skrzyżowanie bez pewności, że będzie możliwość je opuścić

Teoria swoje, a praktyka swoje. Są skrzyżowania, na których nie skręcisz w lewo powiedzmy między godziną 8 rano i 8 wieczorem jeśli będziesz zgodnie z powyższym przepisem stał przed sygnalizatorem i czekał na lukę. W praktyce robi się to tak, że wjeżdża się za sygnalizator i czeka aż zapali czerwone. Wtedy auta z przeciwnej strony się zatrzymują i się skręca. Nielegalnie ale inaczej się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli linia sygnalizatora z czerwonym światłem, nie została przekroczona - nie ma mandatu. Linie na jezdni są "umownymi" znakami organizacyjnymi powinności jak to określili w anuluj mandat.

Quote:

Zatrzymanie się na linii warunkowego zatrzymania, lub nawet za linią na czerwonym świetle nie jest wykroczeniem, jeśli przy tym nie wjechaliśmy za sygnalizator. Nie jest to bowiem poziomy znak zakazu, ale znak powinności, a niedochowanie powinności, gdy nie ma zakazu (lub nakazu), nie może być w Polsce karane. Dlaczego więc pod tą właśnie linią umieszcza się pętlę indukcyjną uruchamiającą zwolnienie migawki monitoringu miejskiego? Odpowiedź nasuwa się sama: by więcej kasy wyłudzić od nieznających przepisów bojaźliwych frajerów!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobnym skrzyżowaniu w Kobylnicy widziałem sytuację, gdy zapaliło się żółte. Gościu mocno hamował, ale i tak zatrzymał się tuż za przejściem dla pieszych. Strzeliło fotkę, kierowca po chwili zaczął cofać i wtedy strzeliło drugą fotkę.

Ciekawe ile dostał mandatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na podobnym skrzyżowaniu w Kobylnicy widziałem sytuację, gdy zapaliło się żółte. Gościu mocno

> hamował, ale i tak zatrzymał się tuż za przejściem dla pieszych. Strzeliło fotkę, kierowca po

> chwili zaczął cofać i wtedy strzeliło drugą fotkę.

> Ciekawe ile dostał mandatów?

0, przetestowane w Tarczynie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nielegalnie ale inaczej się nie da...

No ale wtedy nie będziesz miał pretensji, że mandat dostałeś. Każdy sąd ci powie, że nie ma przymusu jazdy samochodem. crazy.gif

"dura lex sed lex" to chyba tak leciało jak rzymianie o prawie rozmawiali... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na podobnym skrzyżowaniu w Kobylnicy widziałem sytuację, gdy zapaliło się żółte. Gościu mocno

> hamował, ale i tak zatrzymał się tuż za przejściem dla pieszych. Strzeliło fotkę, kierowca po

> chwili zaczął cofać i wtedy strzeliło drugą fotkę.

> Ciekawe ile dostał mandatów?

w Kamienicy Polskiej by przyszedł mandat od SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.